مقایسه

ایتاچی یا اوبیتو؟ کدام قویتر است؟

مقایسه قدرت ایتاچی با اوبیتو

ایتاچی یا اوبیتو؟ کدام قویتر است؟

ایتاچی یا اوبیتو؟ کدام قویتر است؟ تا به حال شده این سوال رو از خودتون بپرسید؟ تو این قسمت از سایت انیمه سی شصت قصد داریم قدرت های ایتاچی رو با اوبیتو مقایسه کنیم، سعی میکنیم بی طرفانه قضاوت کنیم، پس از این بابت خیالتون راحت باشه و تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

آنچه در این مطلب میخوانید

معرفی اوبیتو و ایتاچی

ایتاچی یا اوبیتو؟ کدام قویتر است؟

اوچیها ایتاچی و اوچیها اوبیتو هردو از اشخاص قدرتمند قوم اوچیها بودند ایتاچی از کودکی نبوغ خود را بارها و بارها به دهکده نشون داده بود و همینطور در فیلر های ناروتو ما دیدیم ک اون چطور از اکادمی فارغ تحصیل شد و به انبو پیوست.

اوچیها اوبیتو درکودکی یکی از هم تیمی های هاتاکه کاکاشی و رین به رهبری نامیکازه میناتو هوکاگه چهارم بود، ابتدا اون باوجود اینکه یک اوچیها بود ولی زیاد چیزی تو چنته نداشت و فقط به اسم قبیله اش افتخار میکرد و پز میداد، ولی اون دارای قلب مهربونی بود و کمک به دیگران رو بر قوانین نینجایی ارجح میدونست و همین موضوع باعث تغییراتی در اون شد.

خب دیگه صحبت درمورد شخصیت هاشون کافیه بریم سراغ مقایسه قدرت هاشون.

روش های مبارزه

ایتاچی یا اوبیتو؟ کدام قویتر است؟

هر نینجا از سه روش برای مبارزه استفاده میکند که شامل گنجتسو،نینجتسو و تایجتسو هستش، همچنین عوامل دیگری در مبارزات تاثیر گذار هستن که میشه از اون ها به هوش در مبارزه، استقامت و یا قدرت بدنی و غیره نام برد.

گنجتسو ایتاچی در مقابل گنجتسو اوبیتو

ایتاچی یا اوبیتو؟ کدام قویتر است؟

ایتاچی یا اوبیتو؟ کدام قویتر است؟

همونطور ک میدونید قبیله اوچیها تو استفاده از این روش استاد هستن به دلیل قدرت خونی اونها شارینگان این امر اونها رو به کاربران قدرتمند گنجتسو تبدیل کرده، اوچیها ایتاچی دارای سوکویومی یکی از قویترین گنجتسو های چشمی میباشد،اوبیتو از گنجتسو خاصی برخوردار نیست ولی اون هم در نوع خودش قوی هست چون تو انیمه بارها قدرت گنجتسو مانگکیو شارینگان اوبیتو رو دیدیم ولی در این مورد ایتاچی برندس. یعنی اگر این دو فقط با گنجتسو باهم بجنگن ایتاچی برتری بیشتری داره.

تایجتسو ایتاچی در مقابل تایجتسو اوبیتو

ایتاچی یا اوبیتو؟ کدام قویتر است؟

ایتاچی یک تایجتسو کار حرفه ای هستش اون در زمان های مختلف مثل جنگ با ساسکه یا ناروتو و کاکاشی این رو به بینندگان نشون داد ولی اوبیتو بیشتر با قدرت چشمی خودش میجنگید تا تایجتسو پس تو این مرحله هم ایتاچی برندس.به عباراتی اگر ایتاچی و اوبیتو فقط با تایجتسو از نزدیک با هم بجنگن و این مبارزه بدون دخالت شارینگان باشه، به احتمال زیاد ایتاچی برتری بیشتری داره نسبت به اوبیتو.

نینجتسو ایتاچی در مقابل نینجتسو اوبیتو

ایتاچی یا اوبیتو؟ کدام قویتر است؟

جفتشون از تکنینک اتش استفاده میکنن ولی اوبیتو تو این قسمت با اختلاف برندس چون اون دارای سلول های هاشیراما هستش و میتونه از تکنیک چوب استفاده کنه و ایتاچی قطعا توانایی مقابله با این قدرت رو نداره پس تو این قسمت برتری با اوبیتو هستش نتیجه تا الان دو بر یک به نفع ایتاچی هست.

بررسی قدرت های مانگکیو شارینگان

ایتاچی یا اوبیتو؟ کدام قویتر است؟

ایتاچی یا اوبیتو؟ کدام قویتر است؟

هر شخصی یا بهتره بگم هر چشمی قدرت های مانگکیو شارینگان منحصر به فرد خودش رو داره ایتاچی دارای دو قدرت آماتراسو و سوکویومی هستش و اوبیتو هم دارای تکنیک انتقال یا همون کامویی هست. وقتی مانگکیو شارینگان در هر دو چشم بیدار میشه سوسانو پدیدار میشه، این قدرت بین هر مانگکیو شارینگان مشترک هست و برای هر شخص شکل متفاوتی دارد. اگر بخوایم قدرت های منحصر به فرد این دو با هم مقایسه کنیم کار خیلی سختیه ولی میتونیم یه کوچولو امتحان کنیم.

تو انیمه دیدیم که اوبیتو یکبار مورد حمله آماتراسو قرار گرفت و از اون جون سالم بدر بورد با وجود اینکه چیزی نشون نداد ولی به احتمال نیمه بدن زتسو آتیش گرفت و یا اینکه با کامویی به جایی دیگه انتقال پیدا کرد، پس تو این مورد اوبیتو میتونه به ایتاچی برتری پیدا کنه.

در رابط با تسوکویومی اگر اوبیتو بتونه بدون گرفتار شدن در گنجتسو قدرتمند اوبیتو با اون بجنگه مشکلی نیست ولی اگر در جنگ با ایتاچی لحظه ای گرفتار تکنیک اون بشه کارش به احتمال زیاد تمومه، پس تو این قسمت  این دو با هم برابر هستن.نتیجه 3 بر 2 به نفع ایتاچی.

ماندگاری مانگکیو شارینگان

ایتاچی یا اوبیتو؟ کدام قویتر است؟

بدون فوت وقت بهتون بگم که برنده این قسمت اوبیتو هستش به دلیل اینکه به راحتی و بدون هیچ مشکلی از مانگکیو شارینگان خودش استفاده میکرد و دلیل این موضوع هم سلول های هاشیراما در بدنش هست و ایتاچی تو این قسمت توانایی مقابله با اوبیتو رو نداره.

برگ برنده ای به نام سوسانو

ایتاچی یا اوبیتو؟ کدام قویتر است؟

همونطور که قبلا گفتیم سوسانو فقط زمانی که هر دو چشم دارای مانگکیو شارینگان باشن ظاهر میشه البته تو انیمه نشون داد که اوچیها شیسویی مدل ناقص  اون رو برای لحظه ای با یک چشم ظاهر کرد ولی خب اوبیتو قادر به این کار نبود پس تو این قسمت ایتاچی برندس و نتیجه 4 بر 3 به نفع ایتاچی تموم میشه.

جمع بندی

ایتاچی یا اوبیتو؟ کدام قویتر است؟

ایتاچی یا اوبیتو؟ کدام قویتر است؟

هر شینوبی نیرو های مختلفی در وجوش داره مثل هوش، تکنیک آنالیز جوتسو ها، تشخیص و ضد حمله و غیره پس نمیشه با مقایسه چندتا چیز کوچیک که بالا انجام داد کسی رو از کسی قویتر دونست موارد خاصی تو جنگ تاثیر گذار هستن و نتیجه رو مشخص میکنن. امیدوارم مقاله مقایسه قدرت اوبیتو و ایتاچی مورد پسند شما بوده باشه.

مقالات خواندنی

فکت های داغ

3.2/5 - (5 امتیاز)

saEEd

انیمه و بعضی از شخصیت های انیمه ای منو از دنیای تاریک زندگیم به یه دنیای روشن هدایت کردن، اونا منو از یه نقطه سیاه به رنگین کمون بردن و مهمترین و اساسی ترین درس های زندگی رو یادم دادن...

‫18 دیدگاه ها

 1. نه سوسانو برگ برنده ایتاچی نیست ، بدلیل اینکه قابلیت شارینگان ابیتو این بود که هر چیزی رو وارد یه دنیای دیگه بکنه یا یچی مثل اینکه حالت روح بشه وهیچ صدمه ای نبینه ، اگر یادتون باشه لحظه ای که ابیتو هنوز تو گروه آکاتسوکی بود و با همکارش که اسمشو یادم نیست که خمیر های بمبی درست میکرد ، دوستش تلاش کرد که با یه بمب بزرگی یه محله رو بگ* بده (منفجر کنه) و اون موقع ابیتو وقت این رو که از اونجا دور بشه نداشت ولی زنده موند چون که با استفاده از قدرت شارینگانش هیچ صدمه ای ندید ، پس اگه ایتاچی با سوسانو هم بخواد ضربه سنگین به ابیتو بزنه هیچ فایده ای نداره و ایتاچی فقط چاکرای بیشتری نسبت به ابیتو مصرف کرده و….

   1. لازم نی چون اوبیتو سلول هاشیراما دره و ب دلیل داشتنش چشمش از استفاده مفرط مانگکیو چیزیش نمیشه

  1. داش خب وقتی بره تو اون حالت به ایتاچی هم ضربه نمیتونه بزنه و حتی اگه بره تو اون دنیا بازم با تسوکویومی ایتاچی میره تپ گنجتسو مگه اینکه چشاشو ببنده ک ن میتونه بزنتش ن میبینه اوبیتو

 2. ولی واقعیتش اینه که اوبیتو قوی‌تره، اوبیتو با کامویی میتونه هر چیزی رو به بعد کامویی بفرسته و حتی خودشو هم بفرسته به بعد کامویی حالا چه کل جسمشو چه یه بخشیشو، با کامویی اوبیتو از هر نینجوتسو یا تایجوتسویی در امانه و اینا روش اثر ندارن، آماتراسو و سوسانو ایتاچی بعلت کامویی کاری از پیش نمیبرن و همچنین در دیتابوک ناروتو اومده اوچیهایی که روی شارینگانش تسلط داشته باشه سوکویومی روی اون اثر نمی‌زاره، در نتیجه همه جوتسو های ایتاچی مقابل اوییتو بلاک میشن و اوبیتو برندست

 3. کلیوم اجمعین این برسی مشکل داره قدرت چشمی اوبیتو صد برابر ایتاچی کاربرد داره تو گنجتسو هم اوبیتو از ایتاچی بهتره ایتاچی تو بتل گنجتسو خوبه نه این که گنجتسوش خوبه بهترن گنجتسو مطلق به اوبیتوعه تو چهارده سالگی نه دم رو برد تو گنجتسو همین جینجوریکی هم برد تو گنجتسو رام کرد فقط با یک شارینگان. کارای مادارا با شارینگان ابدی یعنی چهار شارینگان و ساسکه با رینگان تومه انجام دادن. ولی ایتاچی حتی نتونست یه جیجوریکی رو رام کنه مجبور شد با اماتراسو بیهوشش کنه هم رزمشم مرد اوبیتو با یک چشم همیشه کار میکرد و ایتاچی با دو چشم کلا این انالیز از اولش اشتباهه تعصبی انالیز شده نه به صورت دیدن جزئیات حتی ننوشته که اوبیتو هم تسوکیومی ابدی ناقص زده سینمایی ناروتو که خود نویسنده ناروتو نوشته اوبیتو تسوکیومی ابدی میزنه رو ساکورا و ناروتو اوبیتو تو زیر سیزده سالگیش از ایتاچی شکست میخوره ولی تو بزرگ سالیش حتی بدون سلول هاشیرما هم ایتاچی رو شکست میده اگه به با دقت و پیش بینی انالیز بشه.اوبیتو بعد مرگ میناتو تو چهارده سالگی قوی ترین شینوبی تو جهان به حساب میومد دیگه.

  1. دوست گرامی این نظر بنده بود، و نظر و عقاید هرکس محترم هستش، ممنون که شما هم نظرتون رو با ما و دوستان به اشتراک گذاشتید

  2. حرفات کاملا درستن و تازه اینم بگم که اوبیتو حتی تو 12 سالگیشم که سلولای هاشیراما رو نداشت فایربالش خیلی از ماله ایتاچی بزرگتر بود .

 4. به نظر من ایتاچی برندس. خیلی از بچه ها گفتن که چون اوبیتو کامویی داره میتونه در مقابل تکنیک های ایتاچی در امان باشه. اما این رو بگم که اولن اوبیتو فقط تا پنج دقیقه میتونه از کامویی استفاده بکنه. دوما کامویی نمیتونه در مقابل سوکویومی ایتاچی کاری از پیش ببره چون سوکویومی یه نوع گنجوتسوعه. و سوما !! ایتاچی بر تکنیک ایزانامی مسلطه. همون تکنیکی که روی کابوتو اجراش کرد و بعد تونست با یه نوع هیبنوتیزم تکنیک احیای مجدد اون رو متوقف کنه! واینکه اگه کسی گیر تکنیک ایزانامی بیفته کارش تمومه و فقط میتونه با هیزانامی متوقفش کنه!

 5. مقاله خوبی بود اما در کل ایتاچی بهتره.درسته که هردوشون تکنیک های مختلف، خفن و متفاوتی دارند اما باید بگم ایتاچی چیزی رو داره که اوبیتو نداره.در واقع همین برگ برنده ایتاچی هست.
  برگ برنده:ایتاچی قبل از هر کاری تمام احتمالات را در نظر میگیره وقتی میره به جنگ تمام حرکات حریف را آنالیز میکنه و از تمام حرکات حریف علیه خودش استفاده میکنه.ایتاچی میدونه هر تکنیک را کجا و در چه زمانی انجام بده.همچنین ایتاچی اکثر تکنیک های عادی و منحصر بفرد اوچیها هارا بلده و حتا تکنیک های ممنوعه.ایتاچی بهترین شینوبی ای هست که یک دهکده میتونه داشته باشه.
  برگ برنده حقیقی ایتاچی هوش و تلاش است.
  ایتاچی وفادار و میهن دوست هست.
  همین باعث میشود که ایتاچی خاص باشه و تلاش کنه تا تکنیک های جدید و قوی یاد بگیره تا از اونا در راه محافظت از دهکده پنهان برگ استفاده کنه.
  ایتاچی قوی ترین شینوبی هست چون تنها دقدقه اش احساس و ایمان به دهکده هست.
  🔥🔥🔥🔥🔥زندباد ایتاچی اوچیها🔥🔥🔥🔥🔥

 6. داداش حق ولی اگه تو فقط اوبیتویی که تو آکاتسوکی بود یا بعدش رو حساب کرده باشی اگه جولی(اوبیتوی چاکرای ده دم) رو مقایسه کرده باشی من خودم فشار میخورم ولی اوبیتو میبره

 7. اونجا که اوبیتو با جیوبی ادغام میشه که از امثال هاشیراما و مادارا هم قویتر میشه چه برسه به ایتاچی
  ولی اوبیتو تو اکاتسوکی تقریبا قدرتش برابره
  چون ایتاچی نهایت قدرتشو هیچوقت نشون نداده. البته وقتی کابوتو زندش میکنه دیگ محدودیتایی که وقتی زنده بود داشت از بین میرن و خیلی نسبت به قبل قویتر میشه و بنظرم تو اون حالت از اوبیتوی اکاتسوکی قویترم هست یکم

 8. ببنید درحالت بچه ایتاچی قویتره چون اون یه نابقه بوده درحالت آکاتسوکی ایتاچی قویتره توبیتو از راز ایتاچی با خبر بوده ولی هیچ وقت جرعت نکرد بره سمت ساسکه و اونو بکشه سمت خودش(جزو نقشش بوده) با اینکه میدونسته ایتاچی جاسوسه ولی جرعت نکرد بهش فایت بده اما در حالت جیوبی و ادوتنسه خوب اوبیتو با گوی هاش اگه به ایتاچی دمیج بده حتی با اینکه ادوتنسه هست احیا نمیسه به همین دلیل اوبیتو نیاز نداره ایتاچیو مهر کنه پس اوبیتو قوی تره

 9. اون اسگلایی ک تنها چیزی ک بلدن حالت بدون دمیج اوبیتو هست بگم ایتاچی تو جنگ جهانی چهارم ادوتنسه میشه و چاکراش بینهایت و هرچقدر از سوسانو استفاده کنه چیزی نمیشه و بازیابی هم میشه و تو بخش نینجتسو هم برنده ایتاچیه یعنی ۵ به ۲ چون اون اگه از موکتون استفاده کنه ایتاچی با اماتراسو میتونه بسوزنه و با اماتراسو ایتاچی چیزیش نمیشه چون ادو هستش

 10. واقعا کلتون احم. قین من خودم ایتاچی فنم میگم اوبیتو ایتاچی رو فقط تو حالت جوبیتو میزنه دلیل هایی ک میاوردن احمقانه و چرت پرت بود و بکر کنم کنم انیمه رو کامل ندیدن و انگار اصلا به جوبیتو نرسیدید و تو حالت اکاتسوکی مقایسه میکردید

 11. ماندگاری هم مساوی هست شاید بگید اوبیتو سلول داره ولی ایتاچی ادو هست و حتی اگه اونو خاکستر کنی(طبق گفته توبیراما) چون روحش هیچیش نمیشه سالم میمونه و تا وقتی روحش صدمه نبینه زنده میمونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا