اطلاعات

معرفی تمام جوتسو ها در ناروتو شیپودن 💛

جوتسو های انیمه ناروتو شیپودن

معرفی تمام جوتسو ها در ناروتو شیپودن

معرفی تمام جوتسو ها در ناروتو شیپودن موضوع امروز ما هست اگر علاقه دارید که این جوتسو ها رو بشناسید پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

جوتسو چیست؟

9 انیمه جذاب مشابه ناروتو که حتما باید تماشا کنید

جوتسو (به ژاپنی: 術) به معنی مهارت یا فن در مانگا و انیمه ناروتو اشاره‌ایست به توانایی‌هایی که یک نینجا می‌تواند به کار ببرد. مجموعه داستان‌های ناروتو در یک جهان خیالی جریان دارد که کشورها مختلف آن برای دستیابی به قدرت از نینجاها استفاده می‌کنند. در این بین سیر داستانی ناروتو روایت زندگی تعدادی نینجای جوان اهل دهکده کونوهاگاکوره (دهکده پنهان برگ) است. در این مجموعه داستانی، نینجاها با استفاده از جوتسو از طریق شکل‌دادن به نوعی از نیرو به نام چاکرا، ترکیبی از نیروهای جسمی و روانی یا تلفیقی از هردو را پدیدمی‌آورند.

چاکرا چیست؟

معرفی تمام جوتسو ها در ناروتو شیپودن

چاکرا منبع انرژی پایه و لازم نینجاهای مجموعه ناروتو برای اجرای بسیاری از جوتسوهاست. نینجاها چاکرا را از طریق تلفیق دو نیروی خود بدست می‌آورند:

نیروی فیزیکی که از تریلیون‌ها سلول تشکیل دهنده بدن انسان گرفته می‌شود.
نیروی روانی  که از طریق تجربه و مراقبه حاصل می‌گردد، می‌شود.

پس از ایجاد، چاکرا در سیستمی مشابه سیستم گردش خون جریان می‌یابد و به نقاط ۳۶۱گانه چاکرا تحویل می‌گردد. با انجام دنباله‌ای از مهر و موم‌های دوازده‌گانه دست، چاکرا می‌تواند شکل یابد و به شکل‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد، به‌طور مثال برای راه رفتن بر روی آب.

در مجموعه دوم ناروتو، مفهوم تازه‌ای تحت عنوان بکارگیری طبیعت که سبب تغییر کیفیت چاکرا می‌شود به داستان اضافه می‌گردد. سیشیتسو هنکا به نینجا این امکان را می‌دهد تا با انجام تمرینات خاص، چاکرا خود را به یکی از پنج عنصر آب، آتش، خاک، هوا و نور تغییر دهد. هر عنصر ضعیف‌تر و قوی‌تر از عنصر دیگر است، برای نمونه آتش در مقابل آب ضعیف است، اما می‌تواند مبارزه راحتی و حتی قوی داشته باشد زمانی که علیه باد از آن استفاده شود.

هشت دروازه داخلی

معرفی تمام جوتسو ها در ناروتو شیپودن

هشت دروازه هشت دروازه‌ای که در امتداد مسیر سیستم گردش چاکرا قرار دارد و به‌طور کلی وظیفه محدود کردن جریان چاکرا را به عهده دارد. اگرچه این دروازه‌ها سبب ضعیف‌تر شدن نینجاها در نبردها می‌شود، اما از سوی دیگر از زود پایان یافتن توانایی نینجا جلوگیری می‌کند. نینجاها آموخته‌اند که بازکردن این دروازه‌ها سبب عملکرد فوق‌العاده بدن می‌شود و در عین حال آسیب‌های قابل توجهی را به بدن وارد می‌کند. بازکردن هر دروازه، نینجا را در سطح بالاتری از توانایی‌هایش قرار خواهد داد و بازکردن هر هشت دروازه نینجا را در سطح شکست ناپذیر قرار می‌دهد، ولی بازکردن همهٔ دروازه‌ها بدن نینجا در پی آسیبی که به آن وارد می‌شود در نهایت از کار افتاده و خواهد مرد.

کاربران : مایتو دای، مایتو گای، کاکاشی، راک لی

نینجوتسو

معرفی تمام جوتسو ها در ناروتو شیپودن

نینجوتسو اصطلاحی کلی است برای اشاره به تمام فن‌هایی که نینجاها با استفاده از چاکرا انجام می‌دهند و در شرایط معمولی قادر به انجام آن نیستند. برخلاف گنجوتسو که حریف را در توهم گرفتار می‌کند، تأثیرات نینجوتسو واقعی هستند. نینجوتسو شامل دامنه گسترده‌ای از فن‌ها می‌شود، با فن‌های ساده نینجوتسو می‌توان کارهای از جمله تغییر شکل و امکان فرار از حملات را انجام داد.

قویترین کاربران : هاشیراما، هاگورومو، ناروتو، ساسکه، مادارا

گنجوتسو

معرفی تمام جوتسو ها در ناروتو شیپودن

معرفی تمام جوتسو ها در ناروتو شیپودن

بانی توهم ایجاد کرد. در این مجموعه بیشتر فانتاسم‌ها ایجاد می‌شوند، بدین معنا که در ذهن قربانی توهمات شنیداری، بویایی، دیدنی، قابل لمس و احساس ایجاد می‌شود. بیشتر گنجوتسوها حواس پنج‌گانه را مورد هدف قرار می‌دهند، اگر چه کاربردهای دیگری هم دارند. انجام فن‌های گنجوتسو نیازمند هوش بالایی است.

قویترین کاربران گنجتسو : اوچیها شیسویی و اوچیها ایتاچی

تایجوتسو

معرفی تمام جوتسو ها در ناروتو شیپودن

تایجوتسو اشاره‌ای به هنرهای رزمی یا تقویت توانایی‌های طبیعی انسانی است. تایجوتسو با دسترسی مستقیم به نیروی فیزیکی و روانی با تکیه بر استقامت و قدرت بدست آمده از تمرینات کاربر انجام می‌شود. به دلیل عدم نیاز به تولید چاکرا، تایجوتسو به‌طور معمول می‌تواند سریعتر از فن‌های نینجوتسو و گنجوتسو انجام شود.

قویترین کاربران تایجوتسو : راکی لی، مایتو گای، مایتو دای، شیرا

فوینجوتسو

معرفی تمام جوتسو ها در ناروتو شیپودن

فوینجوتسو  فنی ابداع شده به‌دست ریکودو سنین/حکیم شش طریق است که چیزی را درون شخص یا شی بخصوصی مهر می‌کند. ابداع مهر کردن فن‌های جدید مهر کردن به‌دست قبیلهٔ اوزوماکی (شاخه‌ای از قبیلهٔ سنجو که از نوادگان آشورا (پسر دوم هاگورومو اتسوتسوکی) بودند) ادامه پیدا کرد.

قویترین خاندان در استفاده از تکنیک های مهر و موم : خاندان اوزوماکی

سنجوتسو

معرفی تمام جوتسو ها در ناروتو شیپودن

سنجوتسو اشاره به زمینه‌ای تخصصی از تکنیک‌ها است که به اجراکننده اجازه می‌دهد به‌کمک حواس خود به جمع‌آوری انرژی‌های طبیعی در اطراف خود ب‍پردازد. اجراکننده فن می‌تواند با جمع‌کردن انرژی طبیعت در درون خود و ترکیب آن با چاکرا، یک بعد جدید قدرت به چاکرای سیج شده بیفزاید که منجر به ایجاد چاکرای سنجوتسو می‌شود و این چاکرا به هیچ عنوان قابل مشاهده نیست مگر کسی که سنجوتسو تمرین کرده باشد. این چاکرای جدید اجراکننده را قادر می‌سازد تا به یک وضعیت جدیدی به نام حالت ساگا یا حالت بصیرت برود که پس از آن نیروی او در اجرای نینجوتسو، گنجوتسو و تایجوتسو به شدت افزایش می‌یابد.

قویترین کاربران : هاشیراما، ناروتو، هاگورومو،

 

کینجوتسو

معرفی تمام جوتسو ها در ناروتو شیپودن

کینجوتسو به فن‌هایی گفته می‌شود که استفاده و آموزش آن‌ها ممنوع شده‌است. کینجوتسو به‌طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شود: تکنیک‌هایی که به خود اجراکننده نیز صدمه وارد کند، تکنیک‌هایی که قوانین طبیعت را نقض می‌کند (مانند احضار مردگان با قربانی کردن انسانی دیگر) و تکنیک‌های مشخصی که باعث خسارات شدیدی مانند نابودی یک روستا به همراه تمام ساکنین آن شود. از امثال کینجوتسو می‌توان به فن کاگه بونشین (بدل‌های سایه‌ای)،(در انیمه ناروتو و بوروتو البته ممنوع نبود:/) ادو تنسی ( تناسخ دنیای ناپاک) (زنده‌سازی مردگان) که هر دو از ابداعات توبیراما سنجو (هوکاگهٔ دوم) هستند اشاره کرد.

ککی گنکای

معرفی تمام جوتسو ها در ناروتو شیپودن

ککی گنکای  قابلیت‌هایی است که به صورت ژنتیکی در یک قبیله وجود دارد. بیشتر این نوع قبیله‌ها با تکیه بر قابلیت‌های ژنتیکی خود فن‌هایی را ابداع کرده‌اند که در جنگ‌ها از آن‌ها سود می‌برند، این فن‌ها غیرقابل کپی کردن یا یادگرفتن برای حریفان هستند. از این نوع قابلیت‌ها می‌توان به شارینگان یا بیاکوگان اشاره کرد که هر دو فن‌های بینایی (دوجوتسو) هستند.

کاربران : توبیراما ، کابوتو، اروچیمارو، قبیله اوچیها

معرفی تمام جوتسو ها در ناروتو شیپودن

انیمه سی شصت
3.7/5 - (3 امتیاز)

saEEd

انیمه و بعضی از شخصیت های انیمه ای منو از دنیای تاریک زندگیم به یه دنیای روشن هدایت کردن، اونا منو از یه نقطه سیاه به رنگین کمون بردن و مهمترین و اساسی ترین درس های زندگی رو یادم دادن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا