اطلاعات

معرفی قدرت جدید ناروتو حالت باریون مود

حالت باریون مود

معرفی قدرت جدید ناروتو حالت باریون مود

تو این مقاله میخوایم به معرفی قدرت جدید ناروتو حالت باریون مود بپردازیم و این قدرت پر ریسک رو بیشتر بشناسیم اگه دوس داری بدونی این قدرت چیه با ما همراه باش.

دسترسی سریع

امکان ندارد طرفدار ناروتو باشید و ظاهر خفن ناروتو در حالت ” باریون مود” شما را مبهوت نکرده باشد؛ ناروتو در حالت باریون مود یکی از شکست­ ناپذیر ترین کاراکترهای دنیای انیمه است. اما حالت باریون مود چیست؟ برای فهمیدن باریون مود پیش از هر چیز باید با کوراما- روباه نه دم منفور و محبوب انیمه ی “ناروتو” و ” ناروتو شیپودن”- بیشتر آشنا بشویم.

کوراما: هیولای نه دمی که از آنتاگونیست به پروتاگونیست تبدیل شد..

 

1. روباه نه دم در فرهنگ ژاپن

باریون مود ناروتو

در فرهنگ ژاپن روباه نه دم- یا کیتسونه در فرهنگ عامه ی ژاپن که در انیمه با نام ” کوراما” ظاهر می شود- موجودی افسانه ای و مقدس است که نماد ” قدرت خالص” و ” مهارت در فریب” دیگران است.

اگرچه در کشورهای مختلف آسیایی این موجود با نام های متفاوت وجود دارد ولی در هیچ کشوری به اندازه ی چین و ژاپن، فرهنگ عامه و فولکلوریک را تحت تاثیر خود قرار نداده است.

کیشیموتو – خالق مانگای “ناروتو” و ” ناروتو شیپودن” از این پایه ی فرهنگی به نحوی اعجاز آمیز استفاده کرده؛ در انیمه ما کوراما را موجودی قدرت مند، حریص، و سرشار از تنفر میبینیم.

اما اگر روباه نه دم در فرهنگ ژاپن مقدس است دلیل اضافه کردن این تنفر در انیمه چیست؟ آنچه در ناروتو شیپودن رخ می دهد پاسخ این سوال است؛ کوراما شیطانی است که آن قدر عاشق خدایش یعنی دانای شش طریقت بوده که وقتی دانای شش طریقت او را رها می کند او از همه ی نژاد بشر متنفر می شود و حتا بیشتر از آن، کوراما تنها خواهان یک چیز است و آن هم ” نابودی” است.

درست مانند شیطان در ادیان مختلف، کیتسونه نیز از جنس ” آتش” است. در انیمه نیز میبینیم که هر بار چاکرای روباه نه دم از ناروتو بیرون می آید پوست او را میسوزاند و حتی بعدتر وقتی کوراما در صلح با ناروتو قرار میگیرد چاکرای کوراما را به شکل شعله های آتش میبینیم. در واقع ” کوراما” قدرتی خالص و از جنس چاکرای آتش است.

2. شکل ظاهری ناروتو در باریون مود

معرفی قدرت جدید ناروتو حالت باریون مود

همانطور که در صفحه جلد این چپتر مشخص شد ، درخشش معمول و زرد نارنجی ناروتو اکنون با رنگ قرمز پررنگ و مو و خز کوراما جایگزین شده است که یک لایه براق در اطراف او تشکیل می دهد و دمهایی از پشت برجسته است. صورت و موهای ناروتو ویژگی های نه دم را به خود گرفته و نشان قبیله ی اوزوماکی با دمهای کوراما که روی سینه او می چرخند نشان از هم آمیختگی قدرتهای انها است.

در حالت باریون مود ناروتو، شکل موهای ناروتو تیغ-تیغی می‌شود و همانند گوش‌های یک روباه بالا می‌ایستد. دور چشم اون سیاه شده و سمت بالا کشیده میشود، همانطور که بالا گفتیم رنگ لباس‌های او نارنجی تیره و مایل به قرمز شده و در قسمت جلوی شنل او یک دایره سیاه با شش خط در اطراف آن ظاهر می‌شود. دم هایی که در پشت شنل ناروتو ظاهر میشوند هر کدامشون حاوی یک خط سیاه هستند.

 در حالت باریون مود واکنش‌ها، سرعت و قدرت ناروتو به طرز چشمگیری افزایش پیدا می‌کند تا حدی که از توانایی‌های او از ایشیکی هم فراتر میرود. کوراما اشاره کرده است که از آنجایی که همه چاکراها به هم متصل هستند، تماس با یک حریف باعث تخلیه طول عمر آن‌ها نیز می‌شود.

3. قدرت پرریسک باریون مود

معرفی قدرت جدید ناروتو حالت باریون مود

همانطور که کوراما آن را توصیف کرد ، فقط ضربه زدن هدف،برای پیروزی در حالت باریون کافی است. متأسفانه ، این قدرت ضعف اساسی ای دارد. حالت قبلی ناروتو شامل ترکیب چاکرا با کوراما بود که پس از پایان نبرد ، غیرفعال وچاکرا دوباره ریکاوری میشد؛اما درحالت باریون ، چاکرای ناروتو و کوراما کامل مصرف میشود و دیگر قابل برگشت نیست اگر در استفاده از باریون مود زیاده روی شود امکان مرگ ناروتو وجود دارد.

به همان اندازه که حالت باریون قدرتمند است، به همان اندازه هم بی پروا استفاده کردن از این قدرت خطرناک است. این حالت به تدریج قدرت و طول عمر کاربر را تخلیه می‌کند و به همین دلیل کاربر نباید هیچ گونه حرکت اضافه و غیر ضروری انجام دهد، و تنها تمرکز خود را روی حرکات محاسبه شده و از قبل تعیین شده بذارد تا حالت باریون مود را ثابت نگه دارد.

بذارین بی تعارف بهتون بگم استفاده بیش از حد از این فرم حتی میتونه جان کوراما را به خطر بندازه و اون رو از بین ببره. پس از رسیدن به این نقطه، تمام وجود کوراما نابود خواهد شد و ناروتو نیز از تمام ظرفیت‌ها و چاکرای کیوبی محروم خواهد شد. با این حال حذف شدن کوراما از جینچوریکی باعث نمیشه که کوراما  جونش رو هم از دست بده.

4. حالت دانایی و باریون مود

باریون مود ناروتو

پیش از شروع باریون مود کوراما به ناروتو گفت ” حواست باشه هیچ حرکت اضافی ای نکنی، افکار اضافی رو هم از سرت بیرون کن” ، با این حساب شاید در نگاه اول باریون مود و ” حالت دانایی” شبیه به هم باشند اما چند تفاوت مهم دارند.

1. اینکه منبع انرژی حالت دانایی نامحدود است چرا که از تمام طبیعت حاصل می شود و طبیعت هرگز تمام نمی شود. در حالی که در باریون مود آن چه مصرف می شود زندگی کوراما است و تمام شدنی می باشد.

2. اینکه در حالت دانایی منبع انرژی بیرون از ناروتو یعنی همان طبیعت است و در باریون مود منبع انرژی درون ناروتو یعنی چاکرای قفل شده ی کوراما در درون اوست.

3. این که برای ورود به حالت دانایی ناروتو به ” زمان آماده سازی” نیاز داشت در حالی که باریون مود می تواند تنها با اراده ی کوراما و ناروتو شروع شود.

5. باریون مود چیست؟

باریون مود ناروتو

نینجوتسویی که در طول سری انیمه ” ناروتو” و ” ناروتو شیپودن” و ” بوروتو” تنها در اختیار کوراما و ناروتو بوده است. برای درک قدرت ناروتو در این حالت به خاطر بیاورید که ” ساسکه اوچیها” با ” شارینگان” فوق­ العاده اش توانست میله های  ” ایشیکی اوتسوتسوکی” – منظور همان میله هایی است که پین هم استفاده می کرد و از طریق آن ها قادر به کنترل چاکرای دیگران بود- را ببیند اما با این حال نمی توانست در برابر آن ها جا خالی بدهد اما ناروتو در باریون مود خود به سادگی توانست در برابر آن میله های عجیب پیروز شود.

در آغاز باریون مود ناروتو به شکل یک بلای هسته ای بر سر ” ایشیکی اوتسوتسوکی” فرود آمد و حتا ساسکه را متعجب کرد. طبق گفته ی ساسکه چاکرای ناروتو در آن حالت بیش از هر زمان دیگری بوده و در مبارزه اش با یک عضو از خاندان خداگونه ی اوتسوتسوکی میبینیم که چاکرای ناروتو در باریون مود از یک اوتسوتسوکی نیز پیشی می گیرد. اگر طرفدار شخصیت ناروتو باشید هیچ چیز بیش از این حقیقت که ناروتو در باریون مود به طرز جذابی قدرتی خداگونه دارد شما را خوشحال نمی کند.

این ها چیز هایی بودند که با نگاه دقیق به باریون مود میتوان فهمید اما ماهیت باریون مود چیست و چرا کوراما قادر به استفاده ی آن بود؟

6. ماهیت باریون مود چیست؟

باریون مود ناروتو

پیش تر گفتیم که کوراما قدرتی خالص از جنس آتش است و پیش از هر چیز او چاکرایی عظیم در اختیار ناروتو قرار می دهد. از طرفی ناروتو در تعادل خوبی با کوراما قرار دارد تا جایی که او کوراما را ” برادر و خانواده ی خود” می داند. ناروتو نیز چاکرای عظیمی دارد که شاید حاصل عشق خالصانه ی او به دیگران باشد. باریون مود را می توان نوعی فرآیند هم جوشی هسته ای بین چاکراهای کوراما و ناروتو دانست.

در واقع باریون مود یک فرآیند فیزیکی- شیمیایی است که بین هسته های چاکراهای استفاده کنندگانش- ناروتو و کوراما- شکل میگیرد و تا پایان مصرف شدن هسته ی یکی از استفاده کنندگان ادامه می یابد، در نهایت این چاکرای کوراماست که تمامن میسوزد و مصرف میشود.

اگرچه این به این معنا نیست که چاکرای کوراما از چاکرای ناروتو کمتر است بلکه کوراما در این فرآیند از ناروتو محافظت میکند چنان که میبینیم شنل ناروتو که از جنس چاکرای کوراماست به شکلی ضخیم تر و قدرتمندتر ناروتو را در بر گرفته است.

پرسشی که باریون مود ایجاد میکند این است که اگر هم جوشی هسته ای دو چاکرا توسط کورامای نه دم و ناروتوی انسان چنین قدرت عظیمی را ایجاد می کند چه می شود اگر جوبی نه دم کاملن احیا شود ودر اختیار یک اوتسوتسوکی نیمه خدا قرار بگیرد؟ آیا انیمه ی ” بوروتو” قرار است بیش از این ها طرفداران ” ناروتو” را غافلگیر کند؟

نظر شما عزیزان چیه ؟ تو کامنتا بهمون بگید..

راستی بچه ها ما تو فروشگاه اوتاکو24 که مال خودمون هم هست و به تازگی راه اندازی شده میتونید اکشن فیگور های انیمه ناروتو رو به صورت تکی خریداری کنید، همچنین داخل فروشگاه اوتاکو 24 اکشن فیگور های انیمه ای ارزان و تکی هم موجود میباشد که میتونید براحتی و با خیال آسوده خرید کنید و درب منزل تحویل بگیرید. 🙂

5/5 - (1 امتیاز)

saEEd

انیمه و بعضی از شخصیت های انیمه ای منو از دنیای تاریک زندگیم به یه دنیای روشن هدایت کردن، اونا منو از یه نقطه سیاه به رنگین کمون بردن و مهمترین و اساسی ترین درس های زندگی رو یادم دادن...

‫6 دیدگاه ها

  1. این حالت باریون مود دقیقا مثل حالت آلترا اینستینکت گوکو خیلی قویه باید بگم که قدرت ناروتو باریون مود با گوکو آلترا اینستینکت برابره

  2. یک سوال آیا ناروتو بعد از مرگ کوراما دوباره میتواند وارد حالت باریون مود شود؟
    یه سوال دیگه کوراما چرا دوباره احیا نمیشود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا