مقالات

مقایسه قدرت ارن با لیوای

ارن یا لیوای؟ کدوم قوی تر هستند؟

مقایسه قدرت ارن با لیوای

تو این قسمت از سایت انیمه سی شصت قصد داریم به مقایسه قدرت ارن با لیوای بپردازیم اگه طرفدار این دو شخصیت هستی پس تا آخر این مقاله با ما همراه باش. 

ارن یگر و لیوای اکرمن

مقایسه قدرت ارن با لیوای

ارن یگر و لیوای اکرمن دوتا از شخصیت های محبوب و قدرتمند انیمه اتک ان تایتان هستن، لیوای در نقش کاپیتان و ارن در نقش یک سرباز در هنگ اکتشاف فعالیت میکنند، اونها ماموریت های خطرناک زیادی رو با هم به سرانجام رسوندند، اگر انیمه اتک ان تایتان رو دیده باشین قطعا متوجه این موضوع شدین که لیوای تجربه جنگیش خیلی بیشتر از ارن هستش، ولی نمیشه رو یک موضوع قضاوت کرد برای همین با ما همراه باشید تا قدرت این دونفر رو بیشتر با هم مقایسه کنیم.

مبارزه تن به تن

مقایسه قدرت ارن با لیوای

خب اگر بخوایم ارن یگر رو در قالب انسانی تصور کنیم تو جنگ با لیوای اکرمن قطعا بازندس، شاید ارن تکنیک های خاصی رو از آنی یادگرفته باشه که تو مبارزه از نزدیک بدرد بخوره ولی در مقابل لیوای به هیچ وجه به کارش نمیاد. پس تو مبارزه تن به تن لیوای برنده این میدونه.

سرعت، چابکی و تجربه

مقایسه قدرت ارن با لیوای

خب حتما خودتون سرعت و چابکی لیوای رو تو انیمه اتک ان تایتان دیدید، اون در مبارزات خودش از چرخش خاصی استفاده میکنه که جراحات شدیدی رو به دشمناش وارد میکنه، درصورتی که ارن به اون اندازه در استفاده با ابزار مانور خوب نیست و نمیتونه به سرعت لیوای برسه، درمورد تجربه هم باید بگم که ارن زمان زیادی هست که به عنوان یه نیرو درحال جنگ با تایتان هاست و مبارزات زیادی رو با گوشت و پوست خودش تجربه کرده پس قطعا تجربش بیشتر از ارن یگر هستش.

میکس انیمه نبرد با تایتان ها

هوش، منطق و کله شقی

مقایسه قدرت ارن با لیوای

در ابتدا یعنی فصل یک انیمه اتک ان تایتان ارن نشون داد که یه شخصیت بی فکر هست که با انداختن خودش تو دل خطر خودش و دیگران رو به خطر میندازه، اما نباید یادمون بره که با همین جسارتش تونست ارمین ارلرت رو از تو دهن یه تایتانی که قصد داشت اون رو بخوره بیرون بکشه، ارن بارها با کله شق بازیش مسائلی که با منطق نمیشد به جایی راه برد رو حل کرد، و تو فصل چهارم انیمه اتک ان تایتان از خودش هوش فوق العاده ای نشون داد و ضربه بدی به مارلیایی ها زد، پس تو این قسمت برنده ارن هستش.

مبارزه ارن با لیوای در فرم تایتانی

مقایسه قدرت ارن با لیوای

مقایسه قدرت ارن با لیوای

اگر این سوال رو در ابتدای فصل از شما میکردن که اگر لیوای با ارن تو فرم تایتانی ارن مبارزه کنند کی میبره قطعا میگفتید که برنده لیوای هستش و واقعا هم همینطوره لیوای برنده بود، ولی رفته رفته تجربه ارن یگر در استفاده از قدرت تایتانیش و قابلیت سخت سازیش بیشتر شد، پس لیوای نه تنها نمیتونه تو این قسمت از سد ارن بگذره بلکه به نظر من ارن تو این قسمت برندس چون تو فصل جدید قدرت تایتان چکشی هم بدست آورد، پس برنده این قسمت ارن هستش و تا الان دو به دو مساوی هستن.

تمام تایتان های شناخته شده در نبرد با تایتان ها

سنگدلی و مهربونی

باهوش ترین شخصیت های اتک ان تایتان به ترتیب

شاید بارهاشنیده باشین که میگن لیوای مهربون ترین شخصیت اتک ان تایتان هستش یا اینکه بگن ارمین ارلرت از همه مهربون تره، ولی تو ظاهر شاید اینطور باشه ولی درباطن مهربون ترین شخص ارن یگر هستش اون وابستگس خاصی به اطرافیان و دوستانش داره و با کسانی که بخوان به این رابطه خدچه وارد کنند به شدت برخورد میکنه و کینه توزی میکنه.

بارها دیدیم که لیوای تو مواقع حساس پا روی قلب خودش گذاشت و عزیزاش رو برای موفقیت ماموریت قربانی کردولی ارن اینجوری نیست و همیشه دوستاش رو تو اولویت قرار میده،اگر یادتون باشه هم تو مبارزه با آنی و راینر به شدت مخالف بود ولی در اخر مجبور شد باهاشون بجنگه، پس اگه لیوای و ارن به صورت جدی بخوان با هم بجنگن ارن نمیتونه لیوای رو بکشه یا بهش صدمه جدی بزنه چون براش احترام قائله و اون رو دوس داره، ولی بعید میدونم که لیوای تو مواقع حساس احساساتی بشه، به نظرم بدون تردید سر ارن رو از بدنش جدا میکنه:) پس برنده شد لیوای.

استقامت بدنی

باهوش ترین شخصیت های اتک ان تایتان به ترتیب

از اونجایی که لیوای یک انسانه و بدنش محدودیت های خاصی داره همینطور ابزارهاش شکننده و از بین رونده هستن پس اگه مبارزش با ارن که تو فرم تایتان هست کمی زمان ببره قطعا به ضرر لیوای تموم میشه وارن تو این قسمت برتری پیدا میکنه، لازم به ذکره که ارن هم نمیتونه زیاد از حد تو فرم تایتانی بمونه، ولی تو فصل چهارم دیدیم که زمان خودش رو بالاتر برده و بعد از تبدیل شدن دیگه بیهوش نمیشه و میتونه دوباره به فرم عادیش برگرده و بعد مدتی دوباره تبدیل شه، پس تو این مورد برنده ارن یگر هستش و سه به سه مساوی میشن.

نتیجه گیری

مقایسه قدرت ارن با لیوای

ارن یگر و لیوای اکرمن هردو شخصیت های محبوب انیمه اتک ان تایتان هستن و ما اصلا قصد نداریم بر اساس علایق شخصی کسی رو بر دیگر ارجح بداریم پس سعی کردیم که نقاط مثبت و منفی هرکدوم رو مورد بررسی قرار بدیم.

ولی اگر بخواییم تو یه جمع بندی کلی بگیم همونطور که میدونید از لیوای به عنوان قویترین سرباز بشریت یاد میشه و واقعا هم لایقشه و هیچ اغراقی صورت نگرفته به نظر من برنده این جنگ لیوای اکرمن هستش ولی خب ارن یگر هم شخصی نیست که به راحتی باخت رو قبول کنه، قطعا این مبارزه تلفات دو طرفه ای برای هردو داره.

مقایسه قدرت ارن با لیوای

مطالب مرتبط دیگر

5/5 - (1 امتیاز)

saEEd

انیمه و بعضی از شخصیت های انیمه ای منو از دنیای تاریک زندگیم به یه دنیای روشن هدایت کردن، اونا منو از یه نقطه سیاه به رنگین کمون بردن و مهمترین و اساسی ترین درس های زندگی رو یادم دادن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا