مقالات

چرا ارن کروگر را جز مهمترین شخصیت های اتک میدانیم؟

ارن کروگر

چرا ارن کروگر را جز مهمترین شخصیت های اتک میدانیم؟

سلام به همه ی طرفداران اتک آن تایتان، امروز اومدیم تا درباره چرا ارن کروگر را جز مهمترین شخصیت های اتک میدانیم؟ توضیحی متختصر بدهیم. پس با سایت انیمه سی شصت همراه باشید.

هشدار: این مطلب ممکن است حاوی اسپویل از مانگا اتک آن تایتان باشد.

چرا ارن کروگر را جز مهمترین شخصیت های اتک میدانیم؟

آنچه در این مطلب میخوانید

از نظر پیچدگی داستان و عوامل تاثیر گذار در اتک آن تایتان، ارن کروگر نقش حیاتی در پیش برد داستان داشته است. در زمانی که ارن ییگر در تلاش برای تغییر دنیا می جنگید، مشخص بود که دارد راه ارن کروگر کسی که تایتان حمله کننده را در اختیار گریشا گذاشت، ادامه می دهد. ارن کروگر آنقدر تأثیرگذار بود که نه تنها گریشا ییگر نام پسرش را بر او گذاشت بلکه ارن هنگام نفوذ به مارلی از نام کروگر نیز به عنوان نام مستعار استفاده کرد. پس همه این شواهد نشان می دهد که ارن کروگر نقش بسیار مهمی در اتک آن تایان داشته است.

ولی اصلا این ارن کروگر کیست؟

چرا ارن کروگر را جز مهمترین شخصیت های اتک میدانیم؟

کروگر یک الدیایی است که در منطقه داخلی لیبریو متولد شده است. در کودکی، او پدرش را به عنوان مجازات به دلیل بازسازی الدیایی ها توسط سربازان مارلیان زنده زنده سوزاند. بعدها در زندگی، او موفق شد با کمک یک پزشک و جعل کردن آزمایش خون کروگر به سازمان امنیت عمومی مارلی بپیوندد.

ارن کروگر که سرانجام به “جغد” معروف شد، رهبری جنبش ترمیم الدیایی ها را بر عهده داشت در حالی که به عنوان خال ( خائن ) در ارتش مارلیان به کار خود ادامه می داد. هنگامی که گریشا ییگر و همسرش دینا فریتز توسط پسر خود لو می روند و به اعدام محکوم می شوند، ارن کروگر وارد عمل می شود.

او بعد از اینکه همه اسیران تبدیل به تایتان بی عقل می شوند، دست به کار می شود و از تبدیل گریشا به تایتان جلوگیری می کندو جونش را نجات می دهد. ارن کروگر دلیل نجات گریشا را نفرتی ک نسبت به مارلی ها در زمان کشته شدن خواهرش دید بیان کرد و قدرت تایتان حمله کننده را نیز به ییگر سپرت تا بتواند قیام الدیایی ها را ادامه بدهد؛ او همچنین گریشا را تشویق کرد که در پشت دیوارها خانواده ای تشکیل بدهد تا انگیزه خود را برای مبارزه از دست ندهد.وقتی گریشا خانواده ریس را قتل عام و قدرت تایتان موسس را می گیرد در نهاییت زنجیره ظلم در پشت دیواره ها تمام می شود. اما اگر ارن کروگر این قدرت را در اختیار گریشا قرار نمی داد خانواده ریس همچنان به کار خود ادامه می دادند و  این باعث نابودی الدیایی ها می شد.

کروگر واقعی کی میتونه باشه؟

چرا ارن کروگر را جز مهمترین شخصیت های اتک میدانیم؟

ارن ییگر نیز همانند کروگر عمل می کند و دست به اقداماتی می زند. او با نام مستعار کروگر که از خاطرات پرش زمانی به لطف قدرت تاتیان بود توانست ارن کروگر را بشناسد و اینگونه او با نفوذ به دژ مارلی ها راه کروگر را ادامه دهد. “کروگر” ( ارن ییگر ) که به عنوان یک سرباز زخمی مارلیان ظاهر می شود، با زک ییگر ، برادر ناتنی اش ملاقات می کند تا در مورد همکاری با یکدیگر بحث کنند. از آنجا که زک دارای خون سلطنتی است که ارن فاقد آن است، با هم می توانند از قدرت تایتان موسس استفاده کنند. اقدامات ارن در مارلی باعث می شود حمله به تایتان نهایی شود، هنگامی که حمله وی تمام جهان را مجبور به اتحاد در برابر جزیره پارادیس می کند، که به نوبه خود جزیره پارادیس را مجبور می کند در مورد استفاده از تایتان بنیانگذار اقدام فوری انجام دهد.

جمع بندی:

چرا ارن کروگر را جز مهمترین شخصیت های اتک میدانیم؟

دوران ارن ییگر در مارلی به طور قابل ملاحظه ای شبیه به ارن کروگر  است از این جهت که هر یک از آنها از خاطرات آینده که به لطف تایتانشان بود استفاده کردند. آنها هریک دست خود را کثیف کردند تا بتوانند برنامه های خود را اجرا کنند، حتی تا آنجا که به مردم خود آسیب رساندند. نفوذ ارن به مارلی در نهایت باعث می شود او کنترل تایتان موسس را به دست آورد. استفاده او از قدرت بنیانگذار، بدون اجازه نفوذ خاندان سلطنتی ، دقیقاً همان چیزی است که ارن کروگر می خواست، وقتی اجازه داد دینا فریتز بمیرد اما گریشا را نجات داد.

نظر شما در رابطه با ارن کروگر و نقش آن در اتک آن تایتان چیست؟ حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

فکت های داغ

4/5 - (3 امتیاز)

saEEd

انیمه و بعضی از شخصیت های انیمه ای منو از دنیای تاریک زندگیم به یه دنیای روشن هدایت کردن، اونا منو از یه نقطه سیاه به رنگین کمون بردن و مهمترین و اساسی ترین درس های زندگی رو یادم دادن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا