اتک آن تایتانفکت
موضوعات داغ

چندین حقیقت جالب از ارن در انیمه اتک ان تایتان

چندین حقیقت جالب از ارن در انیمه اتک ان تایتان

تو این قسمت از سایت انیمه سی شصت قصد داریم مقاله ای تحت عنوان معرفی چندین حقیقت جالب از ارن در انیمه اتک ان تایتان تقدیم شما عزیزان کنیم خیلی جالبه پس از دستش ندین.

این مقاله دارای اسپویل های کوچکی از داستان است

آنچه در این مطلب میخوانید

اجازه بدید اول یکم بیشتر با این شخصیت محبوب و معروف نسل جدید انیمه های شونن اشنا بشیم و بعد از اون یک سرس فکت تقدیم حضور شما کنیم.

این مقاله درتاریخ 14 بهمن ماه سال 1401 مورد بازبینی قرار گرفت و مواردی بهش اضافه شد.

1. پروتاگونیست آنتاگونیست نما؛ ارن یگر

فکت از ارن یگر

آنچه برای ” ارن” رخ داد یک جهش شخصیتی ساده نبود بلکه یک تغییر کلان در مهم ترین ابعاد زندگی یک پسربچه بود. پسربچه ای که در رویای آبی رنگ اقیانوس با دوستانش وقت می گذراند را تصور کنید؛ دنیای این بچه رهاتر و آزادتر از چیزی است که لباس فرم مامورها بترساندش یا بتوان از رویاپردازی منعش کرد. اما چه چیزی ارن را به ” ارن یگر” تبدیل کرد؟

شاید تصور کنید دیدن خورده شدن مادرش توسط یک تایتان چیزی بود که او را به ” ارن” تبدیل کرد اما لازم است به خاطر بیاورید که ارن خیلی قبل تر از آن روز هم ” اراده ی معطوف به آزادی” را در خود نشان داده بود. روزی که برای آزاد کردن ” میکاسا” با پدرش رفت و حتی دست به قتل گروگانگیر ها زد، در واقع ما شاهد خشم ” ارن” از ” اسارت” و ” اسیرکنندگان” بودیم. خورده شدن مادرش توسط تایتان تنها یک جرقه برای جدیت او و تبدیل ” آزادی” به هدفش بود.

2. هدف " ارن" به عنوان کاراکتر اصلی

فکت از ارن یگر

” آزادی” چیزی بود که تقریبن در انیمه ی ” اتک آن تایتان” یا ” حمله به تایتان” به عنوان مضمون اصلی هدف تمام افراد ” ارتش بال های آزادی” بود. اما برای ارن و البته ” اروین، لیوای و هانجی” این کلمه بعدی وسیع تر از ” صرفن آزادی از درون دیوارها” داشت؛

این چند نفر را می توان از روشنفکران جهان ” اتک آن تایتان” به شمار آورد که آزادی برایشان مفهومی جهان شمول تر دارد و حتا به این که دشمن آن ها واقعن کسی که می بینند هست یا نیست هم شک می کنند. اما برای هر یک از این چهار نفر آزادی از چیزی متفاوت مد نظر است؛

1)” هانجی” به عنوان یک دانشمند عمل می کند و با دیدی باز به دنبال جمع آوری اطلاعات درباره ی چگونگی پیدایش تایتان هاست، او به دنبال آزادی از خرافه و دین درون دیوارهاست.

2)” اروین” به عنوان فرمانده ای که جهان اطراف را آن طور که به او تحمیل شده نمیبیند با کنجکاوی حتا حاضر می شود در راه آزاد کردن نسل بشر از جهل بمیرد

3)” لیوای” به عنوان یک کاپیتان دست به انجام کارهایی می زند که باید انجام شوند و بهترین نصیحت ممکن را به ارن می کند وقتی به او می گوید که خودش باید درباره ی کارهایی که می کند تصمیم بگیرد، لیوای را می توان انسانی دانست که در به دنبال آزادی فردی و عصیانی از سر جوزدگی نیست بلکه برای او آزادی یعنی ” توانایی مسئولیت کارهای خود را به عهده گرفتن”. 

در این بین ارن با کم ترین به عنوان نماد نسل جوان طغیان می کند و خودش تبدیل به دشمنی می شود که در فصل اول از آن متنفر بود. این جا به جایی یکی از زیبا ترین ترفند های ” ایسایاما” برای به چالش کشیدن مخاطبش است.

3. نجات جان دوستانش از همه چیز برایش مهم تر است

فکت از ارن یگر

در فصل های ابتدایی ما شاهد ” ارن” یاغی هستیم، پسربچه ای که به خاطر مرگ مادرش قسم می خورد تمام تایتان ها را بکشد. اما نقطه ی قوت شخصیت پردازی ارن این است که هدف او به عنوان کاراکتر اصلی تنها به این ” سوگند انتقام” ختم نمی شود، درفصل های بعد در کنار ” اروین” او هدفی بزرگتر را دنبال می کند؛ یعنی نجات بشریت.

اما مهم ترین کلید شناخت شخصیت ارن در یکی از تلخ ترین قسمت ها برای طرفداران ” اتک آن تایتان” رو می شود؛ در جایی که اروین نیمه جان در یک سو و آرمین نیمه جان هم در سویی دیگر است و در کنار ” میکاسا” این ارن است که در برابر ” کاپیتان لیوای” به التماس می افتد و از او می خواهد که بین ” اروین” و ” آرمین”، آرمین را نجات بدهد.

شاید این اتفاق و ماندن در دوراهی نجات بین دو انسان که یکی فرمانده ی مقتدر ناجی بشر است و دیگری دوستش است نقطه ی جهش مهمی برای شخصیت ارن باشد؛ از اینجا به بعد است که می فهمیم ارن بین آزادی به فرماندهی اروین و نجات دوستش، دومی را انتخاب می کند. اگر به این موضوع آگاه باشیم حتا دیگر ترفند های ایسایاما برای آنتاگونیست نشان دادن ارن هم نمی توانند ما را فریب بدهند؛

چرا که ارن به سادگی انسانی است که برای نجات جان دوستانش به هر هدفی پشت می کند. او یک بار برای نجات میکاسا مردی را به قتل رساند و یک بار دیگر برای نجات آرمین به نوعی ” اروین” را به قتل رساند؛ با این حساب هر حرکتی که او می کند را می توانیم با توجه به میلش برای نجات دوستانش تفسیر کنیم.

اگر ارن خودش تبدیل به تایتان می شود نه برای آزادی است و نه برای پیروزی نسل بشر، او تنها برای نجات دوستانش از جهان محصور در دنیایی از تایتان ها است که می پذیرد به ” تایتان حمله” بودن ادامه بدهد و حتا دست به کثیف ترین کار روی زمین میزند، او باعث مرگ کودکان و مادران می شود، جشن شادی شهر را به مرگ ختم می کند، برادرش را فریب می دهد و حتا دوستانش را هم فریب می دهد.

ارن نماد ” فداکاری صرف” است اما او را نمی توان یک شهید دانست و یا مردی که ناآگاهانه خودش را قربانی یک ایدئولوژی می کند. او از این جهت نماد فداکاری است که به خوبی می داند چه چیزی را فدای چه چیزی می کند و با وجود این که در این راه تبدیل به موجودی می شود که از  آن متنفر است باز هم از هدفش که ” نجات دوستانش” است پا پس نمی کشد.

4. چرا " ایسایاما" شخصیت اصلی خود را با این شدت به یک " آنتاگونیست نما" تبدیل می کند؟

فکت از ارن یگر

ایسایاما هدفش از نوشتن مانگای ” اتک آن تایتان” یا ” حمله به تایتان” را ” نقد نسل کشی” بیان کرده بود. اگر کلیت مانگا و انیمه را در نظر بگیریم می بینیم که او به خوبی توانسته با کاراکتر های مختلفش به این هدف برسد اما دلیل اهمیت ” ارن” در پروژه ی او این است که ارن اگرچه قصد درستی دارد که همان نجات دوستانش است اما دست به نوعی نسل کشی می زند که باعث می شود برای اولین بار در جهان انیمه، طرفداران دنیای مانگا و انیمه یک کاراکتر اصلی را به شدت زیر سوال ببرند و این همان چیزی است که ایسایاما به عنوان خالق اثر می تواند از آن به عنوان یک دستاورد مهم و بزرگ در زندگی هنری اش یاد کند.

5. عادت بچگی ارن در کودکی

چندین حقیقت جالب از ارن در انیمه اتک ان تایتان

فکت های کوتاه از ارن یگر

  • به گفته مادر ارن ، اون وقتی دروغ میگه گوشاش سرخ میشه
  • معنای دقیق نام ارن کسی است که پیشرفت می کند
  • اگرچه ارن تو شکلی تایتانی غول های زیادی رو کشته ولی اون تو حالت انسانی فقط یک تایتان کشته

فکت های داغ از ارن

6. تایتان بنیان گذار، یکی از قدرت های ارن میباشد

چندین حقیقت جالب از ارن در انیمه اتک ان تایتان

تایتان موسس دارای قدرت باورنکردنی پاک کردن یا ویرایش خاطرات هر انسانی در این کره خاکی است (به جز آکرمن ها) که این قدرت از طریق پدر ارن به اون رسید و میشه گفت ارن قدرت چندین غول رو در خودش داره

7. ارن یگر همانند یک رهبر میباشد


از همان ابتدا ، ارن نشان داده است که استعدادی طبیعی دارد که می تواند به سادگی از طریق سخنرانی های خود اعتماد به نفس را در قلب همرزمانش جلب کند. در حالی که او در آغاز این کار را ناخواسته انجام می داد ، در سال های بعد از این توانایی بسیار آگاه شد.

8. هدف وسیله رو توجیح میکنه

مقایسه قدرت ارن با لیوای

 ارن معتقد است که اهداف ، وسایل را توجیه می کند و وی به این مهم اعتقاد دارد. این امر زمانی قابل مشاهده است که وی اعلام می کند تمام افراد غیر ساکن جزیره پارادیس را به قتل می رساند یا هنگامی که به تایتان تبدیل می شود و در هنگام حمله به ویلی تیبور ، بینندگان بی گناه الدیان را می کشد

9. آینده بینی امید را درونش کشت

چندین حقیقت جالب از ارن در انیمه اتک ان تایتان

حقیقت های جالب از ارن


در یکی از افشاگرانه ترین (اما گیج کننده ترین) افشاگری های مانگای حمله به تایتان ، به خوانندگان گفته می شود که ارن همیشه می دانست که در آینده اوضاع چگونه به پایان می رسد. وی همچنین اشاره کرد که چگونه به گذشته سفر کرده و اطلاعات مهم را در ذهن ارن جوان کاشته است.

از آنجا که او می داند پایان کار برای همه افراد درگیر چقدر وحشتناک خواهد بود ، امید خود را از دست داده است.

10. پدر ارن یگر، گریشا و حالت تایتانش

چندین حقیقت جالب از ارن در انیمه اتک ان تایتان


بر خلاف ارن ،شکل ظاهری پدرش با او متفاوت بود. قد آن 15 متر  بود که نیمه بالایی آن بزرگ و سنگین است در مقایسه با پاها و بازوها. او چشمانی مهره دار ، دهانی پوشیده از گوشت ، گوش های بلند و موهای بلند سیاه داشت. موهایش نیز روی سینه و چانه بود.
حالت تایتانیش مردونه بوده تا پسرونه 🙂

11. شباهت ارن به ایسایاما

چندین حقیقت جالب از ارن در انیمه اتک ان تایتان


شخصیت ارن تا حدودی از ایسایاما گرفته شده زیرا رویای دیدن بیرون دیوار ها دقیقا براساس کنجکاوی ایسایاما برای دیدن پشت کوه هایی بودند که روستای اون رو در بچگی احاطه کرده بودند

12. ارن یک دیوونه خودکشی هستش!

چندین حقیقت جالب از ارن در انیمه اتک ان تایتان

جوخه 104 به ارن لقب روانی انتحاری و دیوونه خودکشی رو دادن چون اون همیشه با مرگ بازی میکنه، نمونه های بارز این اتفاق رو موقع ی نجات آرمین از دهن یک تایتان و سکانس های دیگه از این انیمه میشه دید.

13. ارن یگر یک پسر احساساتی هست

باهوش ترین شخصیت های اتک ان تایتان به ترتیب

ارن برخلاف ظاهرش عاشق دوستاش هست و زندگی اونا رو به خودش ترجیح میده، این موضوع در فصل چهار و مواقع دیگری مثل زمانی که میخواست میکاسا یا ارمین رو نجات بده کاملا مشخص بود.

14. تفاوت ارن با ناروتو

چندین حقیقت جالب از ارن در انیمه اتک ان تایتان

ارن هرگز مثل ناروتو نیست و نمیتونه باشه، اون با اتفاقاتی که براش و جلوی چشمش افتاد تخم نفرت رو تو وجودش کاشته و قسم خورده که تک تک تایتان هارو از بین میبره، اون دوستای عزیزش رو همینطور هانس پدر و مادرش رو به شکل تلخی از دست داده و قسم خورده که همه رو به خاطر این اتفاقات مجازات کنه

ولی ناروتو شخصیتش به گونه ی دیگه ای طراحی شده نه تنها قاتل پدر مادرش بلکه قاتل استادش رو بخشید واسه اینکه جنگ ادامه پیدا نکنه و آدمای بیگناه کشته نشن اون قید انتقام گرفتن رو زد. طرفدار کدومشون هستید؟

تو این مقاله چندین حقیقت جالب از ارن در انیمه اتک ان تایتان را برای شما عزیزان بیان کردیم امیدوارم خوشتون اومده باشه

4/5 - (3 امتیاز)

saEEd

انیمه و بعضی از شخصیت های انیمه ای منو از دنیای تاریک زندگیم به یه دنیای روشن هدایت کردن، اونا منو از یه نقطه سیاه به رنگین کمون بردن و مهمترین و اساسی ترین درس های زندگی رو یادم دادن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا