انیمه های روانشناختیمعرفی انیمه

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

انیمه های روانشناختی

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

امروز میخواییم کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی رو تقدیم شما کنیم اگر طرفدار انیمه های روانشناختی هستید این پست رو از دست ندید.

تو مقالات قبلی به معرفی انیمه های عاشقانه و همچنین معرفی انیمه های مدرسه ای پرداختیم امروز به معرفی انیمه های روانشناختی میپردازیم، خیلی خب بزنید بریم

آنچه در این مطلب میخوانید

انیمه : Death Note

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

دفترچه ی مرگ بدون شک نه تنها جزو بهترین انیمه های روانشناختی می باشد بلکه بر اساس نظر اکثریت اوتاکو ها از بهترین های تاریخ نیز هست.چه میشد اگر شما توانایی گرفتن زندگی دیگران را بدون کثیف کردن دستان خود داشته باشید؟انیمه ی Death Note این سناریو را با یک دفترچه ی مشکی به واقعیت تبدیل کرده است.فقط کافیست که اسم فرد مورد نظر را در دفترچه بنویسید تا آن فرد در اثر سکته قلبی بمیرد.علاوه بر ابن ما شاهد درگیری بین برترین کاراگاه جهان و صاحب دفترچه برای شکست یکدیگر هستیم

ژانر : روانشناختی، رمزآلود

انیمه : Erased

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

پاک شده یا Erased جزو انیمه های نسبتا جدیدی است که در این ژانر منتشر شده است و یکی از انیمه های با نمره ی بالا در سایت MAL می باشد.اما چه چیزی این انیمه را تا این اندازه خوب کرده است؟ پاک شده دارای داستانی به شدت عمیق درباره ی زمان به همراه المان هایی اسرارآمیز و تعلیق زا می باشد.با وجود این که این انیمه نمره بسیار بالایی را کسب کرده است در ژانر روانشناختی جزو انیمه های متوسط به حساب می آید.با این حال شما می توانید با دیدن این انیمه خودتان تصمیم بگیرید که Erased چه جایگاهی در این سبک دارد.

ژانر : معمایی، روانشناختی، ماورایی، سینن

انیمه : PSYCHO-PASS

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

انیمه روان گذر (Psycho-Pass) بهترین انیمه جنایی است که بسیاری آن را شبیه به فیلم Minority Report استیون اسپیلبرگ می‌دانند. داستان این انیمه در آینده اتفاق می‌افتد؛ زمانی که وضعیت روانی و شخصیت انسان‌ها قابل اندازه‌گیری است. با قرار دادن دستگاهی به نام روان گذر (Psycho-Pass) در بدن تمام شهروندان احتمال اشتیاق برای ارتکاب جرم آن‌ها مشخص می‌شود. حال دختری جوان به نام آکانه سونموری اخیرا به عنوان کارآگاه عضو نیروی امنیت عمومی برای اندازی‌گیری و پیگیری مجرمان شده است.

ژانر : روانشناختی، اکشن، علمی-تخیلی

انیمه : Parasyte The Maxim

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

انیمه Parasyte: The Maxim (انگل: قاعده کلی) یکی از بهترین انیمه های روانشناختی است که از چنان عمق فلسفی برخوردار است که در تمام طول انیمه و حتی پس از آن ذهن مخاطب را درگیر می‌کند. انیمه Parasyte داستان موجوداتی به نام انگل (Parasyte) است که به زمین می‌آیند و می‌توانند انسان‌ها را میزبان خود قرار دهند. قصه‌ی اصلی از اتاق پسری دبیرستانی به نام شینیچی ایزومی شروع می‌شود که انگلی قصد دارد تا وارد بدن او بشود، ولی با هوشمندی به موقع شینیچی، انگل فقط دست راستش را تصاحب می‌کند.

ژانر : روانشناختی، اکشن، علمی-تخیلی، ترسناک

انیمه : Perfect Blue

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

یکی از بهترین انیمه های سینمایی تمام دوران‌ها و همچنین یکی از بهترین انیمه های روانشناختی انیمه آبی تمام عیار است که بر اساس رمانی به همین نام نوشته یوشیکازو تاکوچی ساخته شده است. کارگردان آن نامی مورد احترام در صنعت انیمه سازی است که بر فیلمسازان زیادی تاثیر گذاشته است؛

آرنوفسکی فیلم قوی سیاه (Black Swan) را از این انیمه الهام گرفته است. ساتوشی کن در سال ۲۰۱۰ در سن ۴۶ سالگی درگذشت. داستان این انیمه درباره یک خواننده پاپ سابق است که خوانندگی را به خاطر بازیگری کنار می‌گذارد. طرفدارانش از این کار او راضی نیستند؛ روزی توسط یکی از طرفدارانش به مرگ تهدید می‌شود.

ژانر : درام، ترسناک، روانشناختی، جنون

انیمه : Death Parade

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

یکی از سخت‌ترین و غیرقابل هضم‌ترین کارهای زندگی این است که به مرگ و زندگی پس از مرگ فکر کنید. اینکه سرنوشت آدم‌ها واقعا پس از مرگ چیست و قضاوت‌ها به چه صورت است. البته در این میان همه ما می‌دانیم که انسان‌ها یا وارد بهشت می‌شوند یا جهنم.

حال با این تفاسیر انیمه «نمایش مرگ» (Death Parade) ساخته شده تا نگاهی متفاوت به زندگی پس از مرگ داشته باشد. «نمایش مرگ» ساخته استودیو مدهوس (Mad House) در سال ۲۰۱۵ میلادی است که اگر از طرفداران انیمه سریالی باشید قطعا این استودیو را با انیمه «دفترچه مرگ» می‌شناسید.

ژانر : روانشناختی، رازآلود

انیمه : Monster

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

اگر شما توانایی نجات یک نفر را از بین دو نفر داشته باشید چکار می کنید؟دکتر کنزو تنما هنگامی که با این سوال روبرو شد تصمیم به نجات زندگی پسر جوانی گرفت در حالی که در همان زمان اجازه داد تا پیرمردی بمیرد.همین تصمیم باعث شد که زندگی دکتر به شدت کابوس وار شود.انیمه ی monster دارای یک بخش وحشتناک،یک بخش اسرارآمیز و یک بخش ترور کامل روانی است.

ژانر : روانشناختی، جنایی، درام

انیمه : Code Geass

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

انیمه Code Geass (کد گیاس) جزو آن انیمه‌هایی است که در وهله‌ی اول روانشناختی محسوب نمی‌شود و شاید بیشتر از همه اکشن و علمی تخیلی باشد. انیمه Code Geass در کنار انیمه Death Note، برنده‌ی بهترین مجموعه‌ی تلویزیونی Tokyo Anime Awards سال 2007 شده است.

انیمه‌ای که به‌خاطر داستان جالب و ژانرهای متعددش توانسته طرفداران متفاوت و بسیاری را به خود جذب کند. یکی از پرکاراکترترین انیمه‌ها احتمالا انیمه کد گیاس است، اما این موضوع سبب نشده که داستان از دست نویسنده خارج بشود یا به شخصیت‌ها خوب پرداخته نشود. این موضوع تا حدی خوب اجرا شده که شخصیت اصلی آن یعنی لولوش لامپروژ شبیه به دوستی باشد که سال‌هاست او را می‌شناسید

ژانر : روانشناختی، اکشن، علمی-تخیلی، مکا

انیمه : Experiments Lain

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

هنگامی که حرف از انیمه ی روانشناختی می شود،خیلی ها به انیمه ی Lain فکر می کنند.این انیمه اغلب شما را به صورت وحشت زده به یک سفر ذهنی می برد.و در هر لحظه آن ما شاهد تفسیرات مختلفی هستیم و سوالات متفاوتی متل چه چیزی واقعی هست؟ یا شوالیه های شرقی چه کسانی هستند؟چه چیزی در این جهان وجود دارد؟این ها پرسش هاییست که خودتان باید در جهان Serial Experiments Lain جست و جو کنید.

ژانر : روانشناسی ، علمی تخیلی

انیمه : Kaguya-Sama : Love is War

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

انیمه Kaguya-sama: Love is War (کاگویا ساما: عشق جنگ است) که براساس مانگایی از آکا آکاساکا ساخته شده یکی از بهترین انیمه های روانشناختی عاشقانه است که با استقبال گسترده‌ای در دنیا مواجه شد. داستان این انیمه درباره میوکی شیروگانه و کاگویا شینومیا،  رییس و معاون رییس شورای دانش‌آموزی  دبیرستان نخبگان شوچیین است که هر دو آن‌ها به عنوان دانش‌آموزان برتر شناخته می‌شوند. میوکی برای هوش فوق‌العاده‌اش مورد احترام است و کاگویا کوچک‌ترین دختر خانواده ثروت‌مند شینومیا است.

با این وجود همه فکر می‌کنند که این‌دو، زوج فوق‌العاده‌ای با یک‌دیگر خواهند بود و حتی هردو آن‌ها نسبت به یک‌دیگر احساساتی دارند ولی غروری که آن دو شخصیت‌شان را با آن شکل دادند، مانع از این می‌شود که هیچ‌کدام‌شان قبول کند نخستین کسی باشد که این عشق را اعتراف کند و این سرآغاز جنگی میان دانش‌آموزان دلباخته برتر دبیرستان شوچین است.

ژانر :کمدی، روان‌شناختی، عاشقانه، مدرسه‌ای، سینن

انیمه : Neon Genesis Evangelion

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

انیمه سریالی Neon Genesis Evangelion (نئون جنسیس اوانگلیون) یکی از بهترین انیمه های روانشناختی به کارگردانی هیدئاکی آنو است که در سال ۱۹۹۵ پخش شد و توانست موفقیت‌های تجاری و هنری متعددی در کنار جوایز بسیار زیاد به ‌دست آورد. داستان انیمه نئون جنسیس اونگلیون، ۱۵ سال پس از یک یک فاجعه جهانی و نابودی زمین، پسری چهارده ساله به نام شینجی ایکاری که در گذشته مادرش را از دست داده و پدرش نیز در کودکی او را رها کرده است.

اکنون پس از چندین سال پیامی از سوی پدرش دریافت می‌کند. پدر شینجی، یک آژانس سری نظامی به نام نِرو (Nerv) را اداره می‌کند و خالق نابغه‌ ربات‌هایی غول‌پیکر به نام اونگلیون (بشارت) است. پدر شینجی به او دستور می‌دهد که …

ژانر : اکشن، علمی تخیلی، جنون، روانشناختی، درام، مکا

انیمه : Welcome to the N.H.K

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

ژاپنی‌ها استاد استفاده از یک کلمه‌ی خاص برای توصیف یک موقعیت خاص هستند‌، برای مثال واژه «هیکیکوموری». این کلمه برای توصیف افرادی استفاده می‌شود که به شدت خود را در انزوا از جامعه نگاه می‌دارند و در این کناره‌گیری از اجتماع به سرگرمی‌های خود مشغول می‌شوند. آمار می‌گوید که حدود بیش از یک و نیم درصد از مردم ژاپن هیکیکوموری هستند و تعداد مردان در این مورد بسیار بیشتر از زنان است.

در انیمه Welcome to the N.H.K داستان حول زندگی چند جوان در اطراف توکیو می‌گذرد و اشاره‌ای به خودکشی توافقی، فرهنگ اوتاکوها و همچنین افسردگی شدیدی دارد که خیلی وقت‌ها درباره‌ی ژاپنی‌ها شنیده‌ایم.

ژانر :روانشناختی، کمدی، درام

انیمه : Angels of Death

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

انیمه Angels of Death از آن دسته انیمه‌های رازآلودی است که نمونه‌اش به سختی پیدا می‌شود. انیمه‌ای که از روی یک بازی ویدیویی ساخته شده و روایتی پرتنش و دلهره دارد. ریچل گاردنر دختری سیزده ساله با چهره‌ای معصوم و زیباست که در زیرزمین یک ساختمان نامعلوم بیدار می‌شود. ریچل هیچ نمی‌داند که دقیقا کجاست و قسمت زیادی از حافظه‌اش را هم ازدست‌داده و نمی‌داند چرا اینجاست. او شروع به تفحص در این زیرزمین ناشناخته می‌کند و متوجه می‌شود که …

ژانر : روانشناختی، ماجراجویی، ترسناک

انیمه : Elfen Lied

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

داستان الفن لید در کاماکورا، ژاپن رخ می‌دهد و تمرکز آن بر روی نژادی تکامل یافته و جدید از انسان به نام دیکلونیئوس است. دیکلونیئوس یا انسان‌های دارای شاخ، یک گونهٔ جهش‌یافته از انسان‌ها هستند که ممکن است گام جدیدی در فرگشت انسان باشند.

دیکلونیئوس‌ها دارای دو شاخ بر روی سر و قدرت ماورائی فراوانی بودند که توسط دستان نامرئی آن‌ها ارائه می‌شود. با داشتن این نیروهای فرابشری آن‌ها به راحتی قادر به ازبین بردن نسل بشر بودند. انسان‌ها با حراسی که از این قدرت داشتند، آن‌ها را در یک مرکز تحقیقات محرمانه قرنطینه کرده تا بر روی آن‌ها مطالعه و آزمایش انجام دهند. در بین این جهش یافته‌ها به‌طور اتفاقی شخصیت اصلی داستان، یک دختر جهش یافته به نام لوسی سعی در فرار داشت و بسیاری از نگهبانان را در این راه به قتل رساند. او موفق به فرار شد اما در انتها توسط یک تک‌تیرانداز مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به دریا پرتاب شد..

ژانر : اکشن، ترسناک، روان‌شناختی، فراطبیعی، درام، عاشقانه، سنین

انیمه : Terror in Resonance

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

داستان انیمه ترور طنین‌انداز با دزدی بمب اتمی از نیروگاه هسته‌ای شروع می‌شود و در صحنه‌ی دیگر به توکیوی چند ماه بعد پرتاب و با شخصیت‌های اصلی مواجه می‌شویم. شخصیت «ناین» پسر نوجوان جدی و خشک و «توئلو» پسر گرم و شوخ‌طبع، که بسیار رابطه نزدیکی دارند، اما در ظاهر متفاوت به نظر می‌رسند.

این‌دو همان تروریست‌های ما هستند که قبل از هر بمب‌گذاری معمایی در یک ویدیو طراحی و آن را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند تا شاید پلیس بتواند آن را حل کند. آن‌ها خود را گروه «فنیکس» مرتبط با افسانه‌ای یونانی نام گذاشته‌اند.

ژانر : روانشناختی، رازآلود

انیمه : Steins;Gate

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

انیمیشن ژاپنی دروازه اشتاینز (Steins; Gate) ساخته شده از روی یک مانگا به همین نام است که در سال ۲۰۱۱ در ژاپن به نمایش درآمد. دروازه اشتاینز روایت‌گر زندگی دانش‌آموزانی است که قصد دارند در زمان سفر کرده و گذشته را تغییر دهند. با شروع انیمه بدون هیچ مقدمه‌ای کارگردان و نویسنده شما را در دل وقایع قرار می‌دهند.

در سکانس اول شخصیت اصلی را می‌بینیم که قصد دارد به یک کنفرانس برود. این کنفرانس در مورد زمان و ساخت ماشین زمان است. از همان دقایق ابتدایی روند انیمه جوری پیش می‌رود که دو حس مختلف به شما دست می‌دهد. اول اینکه با خود می‌گویید که خب همه چیز طبیعی پیش می‌رود و اتفاق خاصی نخواهد افتاد اما رفته رفته…

ژانر : روان‌شناختی, علمی-تخیلی

انیمه : Ergo Proxy

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

پس از یک فاجعه اتمی، بشر در جهانی تاریک فرو می‌رود و به‌خاطر تشعشعات حاصل از بمب‌های اتمی و تغییرات ژنتیکی انسان‌ها مجبور به زندگی در شهرهای سرپوشیده و گنبدی هستند تا در امان بمانند. در این جهان آینده، بشر با ربات‌ها زندگی می‌کند و داستان از آن‌جا وارد چالش می‌شود که قتل‌های عجیبی اتفاق می‌افتند و کاراگاهی با نام Re-l Mayer شروع به تحقیق درباره‌ی آن‌ها می‌کند.

ژانر : روانشناختی، رازآلود

انیمه : The Tatami Galaxy

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

انیمه The Tatami Galaxy (کهکشان تاتامی) یکی از بهترین انیمه های روانشناختی است که داستانی سورئال، عجیب وهنری دارد. این انیمه بر اساس رمانی از تومیهیکو موریمی توسط ماساکی یواسا ساخته شده است که عمده شهرتش به خاطر ساخت برای انیمه‌های خاص، تجربی و نامتعارف است.

داستان این انیمه درباره پسر جوانی است که شبی برای خوردن غذا بیرون می‌رود و با موجودی مرموز آشنا می‌شود که خود راخدای ازدواج می‌نامد. این دیدار پسر جوان را یاد روزهای دانشگاه می‌افتد که تحت تاثیر دوست جدیدش، اوزو از یک پسر عاشق‌پیشه به کسی تبدیل شده بود که میان زوج‌های اطرافش را به هم می‌زد.

ژانر :معمایی، کمدی، روانشناختی، عاشقانه

انیمه :The Promised Neverland

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

انیمه The Promised Neverland (نا کجاآباد موعود) یکی از بهترین انیمه های روانشناختی و ترسناک است که بر اساس مانگایی به همین نام به نویسندگی کایو شیرایی و تصویرپردازی پوسوکا دمیزو ساخته شده است. داستان این انیمه درباره اما، نورمن و ری، باهوش‌ترین بچه‌های یتیم خانه‌ای به نام خانه‌ گریس فیلد هستند.

 آن‌ها به همراه بچه‌های دیگر آن‌جا، تحت مراقبت‌ زنی‌ زنی به نام ایزابلا هستند که نقش مادر این خانواده‌ بزرگ یتیم را بر عهده دارد و به نیازهای کودکان یتیم‌خانه رسیدگی می‌کند.تمام بچه‌ها از زندگی تقریبا راحتی برخوردار هستند تا این‌که یک روز اما و نورمن حقیقت تاریک دنیای بیرون را کشف می‌کنند، دنیایی که از دیدن آن منع شده‌اند … .

ژانر :علمی تخیلی، رازآلود، ترسناک، روانشناختی، دلهره آور، شونن

انیمه : Mirai Nikki

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

داستان میرای نیکی درباره‌ی یک پسر دبیرستانی به نام آمانو یوکیترو است. او پسری تنهاست که دوستان زیادی ندارد و تنها سرگرمی او نوشتن تمام وقایعی زندگی روزمره در داخل تلفن همراه خود و حرف زدن با دوستانی خیالی به نام‌های دئوس که خدای زمان و مکان و مورمور خدمتگزارش است. در یکی از روزها دئوس یک دفتر خاطرات ویژه در اختیار او قرار داده و از او برای شرکت در یک بازی دعوت می‌کند.

آخرین فرد زنده در این بازی جانشین خدایی به اسم دئوس می شود.در این بازی بتل رویال گونه , هر کارکتر دارای نوع خاصی از خاطرات آینده است،و باید سعی کنند که با استفاده از این قدرت پیروز و زنده بماند.این انیمه همچمین دارای پیچش های متعددی در داستان خود است و شما را تا لحظه آخر شگفت زده می کند.

ژانر : اکشن، درام، رمانتیک، خیال‌پردازی،

انیمه : Texhnolyze

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

انیمه Texhnolyze  از دل یک جامعه‌ی ویران‌شده سر برآورده است، فرزندان بشر در زیر زمین زندگی می‌کنند و با استخراج ماده‌ای از دل زمین، شهر را می‌چرخانند. ایچیزه پسر یتیمی است که در میدان مبارزه برای جایزه می‌جنگد و در همین‌حال یک دست‌وپای خود را از دست می‌دهد.

 او که در حال فرو رفتن به کام مرگ است، توسط پزشکی نجات داده می‌شود و صاحب یک دست و پای جدید ولی از نوعی دیگر می‌شود. ایچیزه با این دست‌وپای جدید به گروهی که بر سر تصاحب و مدیریت شهر می‌جنگند، می‌پیوندد. او در اوج این مبارزات متوجه رمز و رازهای شهر می‌شود و تصمیم می‌گیرد که از آن‌ها پرده بردارد.

ژانر :اکشن، علمی تخیلی

انیمه : Tokyo Ghoul

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

کامل ترین لیست معرفی انیمه های روانشناختی

داستان دربارهٔ پسری ۱۸ ساله به نام کن کانکی است که با دختری به نام ریزه که هر دو همسن هستند و در خواندن کتاب با یکدیگر تفاهم دارند، در کافه‌ای که معمولاً به آنجا می‌رود آشنا می‌شود. کانکی غافل از اینکه ریزه یک غول (موجودات مرموزی شبیه به انسان که در پی شکار و خوردن گوشت انسان‌ها هستند) است مورد حمله او قرار می‌گیرد.

اما در پی ناباوری کانکی جان سالم بدر می‌برد و به شدت مجروح می‌شود. پس از انتقال کانکی به بیمارستان، از آن غول بر روی او پیوند اعضا انجام می‌گیرد. پس از به هوش آمدن، کانکی در می‌یابد که خود او نیز تبدیل به یک نیمه‌انسان/نیمه‌غول شده و در دنیایی که دیگر انسان‌ها در بالاترین زنجیره غذایی قرار ندارند گرفتار می‌شود. در واقع تنها ماده غذایی که غول‌ها می‌توانند از آن تغذیه کنند گوشت انسان است و خوراک انسان‌ها برای آن‌ها به شدت زننده و غیرقابل تحمل است. غول‌ها در صورت مصرف غذای انسان در شرایط اضطراری بیمار می‌شوند. تنها ماده خوراکی مشترک بین غول‌ها و انسان‌ها قهوه است.

در ادامه کانکی به استخدام در کافی‌شاپ مذکور با نام آنتیک در می‌آید، و تلاش می‌کند جایی در میان دنیای غول‌ها پیدا کرده و بتواند صلحی میان غول‌ها و انسان‌ها و درک متقابلی پدید آورد. اما در میان راه فشارها، شکست‌ها و شکنجه‌ها او را به اهدافی دیگر می‌کشاند.

ژانر :اکشن، ترسناک، فراطبیعی، خیال‌پردازی تاریک، روانشناختی

مقالات خواندنی

فکت های داغ

5/5 - (2 امتیاز)

saEEd

انیمه و بعضی از شخصیت های انیمه ای منو از دنیای تاریک زندگیم به یه دنیای روشن هدایت کردن، اونا منو از یه نقطه سیاه به رنگین کمون بردن و مهمترین و اساسی ترین درس های زندگی رو یادم دادن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا