معرفی انیمه

10 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه اتک آن تایتان رو از دست بدین​​ 🔥

10 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه اتک آن تایتان رو از دست بدین

انیمه اتک آن تایتان و دلایلی که حتما باید این انیمه جذاب و دیدنی رو ببینید موضوع مقاله امروز وب سایت انیمه سی شصت هستش. فرقی نمیکنه تو چه سنی باشین اگر طرفدار سریال باشید قطعا اسم اتک آن تایتان به گوشتون خورده، امروز میخواییم بگیم چرا این همه اتک آن تایتان بولد شده و این همه سرو صدا کرده. 

انیمه ی ” اتک آن تایتان” یا ” حمله به تایتان” یکی از پر طرفدارترین انیمه های حال حاضر در جهان انیمه دوستان است. اما این انیمه بی دلیل نیست که تا این حد پر طرفدار شده. در ادامه به بررسی برخی دلایل پیشروی این انیمه در قلب دوستاداران انیمه پرداخته می شود.

تو این مقاله از اسپویل خبری نیست، خیالتون راحت، آسوده مطالعه کنید.

آنچه در این مطلب میخوانید

1. جهان سازی بی نظیر در انیمه اتک آن تایتان

10 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه اتک آن تایتان رو از دست بدین

انیمه ی ” اتک آن تایتان” شامل منطقی است که تنها در درون خودش قابل استناد است، به این کار ” جهان سازی ” گفته می شود. در واقع ما در این انیمه با جهانی مواجه می شویم نظیرش را در جهان واقعی نمی بینیم. جهانی که در آن، ” غول ها” واقعیت دارند و انسان ها مثل حیوانات خانگی شکار غول ها می شوند.

علاوه بر این انیمه ی ” اتک آن تایتان” از همان ابتدا ما را با جهانی آشنا می کند که قوانینی مختص به خود دارد. جهانی که در آن گوشت سهمیه بندی است، بیرون رفتن از دیوار جز برای سربازان ارتش بال های آزادی به نوعی ممنوعه به شمار می آید، و بدتر از همه این که توی دیوار ها هیچ کس نمی داند چیزی به اسم دریا واقعا چه شکلی دارد.

معرفی انیمه جذاب و دیدنی اتک آن تایتان

2. سلسله مراتب قدرت در اتک آن تایتان به چه شکل است؟

10 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه اتک آن تایتان رو از دست بدین

رده بندی قدرت در انیمه ی ” اتک آن تایتان” آنقدر حساب شده است که خیلی ساده می توانید آن را با یک جدول در خاطرتان بسپارید. ارتش سلطنتی، ارتش درون دیوار ها و ارتش بیرون دیوار ها. اما این سادگی از پیچیدگی آن نمی کاهد؛ هر ارتش نحوه ی کار خود مخصوص به خود را دارد و متناسب با فرمانده ی آن دسته ایدئولوژی های ویژه ی خود را دنبال می کند.

به خاطر بیاورید که چطور فرمانده ی ارتش رزهای سرخ همیشه مشروب به دست می چرخید و لپ هایش از مستی سرخ میشد برخلاف اروین، فرمانده ی ارتش بال های آزادی، که حتی یک بار هم در طول انیمه نمی بینیم که مست و ناهوشیار شده باشد.

و یا تضاد بین سربازهای بخش فرمانداری و آسوده خاطریشان نسبت به سربازهای ارتش بال های آزادی که به خوبی نشان دهنده ی تفاوت وضعیت جنگی دو دسته ی متفاوت از یک ارتش یکسان بود.

3.چرا ایسایاما شخصیت های انیمه را میکشد؟

10 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه اتک آن تایتان رو از دست بدین

شاید خیلی ها انیمه ی اتک را سرشار از مرگ بدانند اما بیایید قبول کنیم که این مرگ ها برای نشان دادن هدف مانگاکای این اثر، ایسایاما، بسیار ضروری بودند.

” ایسایاما” در مورد تفکر پشت اثرش گفته بود که این اثر قرار است ضد جنگ و محکوم کننده ی نسل کشی باشد، برای همین هم با نشان دادن آن چه که جنگ می گیرد و نابود می کند تنفر و خشم بیننده را بر می انگیزد تا با دردی که از دست دادن ها به او می دهد آشنا شود و از جنگ بیزار شود.

در واقع هیچ مرگی، حتی مرگ فرماندهان محبوب و سربازان دوست داشتنی در سری انیمه ی ” اتک آن تایتان” بیهوده نیست و هر مرگی منجر به فهم و درکی جدید می شود.

معرفی انیمه اتک آن تایتان

4.دست از قضاوت پیش از آگاهی بردارید

10 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه اتک آن تایتان رو از دست بدین

“دست از قضاوت پیش از آگاهی بردارید” این جمله شاید تکراری ترین جمله در آثاری باشد که سعی در گسترش محبت دارند اما کمتر اثری تا به حال توانسته این جمله را از حالت شعار خارج کرده و تماشاگر را مجبور کند که این جمله را در طول تجربه ی بصری خود زندگی کند. اما ” ایسایاما” در اثر خود موفق شده است مخاطب را وادار کند که در از خودش با جدیت سوال بپرسد ” دشمن واقعی کیه؟” و همین سوال است که منجر می شود مخاطب در قضاوت های خود لحظه ای مکث کرده و حق را به یک طرف جنگ ندهد.

این ترفند نه تنها به عنوان یک عامل هوشیار کننده در جهت هدف نویسنده عمل می کند بلکه به یکی از عوامل جذابیت این اثر نیز تبدیل می شود. رفته رفته ما طرفدار کسانی می شویم که در فصل های ابتدایی شاید حتی آرزوی مرگشان را می کردیم.

5.عشق سرتاسر جاری در انیمه اتک آن تایتان

10 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه اتک آن تایتان رو از دست بدین

اگرچه این اثر پر است از مرگ و از دست دادن ها اما آن چه پررنگ تر از هر مضمونی در ” اتک آن تایتان” دیده می شود عشق است. عشق مادرانه ، عشق فرزند به مادرش، عشق میکاسا به ارن، عشق دوست به دوست که در فرم های مختلف دیده می شود، و عشق یک فرمانده به سربازانش که در شکلی متفاوت بروز می کند.

یکی از جذاب ترین این اشکال عشق ” لیوای” به همراهانش است که باعث می شود او به خاطرشان بدون لحظه ای درنگ جان خود را به خطر بیندازد، و حتی به فرمانده ی خود می گوید که بار رویای او را به دوش می کشد تا ” اروین” بتواند با خیالی آسوده ارتش رارهبری کند و استراتژی بچیند.

عشق دیگری که در ” اتک آن تایتان” دیده شد عشق بین گروه ” جان، ساشا، کنی ” بود که به یکی از بهترین اکیپ های سه نفره ی تاریخ انیمه تبدیلشان می کرد.

و در نهایت آن چه که ارن انجام داد از ابتدا تا پایان انیمه تحت نفوذ همین کلمه ی جادویی یعنی ” عشق” بود؛ او به خاطر عشقش به مادرش قسم خورد که تمام تایتان ها را بکشد، بعد تر به خاطر عشقش به ” آزادی” تصمیم گرفت که با اروین و لیوای همراه شود.

6.مبارزه های نفس گیر در انیمه اتک آن تایتان

در کمتر انیمه ای می توانید صحنه های مبارزه ای به جذابی فایت های ” اتک آن تایتان” ببینید. ” حمله به تایتان ها” آن قدر صحنه های مبارزه ی چشمگیری دارد که می توان خیلی ساده آن را یکی از پر مبارزه ترین انیمه ها دانست؛ این انیمه سراسر مبارزه ی انسان هاست، حالا می خواهد مبارزه ی انسان با یک تایتان باشد یا مبارزه ی انسان با انسان، یا حتی مبارزه ی تایتان با تایتان.

اما اگر بخواهیم دقیق تر باشیم باید بگوییم که آنچه در میان تمام مبارزات جذاب تر از دیگر مبارزه هاست، صحنه های مربوط به نبرد ” کاپیتان لیوای” محبوب است که ارزش چند ثانیه اش با یک قسمت از انیمه برابری می کند. بیراه نیست اگر بگوییم انیماتور های ” اتک آن تایتان” برای صحنه های نبرد کاپیتان لیوای از تمام توان خود استفاده کرده اند تا آن چه که به مخاطب عرضه می کنند چیزی فراتر از زیبایی معمول و رایج باشد؛ یک شاهکار.

7.تایپ های شخصیتی متفاوت در اتک

10 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه اتک آن تایتان رو از دست بدین

اتک آن تایتان شخصیت های ثابت زیادی ندارد و اکثر کاراکترها مثل مهمانی هستند که باید خودتان را برای از دست دادنش آماده کنید. اما همین کاراکتر های اندک ثابت هم نماینده ی قشر هایی هستند که در جامعه می بینیم.

برای مثال کاراکتر آرمین یا کاراکتر ” فرمانده اروین” نماینده ی قشری از جامعه اند که برایشان (( هدف، وسیله را توجیه می کند)). به خاطر بیاورید که ” فرمانده اروین” برای دستیابی به هدفش چگونه سربازانش را تشویق کرد که با سر به سمت تایتان جانور بروند.

کاراکتر تایپیک دیگر، کاراکتر میکاسا است که نماینده ی قشری است که (( عشق برایشان هر چیزی را میسر می کند.)) در واقع میکاسا به رغم قدرت فوق بشری که دارد، یک نقطه ضعف دارد آن هم ” عشق بی مرز او به ارن” است.

8. تجربه ی هیجان

امکان ندارد به تماشای انیمه ی ” اتک آن تایتان” بنشینید و ضربان قلبتان بالا نرود. این انیمه چنان هیجانی دارد که در هر لحظه دسیسه ای از پس دسیسه ی دیگر و تایتانی از پس تایتانی دیگر ظاهر می شود و نمی گذارد چیزی برایتان یکنواخت بشود و این موضوع صرفا مربوط به صحنه های فایت و مبارزه ای نیست بلکه آن چه موجب ایجاد هیجان می شود کلیت کار و طرحی است که ” ایسایاما” برای نوشتن اثرش در نظر گرفته است.

9. شروعی گیرا و پر کشش

10 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه اتک آن تایتان رو از دست بدین

انیمه های کمی هستند که شروعشان آن قدر جذاب باشد که وادارتان کند از همان قسمت اول آن را در لیست مورد علاقه تان قرار بدهید اما ” ایسایاما” با نبوغ خاص خودش موفق شده این کار را بکند. تصور کنید که این داستان با حمله ی تایتان ها و خراب شدن دیوار هایی که القا کننده ی حس امنیت به شهروندان بودند شروع شد، سوگند ارن برای نابود کردن تمام تایتان ها را هم به آن اضافه کنید؛ ما در اولین قسمت متوجه می شویم که با یک شاهکار سر و کار داریم.

10. پایانی شوکه کننده

اگرچه هنوز قسمت پایانی ” اتک آن تایتان” پخش نشده اما اگر از طرفداران مانگا باشید حتما می دانید که این انیمه با پایانی شوکه کننده همه را مبهوت میکند، با این حال شوکه ککنده بودن آن به این معنی نیست که قرار است شما را با پایانی ناامید کننده مواجه سازد.

جمع بندی

انیمه اتک آن تایتان از آن انیمه هایی که پارت ها و پخش های هفتگی ش مثل خیلی از انیمه های معروف دیگه مثل ناروتو، وان پیس، بلیچ و … طرفدارا رو تو خماری میذاره، به نظرم اگه هنوز انیمه اتک آن تایتان رو تماشا نکردید و قصد دارید استارتش رو بزنید موقع تماشا یواش یواش ببینید که به پارت آخر که افتاد برای سال آینده برسید:)

نظر شما چیه ؟ تو کامنتا بهمون بگید.

4.6/5 - (9 امتیاز)

saEEd

انیمه و بعضی از شخصیت های انیمه ای منو از دنیای تاریک زندگیم به یه دنیای روشن هدایت کردن، اونا منو از یه نقطه سیاه به رنگین کمون بردن و مهمترین و اساسی ترین درس های زندگی رو یادم دادن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا