معرفی انیمه

5 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه شیطان کش رو از دست بدین​ 💚

5 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه شیطان کش رو از دست بدین

اگر از آمار و ارقامی که انیمه ی ” شیطان کش” می تواند از آن ها به عنوان مدال افتخار خود در میان انیمه های نسل جدید استفاده کند بگذریم باید بگویم دلایل بسیاری وجود دارد که می تواند یک تماشاچی را وادار به تحسین این انیمه کند. در ادامه به بررسی انیمه ی محبوب ” شیطان کش” پرداخته می شود. و 5 دلیل برای تماشای این انیمه فوق العاده آورده میشود که شما رو دعوت به دیدن این انیمه میکند.

تو این مقاله از اسپویل خبری نیست، خیالتون راحت، آسوده مطالعه کنید.

آنچه در این مطلب میخوانید

1. شروعی به زیبایی یک قطعه ی شعر

5 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه شیطان کش رو از دست بدین

انیمه های زیادی هستند که موفق شده اند با شروعی دردناک مخاطب را میخکوب کنند اما این درد در انیمه ی شیطان کش به شکلی دیگر بروز می کند؛ انیمه با تصاویری از برف که خود نمادی از حس انزوا و تنهایی است شروع می شود و صدای برادری که دارد به خواهرش قول می دهد که نجاتش بدهد.

در واقع در این شروع به ظاهر ساده زیبایی هنری بسیاری وجود دارد که می توان آن را با آرایه ی ” پارادوکس” در ادبیات تطبیق داد. منظور از پارادوکس این است که یک واژه هم زمان هم ” خوب” است هم ” بد”، هم ” تلخ ” است و هم ” شیرین “، آن چه در شروع شیطان کش می بینیم اگرچه تلخی از دست دادن خانواده است اما هم چنان شیرینی امید یک پسربچه در نقش یک برادر است. اگرچه شیطان کش با درد شروع می شود اما آن چه ما در ادامه با آن مواجه می شویم درد نیست بلکه ” امید” است و ” تنها نماندن”، چیزی که در کمتر اثری یافت می شود.

معرفی انیمه جذاب و دیدنی شیطان کش

2. نبرد شر و خیر در انیمه شیطان کش

5 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه شیطان کش رو از دست بدین

یکی از قدیمی ترین درون مایه های آثار ادبی نبرد همیشگی میان نیروی خیر و نیروی شر است؛ اگر چه این موضوع قدمت زیادی دارد اما با نگاهی به تاریخ نوشته ها و آثار بزرگ می توان گفت ” قدمت باعث نخ نما شدن و کلیشه ای بودن این درون مایه نشده”. در شیطان کش ما دقیقا با دو نیروی کاملا واضح رو به رو می شویم؛ یکی ارتش شیاطین و دیگری ارتش شیطان کش ها. در برابر هر خیری، یک شر وجود دارد، در برابر فرمانده های ارتش شیطان کش، سپاه بالا و پایین موزان وجود دارند.

این نبرد در شکلی عظیم و در قالب نبرد میان جنگجویان در ” شیطان کش” به تصویر کشیده می شود.

3. شخصیت پردازی ها در انیمه شیطان کش

5 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه شیطان کش رو از دست بدین

اگرچه هنوز چیز زیادی از فرمانده­ ی سپاه شیطان کش نمی دانیم جز صدای گرم او و احترام فوق العاده زیادی که فرماندهان ارتشش برایش قائل هستند اما همین احترام نشان دهنده ی قدرت اوست با این حال انتظار می رود نویسنده ی اثر کارتی از شخصیت پردازی خود در باره ی این فرمانده را رو کند و اثر را پیچیده تر از چیزی که هست کند.

شخصیت اصلی داستان که تانجیروی جوان است ظاهرن فردی صلح طلب است؛ او برای کسب درآمد خوانده اش ذغال می فروشد، وقتی به شهر می رود به پیرزن ها و پیرمرد ها کمک می کند، با بویایی قوی اش به حل بعضی اختلافات کمک می کند، مثل یک پدر دست کوچکش را روی سر برادران کوچک ترش می کشد و با محبتی بی اندازه با خواهرش حرف می زند. او پسری است که خود را کاملا وقف خانواده اش کرده و کاری به صلح و جنگ جهان ندارد تا این که خانواده اش توسط شیاطین شکار می شوند؛ با این حال قلب او آن قدر گرم است که نمی تواند از شیاطین متنفر باشد و حتی برای کشتن آن ها اشک می ریزد، هدف او از شیطان کش شدن انتقام نیست بلکه ” نجات دادن نزوکو، خواهرش” است.

چیزی که شخصیت تانجیرو را از یک شخصیت ترسو متمایز می کند همین است که او هنگام انتقام دستش میلرزد اما اگر بحث نجات دادن کسی وسط باشد او با ضربه های شمشیرش بی درنگ وارد معرکه می شود حتی اگر قرار باشد موقع زدنگردن شیطان دلش برایش بسوزد. اگرچه تانجیرو را در نگاه اول می توان یک صلح طلب دید اما او قطعا یک رهبر جنگی است یا حداقل می شود گفت او کسی است که در آینده اش می توان به وضوخ هیبت یک رهبر و فرمانده ی جنگی فوق العاده را دید. جنگجویی که بیهوده نمیجنگد اما خوب می داند اگر یک لحظه شمشیرش را کنار بگذارد چه خسارتی به بشر و خودش وارد می شود.

موزان؛ آنتاگونیست جذاب و قدرتمند این اثر است که تنها کافی است انگشتش را تکان بدهد تا قدرتمندترین شیاطین را هم مقابل خودش به زانو بیندازد، مردی که نه به اندازه ی فرمانده ی سپاه شیطان کش اما تا حد زیادی در هاله ای رازگونه قرار دارد و هنوز چیز زیادی از شخصیتش نمی دانیم جز خصومت بی حد او با صاحب گوشواره هایی که تانجیرو در گوش دارد و البته قدرت ورای تصورش که حتی با چند قطره خون خود می تواند یک شیطان رده پایین را به شیطانی رده بالا تبدیل کند.

با وجود شخصیت پردازی خوب ” شیطان کش”، نویسنده هنوز همه ی کارت های خود را رو نکرده و این می تواند این اثر را حتی از چیزی که هست هم جذاب تر کند.

نزوکو؛ خواهر تانجیرو که با حمله ی شیاطین به شیطان تبدیل شد اما او نه کاملا شیطان است و نه کاملا انسان. بر خلاف شیاطین برای ترمیم بدنش به خون نیاز ندارد بلکه فقط کافی است بخوابد. او گاهی به یک دختربچه ی بانمک تبدیل می شود که از شدت تو دل برویی فقط می شود قابش کرد و گاهی به یک شیطان قدرتمند با قدرت خونی بالا که تنها یک لگدش کافی است تا سر یک شیطان را از بدنش جدا کند. بر خلاف شیاطین او به خانواده اش و انسان ها اهمیت می دهد- اگرچه این موضوع ممکن است ریشه در طلسم هیپنوتیزمی داشته باشد که استاد تانجیرو برای نزوکو استفاده کرد تا در امان باشند-

با این تفاسیر مطمئن باشید به هیچ وجه از تماشای لگد های حرفه ای نزوکو، شمشیرزنی مصمم تانجیرو و قدرت موزان شرور خسته نخواهید شد.

معرفی انیمه شیطان کش

4.فرماندهان سپاه شیطان کش ها

5 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه شیطان کش رو از دست بدین

شاید تصور کنید مثل بعضی انیمه های متوسط، در شیطان کش هم فرماندهان فقط مترسک هایی هستند در کنار شخصیت اصلی اما باید بگویم شیطان کش از این ” آفت” خودش را مصون نگه داشته و موفق شده فرماندهانی قوی ارائه دهد تا جایی که اولین فیلم خود را به ماجرای یکی از فرماندهانش اختصاص داد و البته چه دریایی که با اشک مخاطبانش ساخت.

5.غوغای گرافیک

5 دلیل برای اینکه نباید تماشای انیمه شیطان کش رو از دست بدین

در بازار شلوغ انیمه هایی با گرافیک پایین، شیطان کش یک جواهر است. گرافیکی که در طراحی این انیمه ارائه شده سطح و لول دیگری از تماشای انیمه را به مخاطبان عرضه می کند که می توان گفت در میان انیمه های سریالی، اگر برترین گرافیک حال حاضر را نداشته باشد قطعا در میان 5 انیمه با گرافیک بالا جای دارد. تجربه ی چنین کیفیت بصری بالایی می تواند برای دقایقی شما را به انسانی خوش شانس تبدیل کند.

جمع بندی

اگر انیمه شیطان کش رو هنوز ندیدین بهترین فرصت همین حالاست که فصل سوم آن هم در حال پخش شدن است که سرو صدای بسیاری هم بپا کرده، از همینجا بهتون بگم که وقتی شروعش کردین منتظر اشک ها و لبخند های پی در پی باشید که تو لحظه حالتون رو دگرگون میکنه.

نظر شما چیه ؟ تو کامنتا بهمون بگید.

4.5/5 - (10 امتیاز)

saEEd

انیمه و بعضی از شخصیت های انیمه ای منو از دنیای تاریک زندگیم به یه دنیای روشن هدایت کردن، اونا منو از یه نقطه سیاه به رنگین کمون بردن و مهمترین و اساسی ترین درس های زندگی رو یادم دادن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا