انیمه های مدرسه ایمعرفی انیمه

انیمه های مشابه صدای خاموش

انیمه های مشابه صدای خاموش

انیمه silent voice  یا همان انیمه صدای خاموش قطعا یکی از انیمه های سینمایی است که هر اوتاکویی بعد تماشاش دیگه مثلش رو ندیده ولی خب انیمه های دیگری هستند که از جهات مختلفی شباهت هایی به این انیمه دارند ما لیست این انیمه های مشابه صدای خاموش رو براتون تو این مقاله آوردیم، امیدوارم راضی کننده باشه برای شما عزیزان.

آنچه در این مطلب میخوانید

۱. انیمه Your Name

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

خلاصه داستان : میتسوها میامیزو ، یک دانش آموز دبیرستانی است که در حومه روستای ایتوموری در کشور ژاپن زندگی میکند ، او که از زندگی در روستا خسته شده بود آرزو داشت تا در زندگی بعدی اش پسری خوش سیما باشد و در توکیو زندگی کند . تاکی تاچیبانا نیز یک پسر نوجوان دبیرستانی اهل توکیو بود .

زمانی که یک ستاره دنباله دار به زمین نزدیک شد ، آرزوها و زندگی آنها دستخوش تغییر شد و یکی از روزها میتسوها به عنوان تاکی و تاکی بجای میتسوها از خواب بیدار شدند . بدن میتسوها و تاکی باهم مرتب عوض میشد ولی در نهایت یک روز آنها ارتباطشان را باهم از دست دادند .

استودیو : CoMix Wave Films
ژانر : درام ، ماوراء طبیعی
منبع : اورجینال
پخش : ۲۰۱۶
قسمت ها : ۱
امتیاز (MAL) : ۸.۸

۲. انیمه I Want to Eat Your Pancreas

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

خلاصه داستان : یک روز ، یک دفترچه توی بیمارستان پیدا کردم. عنوانش بود “خاطرات همزیستی با بیماری”. این دفترچه‌ی خاطرات هم‌کلاسی من، یامائوچی ساکورا بود که در خفا نوشته بود. داخلش نوشته بود که به‌خاطر نقص پانکراسش روز‌هاش به شماره افتاده. و اینجوری، من از یک هم‌کلاسی ساده به هم‌کلاسی‌ای که رازش رو می‌دونه تبدیل شدم. انگار من رو جذب خودش می‌کرد، با اینکه کاملا متضاد من بود. ولی دنیا حقیقتی تلخ‌تر برای دختری که از نقص پانکراس رنج می‌برد به ارمغان آورد…

استودیو : Studio VOLN
ژانر : درام ، بخشی از زندگی
منبع : ناول
پخش : ۲۰۱۸
قسمت ها : ۱
امتیاز (MAL) : ۸.۵

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

۳. انیمه Your lie in April

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

خلاصه داستان : آریما کودکی نابغه و با استعداد زیاد در نواختن پیانو است . او هرروز در حال پیشرفت و رقابت با دیگران است اما ، آریما با از دست دادن استاد پیانویش طی یک حادثه غم انگیز از نظر روانی به شدت شکسته می‌شود و توانایی‌ شنیدن صدای پیانو را از دست می‌دهد . بعد از گذشت چند سال آریما دوباره می‌تواند صدای پیانو زدنش را بشوند اما حاضر نیست که دوباره پیانو بزند . در این زمان او با دختری به نام میازونو آشنا میشه ، کسی که عاشق موسیقی هستش و سعی میکنه تا آریما رو به پیانو نزدیک کنه…

استودیو : A_1 Pictures
ژانر: دارم ، موسیقی ، شونن ، مدرسه ای
منبع : مانگا
پخش : ۲۰۱۴
قسمت ها : ۱ فصل _ ۲۲ قسمت
امتیاز (MAL) : ۸.۶

۴. انیمه Anohana: The Flower We Saw That Day

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

خلاصه داستان : جینتا یادومی با آرامش به عنوان یک گوشه گیر زندگی میکند ، روزهایش را دور از مدرسه می‌گذراند و به جای آن در خانه بازی های ویدیویی میکند . در یک روز گرم تابستانی دوست دوران کودکی اش ، میکو منما ، ظاهر میشود و او را اذیت می‌کند اما جینتا اهمیتی نمی‌دهد ، از این گذشته ، منما قبلا سالها پیش مرده بود . در ابتدا ، جینتا فکر میکند بخاطر گرما دچار توهم شده است ، اما بعداً متقاعد می‌شود که آنچه میبیند واقعا روح منما است.

جینتا و اکیپ دوستان کودکی اش پس از مرگ نابهنگام منما از هم دور شده بودند اما برای باری دیگر کنار هم قرار می‌گیرند و سعی میکنند تا آرامش را به روح منما برگردانند . آیا آنها می‌توانند قدرتی پیدا کنند که نه تنها به منما کمک کنند بلکه به خودشان هم کمک کنند؟

استودیو : A-1 Pictures
ژانر : عاشقانه ، برشی از زندگی ، ماوراء طبیعی
منبع : اورجینال
پخش : ۲۰۱۱
قسمت ها : ۱۱
امیتاز (MAL) : ۸.۳

۵. انیمه The Anthem of the Heart

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

جون ، دختری است که حرف هایش را پنهان میکند . او زمانی دختر شادی بود ، اما به دلایل خاصی وقتی که خیلی جوان بود خانواده اش از هم پاشید . یک روز ، پری تخم مرغ جلوی او ظاهر شد و توانایی حرف زدنش را از او گرفت تا از آسیب رساندن به دیگران جلوگیری‌کند . پس از این اتفاق جون در سایه ها و به دور از مرکز توجه زندگی میکند. اما روزی او برای عضویت در “شورای اطلاع رسانی جامعه” نامزد میشود…

استودیو : A-1 Pictures
ژانر : درام ، مدرسه ای
منبع : اورجینال
پخش : ۲۰۱۵
قسمت ها : ۱ (سینمایی)
امتیاز (MAL) : ۷.۸

۶. انیمه Jose, the Tiger and the Fish

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

خلاصه داستان : داستان درباره‌‌ی یک دانشجوی رویاپرداز به نام سونئو است که همیشه آرزرو تحصیل در کالج را دارد. جوسه ، تمام زندگی‌اش را بر روی صندلی چرخ‌دار بوده است و او فردیست که اکثر اوقات فراغتش را صرف خواندن کتاب و یا نقاشی کشیدن می‌کند. تا اینکه روزی به‌ طور کاملاً اتفاقی با تسونئو ملاقات می‌کند. پس از آن او تصمیم می‌گیرد بیشتر با دنیای واقعی رو به رو شود.

استودیو : Bones
ژانر : درام ، بخشی از زندگی ، هنر های تجسمی
منبع : رمان
پخش : ۲۰۲۰
قسمت ها : ۱
امتیاز (MAL) : ۸.۴

۷. انیمه Violet Evergarden

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

خلاصه داستان : چندین سال از پایان جنگ بزرگ میگذرد . با ادامه ساخت برج های رادیویی و رواج بیشتر تلفن ها ، تقاضاها برای نامه نویس ها کمترو کمتر می‌شود . با این حال وایولت پس از موفقیت مداومش در نوشتن نامه همچنان به شهرت خود ادامه میدهد . با اینحال گاهی اوقات تنها چیزی که آرزویش را دارد همان چیزی است که محال است . وایولت همچنان امید به بازگشت مردی دارد که زمانی به او گفت ” دوستت دارم ” ، حتی پس از گذشت چندین سال فکر میکند که شاید او زنده باشد .

استودیو : Kyoto animation
ژانر : درام ، فانتزی ، بخشی از زندگی
منبع : لایت ناول
پخش : ۲۰۲۰
قسمت ها : ۱
امتیاز (MAL) : ۸.۹

۸. انیمه Orange

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

اولین روز ناهو تاکامیا از سال دوم دبیرستان ، شروعی نا آرام دارد . پس از دیر بیدار شدن از خواب ، نامه عجیبی دریافت میکند ، نامه ای از طرف خوده ۱۰ سال آینده اش. در ابتدا ناهو به این یادداشت بدبین است . با اینحال پس از اتفاق افتادن چند چیزی که در نامه ذکر شده بودند او متوجه میشود که واقعا نامه از طرف خوده ۲۶ ساله اش است .


این یادداشت نشان می‌دهد که زندگی آینده ناهو پر از پشیمانی است و او امیدوار است که خود جوانترش بتواند اشتباهاتی را که در گذشته مرتکب شده است اصلاح کند . در این نامه همچنین به او هشدار میدهد که مراقب دانشجوی انتقالی جدید ، کاکرو ناروسه باشد . ناهو باید در تصمیم گیری های مربوط به او مراقب باشد ، زیرا کاکرو در آینده وجود ندارد . ناهو با این نامه به عنوان راهنمای خود ، اکنون این قدرت را دارد که از کاکرو قبل از اینکه دوباره پشیمان شود ، دوری شود .استودیو : Telecom Animation Film
ژانر : عاشقانه ، علمی تخیلی ، مدرسه ای
منبع : مانگا
پخش : ۲۰۱۶
قسمت ها : ۱۳
امتیاز (MAL) : ۷.۶

۹. انیمه ERASED

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

ساتورو فوجینما ۲۹ ساله ، به ۱۸ سال قبل فرستاده میشه تا جلوی وقایعی که باعث مرگ مادرش شده رو بگیره . وقایعی که با دنباله ای از آدم ربایی ها ، زمانی که ۵ سالش بود شروع میشه …

استودیو : A-1 Pictures
ژانر : روان شناسی ، سفر در زمان ، رمز آلود
منبع : مانگا
پخش : ۲۰۱۶
قسمت ها : ۱۲
امتیاز (MAL) : ۸.۳

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

۱۰. انیمه A Whisker Away

بهترین انیمه های عاشقانه

خلاصه داستان : میو ساسکه ، ملقب به موگه دختری سرزنده و پر انرژی است که همکلاسی اش کنتو هیناده را دوست دارد . میو برای نزدیک شدن به هیناده به گربه تبدیل میشه و شب هارو پیش هیناده میگذرونع تا اینکع یک روز مرز بین جهان موازی انسان ها و حیوانات شروع به محو شدن و از بین شدن میکند .

استودیو : Studio Colorido
ژانر : درام ، کمدی ، مدرسه ای ، ماوراء طبیعی
منبع : اورجینال
پخش : ۲۰۲۰
قسمت ها : ۱
امتیاز (MAL) : ۷.۳

معرفی انیمه های مشابه صدای خاموش

۱۱. انیمه One Week Friends

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

خلاصه داستان : یوکی هاسه شانزده ساله بالاخره جرات پیدا میکند که با همکلاسی اش صحبت کند و از او بپرسد که آیا میخواهد با هم دوست شوند . دختری که میخواهد با او دوست شود ، کائوری فوجیمیا ، دختری آرام و محبوب است که خود را از همه دور میکند .

یک روز یوکی ، او را در حال خوردن ناهار روی پشت بام میبند و تصمیم میگیرد هرروز کائوری را ببیند به این امید که بتواند او را بهتر درک کند . هرچه زمانی بیشتری می‌گذشت ، کائوری با او بیشتر حرف میزد . با اینحال آخر هفته می‌رسد و او از راز کائوری آگاه میشود ، در پایان هفته خاطرات کائوری از نزدیکانش به ویژه خانواده اش ، فراموش میشود و هر دوشنبه دوباره خاطرات جدید بوجود می آیند . یوکی که مصمم است بیش از یک هفته با او دوست باشد ، هر دوشنبه دقیقا همین سوال را از او می‌پرسد : ” دوست داری باهم دوست باشیم ؟ ” ….

استودیو : Brain’s Base
ژانر : کمدی ، عاشقانه ، مدرسه ای
منبع : مانگا
پخش : ۲۰۱۴
قسمت ها : ۱۲
امتیاز (MAL) : ۷.۵

۱۲. انیمه Wolf Children

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

خلاصه داستان : داستان در مورد عشق یک مادر به بچه هاشه. هانا عاشق مردی میشه که گرگینه هست و حاصل ازدواجشون “آمه” و “یوکی” میشه که هردو گرگینن . این انیمه نمایشی از غم ها و شادی هایی است که هانا بعنوان یک مادر میکشد تا بچه هایش را بزرگ کند .

استودیو : Studio Chizu
ژانر : فانتزی ، بخشی از زندگی
منبع : اورجینال
پخش : ۲۰۱۲
قسمت ها : ۱ ( سینمایی )
امتیاز (MAL) : ۸.۵

۱۳. انیمه Given

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

خلاصه داستان : مافویو ساتو در حالی که گیتار گیبسون خود را محکم گرفته ، از آپارتمان تاریک خود بیرون می آید تا یک روز دیگر از زندگی دبیرستانی خود را آغاز کند . در حالیکه بی سر و صدا گوشه راه پله نشسته است ، به طور اتفاقی با همکلاسی اش ریتسوکا برخورد میکند ، که او را سرزنش میکند که اجازه داده است سیم های گیتارش زنگ بزنند و بشکنند ‌. ساتو با توجه به شناخت ریتسوکا از ساز ، از او میخواهد که گیتارش را برایش تعمیر کند و به او نحوه نواختن را بیاموزد . اونویاما در نهایت موافقت میکند و از آن زمان تمرین آنها شروع می‌شود و عشق آنها به موسیقی و یکدیگر بیشتر میشود و…

استودیو : Lerche
ژانر : عاشقانه ، برشی از زندگی ، موسیقی
منبع : مانگا
پخش : ۲۰۱۹
قسمت ها : ۱۱
امتیاز (MAL) : ۸.۳

معرفی انیمه های شبیه silent voice

۱۴. انیمه Five Centimetres per Second

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

محبوب ترین انیمه های بهار ۱۴۰۱

خلاصه داستان : هنگامی که خانواده آکاری بخاطر دلایل شغلی به جای دیگری از ژاپن نقل مکان میکنند ، توهنو تاکاکی و شینوهارا آکاری ، دو دوست و همکلاسی بسیار صمیمی ، از هم جدا میشوند . با وجود این جدایی ، آنها همچنان از طریق نامه نوشتن با یکدیگر صحبت میکردند. وقتی تاکاکی متوجه میشود که خانواده او هم بزودی به جای دیگری نقل مکان میکند ، تصمیم میگیرد برای آخرین بار با آکاری ملاقات کند .

استودیو : CoMix Wave Films
ژانر : درام ، بخشی از زندگی
منبع : اورجینال
پخش : ۲۰۰۷
قسمت ها : ۳
امتیاز (MAL) : ۷۰۶

۱۵. انیمه Maquia: When the Promised Flower Blooms

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

خلاصه داستان : ماکیوا عضو خانواده ای است که اعضای آن در اواسط نوجوانی رشدشان متوقف میشود و عمر جاویدان میکنند . همه چیز خوب بود تا وقتی که ارتش برای فهمیدن راز جاودانگی آنها صلح چند صد ساله را بهم میزند و شروع به قتل و کشتار آنها میکند . ماکیوا از معدود کسانی بود که توانست فرار کند و زنده بماند . وقتی که در شهر سرگردان بود نوزادی را دید که در گوشه خیابان ول شده است . ماکیوا اون پسر بچه رو بزرگ میکنه اما کم کم عشق مادر و فرزندی آنها دچار مشکلاتی میشه و…

استودیو : P.A. Works
ژانر : درام ، فانتزی
منبع : اورجینال
پخش : ۲۰۱۸
قسمت ها : ۱
امتیاز (MAL) : ۸.۴

۱۶. انیمه When Marine Was There

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

خلاصه داستان : داستان در مورد دختر جوانی به نام آنا می‌باشد که بخاطر بیماری اش مجبور می‌شود به روستایی خارج از شهر سفر کند . او در آنجا با دختری با موهای بلوند به نام مارنی آشنا می‌شود و این آشنایی شروع دوستی و ماجراهای آنها است .

استودیو : Studio Chibli
ژانر : درام ، راز آلود ، روانشناسی
منبع : ناول
پخش : ۲۰۱۴
قسمت ها : ۱ ( سینمایی)
امتیاز (MAL) : ۸.۰

معرفی انیمه های شبیه silent voice

۱۷. انیمه Weathering With You

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

خلاصه داستان : داستان درباره دختر و پسری است که سرنوشتشان در طی دورانی که تعادل آب و هوایی به هم خورده به هم پیچیده می شود. هوتاکا موریزاکی ، دانش آموز دبیرستانی که از خانه در جزیره ای در ژاپن فرار کرده است ، هینو آمانو را می بیند ، دختری با قدرتی مرموز که می تواند تنها با دعا کردن هوا را آفتابی کند.

استودیو : CoMix Wave Films
ژانر : درام ، فانتزی ، برشی از زندگی
منبع : اورجینال
پخش : ۲۰۱۹
قسمت ها : ۱
امتیاز (MAL) : ۸.۳

۱۸. انیمه The Girl Who Leapt Through Time

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

خلاصه داستان : داستان درباره ماکوتو کونو یک دختر ۱۷ ساله دبیرستانی که با خانواده خود در توکیو زندگی می‌کند. داستان از جایی شروع می‌شود که ماکوتو پیغامی را بر روی تخته سیاه دبیرستان خود می‌خواند و بدون اطلاع با شیء عجیبی شبیه به گردو برخورد می‌کند. او در هنگام برگشت به خانه با دوچرخه تعادل خود را از دست داده و با قطاری تصادف می‌کند، اما به زودی متوجه می‌شود که او توانایی سفر در زمان را دارد.

در ابتدا ماکوتو تصمیم گرفت از این نیرو برای گرفتن نمرات بهتر در درس های خود استفاده کند و از اشتباهات و رویدادهای شخصی خود جلوگیری کند. اما به زودی متوجه شد تغییر دادن گذشته به این سادگی ها که فکرش را می‌کند نیست، و رفتارهای او دیگران را نیز تحت و شعاع قرار می‌دهد و…

استودیو : Madhouse
ژانر : درام ، علمی تخیلی ، مدرسه ای ، سفر در زمان
منبع : ناول
پخش : ۲۰۰۶
قسمت ها : ۱ ( سینمایی)
امتیاز (MAL) : ۸.۱

۱۹. انیمه BELLE

معرفی انیمه های شبیه صدای خاموش

خلاصه داستان: سوزو ، دانش آموز 17 ساله دبيرستاني است که در يک روستا به همراه پدرش زندگي مي کند. او سالها فقط سايه اي از خودش بود. يک روز ، سوزو وارد “U” ، يک دنياي مجازي با پنج ميليارد عضو آنلاين شده و تبديل به بل ، يک خواننده مشهور در جهان مي شود. بل به زودي با موجودي اسرارآميز ملاقات مي کند که با او سفري ماجراجويانه و عشق را که در تلاش براي تبديل شدن به آنچه که هستند ، آغاز مي کند.

استودیو : Studio Chizu
ژانر : درام ، فانتزی ، موسیقی
منبع : اورجینال
پخش : ۲۰۲۱
قسمت ها : ۱ (سینمایی)
امتیاز (MAL) : ۷.۵

معرفی انیمه های شبیه silent voice

مطالب مرتبط
5/5 - (2 امتیاز)

saEEd

انیمه و بعضی از شخصیت های انیمه ای منو از دنیای تاریک زندگیم به یه دنیای روشن هدایت کردن، اونا منو از یه نقطه سیاه به رنگین کمون بردن و مهمترین و اساسی ترین درس های زندگی رو یادم دادن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا