معرفی انیمه
موضوعات داغ

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان​ ​❤️

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

امروز اومدیم باهم به معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان بپردازیم، انیمه ها متناسب با محتوا و داستانی که دارند در رده های سنی مختلف قرار میگیرند که ما امروز میخواییم انیمه هایی رو معرفی کنیم که بیشتر مناسب کودکان و نوجوانان بین 8 تا 15 سال میباشد، ولی میخوام قبلش کمی شمارو با تفاوت انیمه و انیمشن بیشتر آشنا کنیم.

آنچه در این مطلب میخوانید

تفاوت انیمه با انیمیشن چیست؟

تفاوت اولیه میان انیمه و انیمیشن، محل تولید آن‌ها است. انیمه از ژاپن تولید شده و بسیاری از آن‌ها بر اساس مانگاهای ژاپنی ساخته شده‌اند. در حالی که انیمیشن از سراسر جهان تولید می‌شود و بیشتر در کشورهای آمریکا و اروپا ساخته می‌شود.

تکنیک‌های استفاده شده در انیمه و انیمیشن نیز تفاوت دارند. در انیمه، از تکنیک‌های سلولوئیدی و دستی برای تولید تصاویر استفاده می‌شود. این تکنیک‌ها برای ایجاد جزئیات بیشتر و نشان دادن حرکات پیچیده و دقیق استفاده می‌شوند. در حالی که در انیمیشن، از تکنیک‌های سه بعدی، کامپیوتری و دیجیتالی برای تولید تصاویر استفاده می‌شود. این تکنیک‌ها برای ایجاد تصاویر با رنگ‌های زنده، نشان دادن اشکال پیچیده و شبیه‌سازی حرکات مختلف استفاده می‌شوند

در انیمه، داستان‌ها بیشتر برای مخاطبان بالای ۱۳ سال ساخته می‌شوند و معمولاً در ژانرهایی مانند علمی-تخیلی، اکشن، ماجراجویی و درام قرار دارند. در حالی که در انیمیشن، داستان‌ها برای مخاطبان کودک و خانواده ساخته می‌شوند و معمولاً در ژانرهایی مانند کمدی، موزیکال و خانوادگی قرار دارند.

همچنین، در انیمه بیشتر شخصیت‌ها و داستان‌ها دارای پیچیدگی‌های روانی و اجتماعی هستند و به موضوعات مانند اعتیاد، افسردگی، شکست عاطفی و زندگی در جامعه می‌پردازند. در حالی که در انیمیشن، شخصیت‌ها و داستان‌ها به طور کلی ساده و آسان‌تر هستند و بیشتر به موضوعات مانند دوستی، خانواده، ارزش‌های انسانی و داستان‌های خلاقانه می‌پردازند.

در نهایت، مخاطبان هر دو فرمت انیمیشنی هستند، اما هر کدام از آن‌ها جذابیت ویژه خود را دارند. انیمه با شخصیت‌ها و داستان‌های پیچیده و به دنبال دیدن انیمیشن با داستان‌های ساده و خلاقانه هستند. به طور کلی، تفاوت‌های انیمه و انیمیشن در تکنیک، سبک داستان و مخاطبان متمایز است.

چرا انیمه ها رده بندی سنی دارند؟

انیمه ها همانند فیلم ها، سریال ها و سایر اثرهای هنری، به دلایل مختلفی نیاز به رده بندی سنی دارند. این رده بندی ها، به والدین و ناظرین کمک می کند تا بتوانند برای کودکان خود، محتوای مناسبی را انتخاب کنند و از دیدن انیمه هایی که برای سنین زیرین مناسب نیستند، جلوگیری کنند.

عواملی که در رده بندی اثرهای هنری از قبیل انیمه ها تاثیرگذار هستند، شامل فاکتورهایی مانند محتوای داستان، سطح خشونت و عنف، نوع زبان استفاده شده، موضوعات مورد بحث، تناسب با سطح شناختی و روحی کودکان و نوجوانان و سایر مواردی می شود.

به عنوان مثال، برخی انیمه ها دارای محتوای خشن و خشونت آمیزی هستند که ممکن است برای کودکان مناسب نباشد، در حالی که برخی انیمه ها محتوای شاد و آموزنده ای دارند که برای کودکان مناسب است. لذا، انیمه ها به دلیل داشتن محتوای گوناگون، به رده بندی سنی نیاز دارند.

1. انیمه Pokemon

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : پسر جوونی به اسم ساتوشی به سفری میره تا تبدیل به “استاد پوکمون” با اولین پوکمونش، پیکاچو، بشه. همراهان سفرش تاکشی، یه دختر وسواسیمربی راک پوکمون،و کازومی، مربی پوکمون پسروار آبه که ممکنه به اون پیروز بشه.

در نهایت ساتوشی و شرکاش به مناطق مختلفی میرن، از جمله کانتو، جزایر پرتقالی، و جاتو، و بعد اونجا وارد لیگ مسابقات پوکمون میشن. در طول مسیر، اونا برخورد رقابتی زیادی با موساشی، کوجیرو و نایرث، سه تا از سارقان پوکمون دارن که بخشی از سازمان شیطانی به نام “تیم راکت” هستند. اما هر بار که تیم راکت سعی میکنه اعمال شیطانیش رو انجام بده، به لطف ساتوشی و پوکمونش شکست میخوره …


 ژانرها : اکشن , ماجراجویی , کمدی , فانتزی , کودکانه

معرفی بهترین انیمه های مناسب سنین نوجوان

2. انیمه Bakuten Shoot Beyblade

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : پسری بنام تاکائو کینومیا که 13 سالشه همراه با هم تیمی های خود بنام کای – مکس و ری تلاش میکنن تا قویترین بی بلیدکار در جهان بشن و با استفاده از نبوغ و دانش دوستشون کنی بعنوان تکنسین و تعمییرکار تیم باید به این هدف برسن . جام جهانی بی بلید هم جذابیتها و هیجانات خودشو داره . بی بلید یه جور فرفره چرخان با قدرتهای عجیب و گاها توهمی است ..

 

 ژانرها : اکشن , ماجراجویی , کمدی , ورزشی , کودکانه

3.انیمه Deltora Quest

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : خیلی وقت پیش، آهنگری به اسم آدین، کمربندی از هفت سنگ قدرتمند رو ساخت، که هر کدوم، از طرف یکی از هفت قبیله‌ی دلتورا بودن. با استفاده از قدرت بی‌نظیر کمبربند، اون تونست که تلاش ارباب سایه در جهت تسخیر پادشاهی رو دفع کنه.

آدین به عنوان پادشاه دلتورا برگزیده شد، اما هیچ‌وقت فراموش نکرد که دشمن هنوز شکست داده نشده. قرن‌ها بعد، خاطره‌ای که از ارباب سایه به جا مونده بود، کم‌کم از یاد رفت و مردم دلتورا از بی‌توجهی و بی‌‌کفایتی حکومت ناراضی بودن. با استمرار این وضعیت، ارباب سایه دوباره حمله کرد و با پخش کردن سنگ‌های کمربند در سرتاسر قاره، تونست کمربند رو بشکنه.

جارد، دوست نزدیک پادشاه جوانی به اسم اِندون، موقع حمله‌ی ارباب سایه، به اون و همسرش کمک می‌کنه تا از قلعه فرار کنن و از همدیگه جدا میشن تا در خفا بمونن. حالا ارباب سایه سطنت بر دلتورا رو به دست آورده و سال‌ها تحت حکومت ظالمانه‌ش گذشت. با این حال، ذره‌ای امید توی پسر جارد، لیف وجود داره. کسی که اونو با عشق بزرگ کرد و پرورش داد تا بتونه سنگ‌های گم‌شده رو پیدا کنه و دوباره کمربند دلتورا رو بازسازی کنه.

در کنار باردا و جاسمین، لیف باید با دشمنان فریب‌کار و هیولاهای خطرناکی روبه‌رو بشه تا بر ارباب سایه غلبه کنه و صلح رو به دلتورا برگردونه.

 
 

 ژانرها : ماجراجویی , فانتزی , کودکانه

معرفی بهترین انیمه های مناسب سنین نوجوان

4. انیمه Mewkledreamy

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : داستان ازونجایی شروع میشه که دختر دبستانی ما، یومه، چیزی رو میبینه که داره از آسمون سقوط میکنه، و با گربه رنگ‌ پریده بنفش رنگی به نام میو آشنا میشه. بعداً معلوم میشه که میو قدرتی به اسم «یومه سینکرو» (همگام ساز رویا) داره، قدرتی که میشه باهاش به رویاها وارد شد. توی دنیای رویاها، دخترک و میو سنگ های رویا جمع میکنن.

 
 
 

 ژانرها : ماجراجویی , فانتزی , کودکانه

5. انیمه Sonic X

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : توی سرزمین سونیک، اگمن هر 7 زمرد آشوب رو جمع کرده و نزدیکه که قدرت مطلق رو به دست بیاره که سونیک دخالت میکنه و باعث انفجاری میشه که همه اعضای دنیاش رو به زمین میفرسته. سونیک و دوستاش با یه پسر 12 ساله به اسم کریستوفر تورندایک تیم میشن که زمردهای آشوب رو جمع کنن و دکتر اگمن خبیث رو شکست بدن.

 
 

 ژانرها : علمی تخیلی , ماجراجویی , کمدی , روبات ها , کودکانه , اکشن

6. انیمه Inazuma Eleven Go vs. Danball Senki W Movie

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : وقتی شینسی اینازوما ژاپن نزدیکای مسابقه دادن با اینازوما لجند ژاپن بود، یه شخص عجیب حمله میکنه و ربات ها رو دخیل میکنه و دنیا رو دچار یه همگرایی میکنه. وقتی دنیای اینازوما الون گو و دانبال سنکی W با هم ترکیب میشه، هر دو تیم باید با هم تلاش کنن تا بفهمن چه اتفاقی برای دنیاشون افتاده.

 
 
 

 ژانرها : اکشن , ورزشی , روبات ها , کودکانه , ورزش های تیمی

معرفی بهترین انیمه های مناسب سنین کودکان

در ادامه مقاله میخواییم انیمه های معروف و محبوبی رو به شما عزیزان معرفی کنیم که کمی رده سنی بالاتری دارن .به طور خلاصه بیشتر مناسب رده سنی نوجوانان هستند.

7. انیمه Detective Conan

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : وقتی شینسی اینازوما ژاپن نزدیکای مسابقه دادن با اینازوما لجند ژاپن بود، یه شخص عجیب حمله میکنه و ربات ها رو دخیل میکنه و دنیا رو دچار یه همگرایی میکنه. وقتی دنیای اینازوما الون گو و دانبال سنکی W با هم ترکیب میشه، هر دو تیم باید با هم تلاش کنن تا بفهمن چه اتفاقی برای دنیاشون افتاده.

 
 
 

 ژانرها : ماجراجویی , رازآلود , کمدی , پسرانه , پلیسی

8. انیمه naruto

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : اوزوماکی ناروتو پسری پر سر و صدا و دردسر درست کن است که در دهکده مخفی برگ زندگی می‌کند. در لحظات ابتدایی زندگی‌اش،یک هیولای عظیم‌الجثه به نام کیوبی(روباه نه دم) به دهکده حمله می‌کند و فاجعه بزرگی را رقم میزند.برای جلوگیری از نابودی دهکده رییس دهکده در آن زمان،هوکاگه چهارم،زندگی خود را فدا می‌کند و کیوبی را در بدن ناروتوی تازه متولد شده مهر و موم می‌کند. با توجه مهر بودن کیوبی در بدن او و همچنین دوری جستن اعضای دهکده نسبت به او ناروتو تصمیم می‌گیره هوکاگه بشه که در این راه ماجراهای زیادی رو تجربه می‌کنه و با دوستان زیادی ملاقات می‌کنه

 

 ژانرها : اکشن , ماجراجویی , هنرهای رزمی , پسرانه , فانتزی

انیمه ناروتو چه چیزی به نوجوانان یاد میدهد؟

  1. هدف گذاری: این انیمه به ما یاد می‌دهد که برای دست‌یافتن به هدفی بزرگ، باید کار کرد و تلاش کرد و در این راه با برخی مشکلات و چالش‌ها مواجه شد.

  2. قدرت اراده: در ناروتو، شخصیت اصلی برای رسیدن به هدفش، با بسیاری از مشکلات و تحدیدها روبه‌رو شده است. با این حال، با اراده قوی خود، او توانسته است در برابر تمامی مشکلات مقاومت کند و به هدفش نزدیک شود.

  3. دوستی و همبستگی: در انیمه ناروتو، دوستی و همبستگی بین شخصیت‌ها به صورت قابل توجهی نشان داده شده است و این نشان می‌دهد که داشتن دوستان قوی و همبستگی با آن‌ها می‌تواند در رسیدن به اهداف و مواجهه با چالش‌ها و مشکلات کمک شایانی به ما کند.

  4. برابری و احترام به دیگران: در ناروتو، شخصیت‌های مختلفی با سبک‌ها و توانایی‌های متفاوت به نمایش گذاشته شده‌اند و این نشان می‌دهد که در جامعه، همه باید برابر باشند و باید به دیگران با احترام و توجه رفتار کنیم.

  5. مبارزه با نژادپرستی: در انیمه ناروتو، مفهوم نژادپرستی به صورت موضوعی در داستان به نمایش گذاشته شده است و نشان می‌دهد که باید با این ایدئولوژی و اندیشه مبارزه کرد و همدلی و همبستگی بین افراد بوجود آورد.

معرفی بهترین انیمه های مناسب سنین نوجوان

9. انیمه Boku no Hero Academia

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : می دونید ، مردم با حق برابر به این دنیا نمیان . میدوریا ایزوکو از وقتی چهار سالش بود مورد ازار و اذیت همکلاسی هایش قرار می گرفت که قدرت های فوق العاده داشتند ، ایزوکو یه مورد نادر بود که بدون هیچ قدرتی به دنیا اومده بود . تمام این اتفاق ها باعث نشد اون از حرکت به سمت چیزی که آرزوش رو داشت دست بکشه ، تبدیل شدن به یک قهرمان بزرگ دقیقا مثل مردی که همیشه تو زندگی تحسینش می کرد ، ممکنه در اوج ناامیدی ، در اوج گریه و فریاد از نرسیدن … با کمک کسی که همیشه می خواست مثل او باشه شانسی برای رسیدن به رویا هاش پیدا کنه ?

ژانرها : اکشن , مدرسه ای , قدرتی , پسرانه

آیا انیمه Boku no Hero Academia امناسب نوجوانان هست؟

بله، انیمه Boku no Hero Academia یک انیمه محصول سال ۲۰۱۶ می باشد که برای نوجوانان و جوانان مناسب است. داستان این انیمه در مورد یک پسر نوجوان به نام دکو میدوریا می باشد که در یک دنیای فانتزی، در جهانی که بیشترین جمعیت آن ابرقهرمانانی با قابلیت‌های خارق‌العاده هستند، سعی دارد تا بهترین قهرمان شود.

مضامینی مانند برتری فردی، قدرت، دوستی، همبستگی و پایبندی به ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی هستند که در این انیمه به صورت قابل توجهی توسعه پیدا می کنند. این انیمه بسیار پرطرفدار و موفق بوده و به شخصیت‌های آن ، خصوصا شخصیت اصلی ، دکو میدوریا ، جهت تقویت و ارتقای اعتماد به نفس و ایجاد انگیزه و شور و شعف در نوجوانان کمک می‌کند.

به هر حال، همیشه بهتر است والدین یا ناظرین کنترلی در مصرف این محتوا برای نوجوانان خود داشته باشند و در صورت وجود هرگونه موضوعی که نیاز به توضیح دارد، با آنها صحبت کنند.

9.انیمه Haikyuu!!

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : هیناتا شویو بعد از دیدن مسابقات والیبال کشوری از طریق تلویزیون، علاقه ناگهانی به والیبال پیدا میکنه و عضو تیم والیبال مدرسه راهنمایی‌شون میشه اما تیم راهنمایی شویو بعد روبرو شدن با تیمی که بازیکنی عالی به نام کاگیاما توبیو داره، شکست میخوره و حذف میشه. شویو بعد از شکستی که میخوره، به هیچ وجه علاقه و امید خودشو به والیبال از دست نمیده و حتی برعکس تصمیم میگیره از کاگیاما انتقام بگیره اما وقتی که وارد دبیرستان میشه، با هم مدرسه‌ای بودن و هم باشگاهی بودن خودش با کاگیاما توبیو روبرو میشه

 

 ژانرها : ورزشی , مدرسه ای , پسرانه , ورزش های تیمی

آیا انیمه Haikyuu!! امناسب نوجوانان هست؟

بله، انیمه Haikyuu!! یک انیمه ورزشی محصول سال ۲۰۱۴ می‌باشد که مخاطبان زیادی دارد، از جمله نوجوانان و جوانان. این انیمه داستان دو پسر نوجوان به نام های شویا هیناتا و توبیو کاگیایما را روایت می کند که در تلاش برای شرکت در رقابت‌های والیبال مدرسه‌ای هستند.

انیمه Haikyuu!! دارای مضامینی مانند رقابت، هم‌تیمی، قدرت داشتن برای دست‌یابی به هدف و شکست خوردن و مجدداً برخاستن است. در ضمن، این انیمه تاکید زیادی بر اهمیت پشتیبانی از همدیگر، توانایی هر شخص در تیم و همچنین بهره‌گیری از قابلیت‌های همه اعضای تیم دارد.

با توجه به موارد گفته شده، می‌توان گفت که انیمه Haikyuu!! برای نوجوانان مناسب است و به شخصیت‌ها و ارزش‌های مثبت آنها، نوجوانان می‌توانند الهام گرفته و از آن بهره‌مند شوند. با این حال، بهتر است والدین همراه کودکان خود باشند و در صورت وجود موضوعی که نیاز به بحث و گفتگو دارد، با آنها صحبت کنند.

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

10.انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : دو برادر مادرشان را به دلیل یک بیماری لاعلاج از دست می دهند. آنها با نیروی علم کیمیا، از دانشی ممنوع برای برانگیختن مادرشان استفاده می کنند. اما کار آنها با شکست رو به رو می شود و به عنوان مجازاتی برای استفاده از این گونه کیمیا، برادر بزرگتر، ادوارد الریک پای چپش و برادر کوچکتر، الفونس الریک تمام بدنش را از دست می دهد. ادوارد برای نجات برادرش دست راستش را قربانی می کند و می تواند روح برادرش را به یک زره کامل پیوند بزند و ادوارد با کمک یک دوست خانوادگی اعضای بدن فلزی، “اتومیل”، را دریافت می کند تا آنها را جایگزین اعضای از دست رفته اش کند. با این کار او سوگند یاد می کند که به دنبال اکسیر بگردد تا خود و برادرش را به بدن های اولشان بازگرداند، حتی اگر این بدین معنا باشد که او یک “کیمیاگر ایالت” شود، یعنی کسی که از کیمیا برای ارتش استفاده می کند.

 
 

 ژانرها : اکشن , ماجراجویی , درام , فانتزی , نظامی , پسرانه

انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood مناسب کودکان هست یا نوجوانان؟

این انیمه دارای برخی صحنه‌های خشن و دلهره‌آور است که نمایش دادن آن‌ها به کودکان زیر ۱۳ سال توصیه نمی‌شود. بنابراین، این انیمه می‌تواند برای نوجوانان و جوانانی که به سنین بالاتر رسیده‌اند، مناسب باشد.

در کل، قبل از تماشای هر انیمه‌ای بهتر است ابتدا رده بندی سنی آن را بررسی کنید تا بتوانید برای خود و فرزندانتان، محتوای مناسبی را انتخاب کنید.

11. انیمه Flying Witch

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : درسته که سر به هوا بود و هواسش هیچ وقت جمع نبود kowata makoto رو می گم ولی آخر سر تصمیم گرفت که نقل مکان کنه و پیش پسر عموی دوم خودش aomori یکی از مناطق سرسبز ژاپن زندگی کنه ولی اگه فکر کردید داستان به همین راحتی تموم شده نه نشده ، این تازه اول ماجرای زندگی جادوگر جوان و دوستانشه

 
 ژانرها : زندگی روزمره , ماوراء طبیعی , پسرانه

12. انیمه Smile Precure!

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : روزی روزگاری، یه پادشاهی افسانه ای به اسم “مرچن لند (سرزمین پریان)” بود که توش خیلی از شخصیت های افسانه ای کنار هم با شادی زنگی میکردن. ناگهان، دلقک شیطان صفت پادشاه یه حمله به “مرچن لند” ترتیب داد و در همین حین ملکه رو مهر و موم کرد. برای احیا کردن ملکه، نماد خوشحالی، “کیور دکور”، به معنی “قدرتِ نورِ شادیِ پخش شده‌یِ ملکه”، نیاز بود. برای جمع کردن “کیور دکور”، یه پری به اسم “کندی” میگرده دنبال “کیور های زیبا” روی “زمین”. بعدش “کندی” با دختری آشنا میشه که تصمیم میگیره “کیور دکور” ها رو جمع کنه و بعد…

 

 ژانرها : اکشن , فانتزی , دختران جادویی

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

13. انیمه Spirited Away

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : داستان فیلم در مورد دختری به نام چیهیرو است که با والدینش به شهر جدیدی نقل مکان کرده اند.روزی در هنگام گشتن با ماشین خود سر از تونلی در جنگل در می آورند.این تونل آنها را به جنگلی سرسبز هدایت می کند. آنها در این جنگل با اتفاقات جالبی رو برو می شوند.

 ژانرها : ماجراجویی , ماوراء طبیعی , شیطانی

پ . ن : این انیمه دارای نمادهای مختلفی هستنش که هرکدوم اشاره به یه سری از مشکلات دنیاس، انیمه شهر اشباح برنده جایزه و فروش بسیار بالایی شده، داخل انیمه گاهی به مواردی اشاره میشه که اگر بخواییم به صورت عمیق تری بهش نگاه و فکر کنیم به مطالب جالبی میرسیم، ما داخل سایتمون به بررسی و نماد شناسی انیمه شهر اشباح پرداختیم در صورت علاقه میتونید این مقاله رو بعد از تمای انیمه بخونید.

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

آیا انیمه Spirited Away ارزش دیدن دارد؟

بله، انیمه Spirited Away ارزش دیدن دارد. این انیمه یکی از محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین انیمه‌های ساخته شده توسط استودیوی جیبلی می‌باشد.

در این انیمه، داستان دختر جوانی به نام “چی‌هیرو” را دنبال می‌کنیم که به همراه خانواده‌اش به سفری می‌روند. در این سفر، چی‌هیرو به دنیایی عجیب و غریب وارد می‌شود که پر از جانوران فانتزی و ارواح است و در آنجا باید به دنبال راهی برای بازگشت به دنیای خود باشد.

در طول داستان، شخصیت‌های زیبا و جذاب، محیط‌های جالب و دیدنی، موسیقی زیبا و موضوعاتی مانند مسئولیت و رشد شخصیتی بررسی می‌شوند. این انیمه در سال 2002 جایزه اسکار بهترین انیمه بلند دریافت کرده و با استقبال فراوانی از منتقدان و مخاطبین مواجه شده است.

بنابراین، اگر به دنبال دیدن یک انیمه فوق‌العاده با داستانی فانتزی و جذاب هستید، Spirited Away به شما پیشنهاد می‌شود.

14. انیمه Sailor Moon

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : اوساگی سوکینو یه دانش آموز متوسط و نق نقوئه که معمولا توی امتحانات نمره پایینی میگیره. به طور غیر منتظره ای زندگی یکنواختش وقتی که گربه ای رو نجات میده که یک هلال ماه روی سرش داشته، به طور کامل تغییر میکنه. گربه که اسمش لوناست، بعدا افشا میکنه که دیدارشون یک تصادف نبوده. سرنوشت اوساگی این بوده که سیلر مون بشه که یکی از محافظین سیاره هاست که قدرت حفاظتت کردن از اونها رو داره. به اوساگی یه سنجاق سینه مخصوص داده میشه که بهش اجازه میده هروقت که خواست تبدیل بشه و باید از قدرت جدیدش برای محافظت از هیولاهای شیطانی ای که از طرف ملکه بریل از قلمروی تاریکی فرستاده میشن حفاظت کنه.

 

 ژانرها : عاشقانه , شیطانی , دختران جوان , دختران جادویی , فانتزی

آیا انیمه Sailor Moon ارزش دیدن دارد؟

بله، انیمه Sailor Moon ارزش دیدن دارد. این انیمه یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین انیمه‌های ژاپنی می‌باشد.

در این انیمه، داستان دختر جوانی به نام “اوساگی” را دنبال می‌کنیم که در زندگی خود شاهد رویدادهای عجیب و غریبی می‌شود و با پیدا کردن نیرویی فوق‌طبیعی، تبدیل به یک قهرمان مبارز در برابر قوای شرور می‌شود. در طول داستان، او با دوستانش، مبارزاتی برای نجات دنیا و انسان‌ها انجام می‌دهند.

این انیمه با داشتن شخصیت‌های قوی و پرشور، طراحی‌های گرافیکی زیبا، موسیقی جذاب و داستانی پرهیجان، جمع‌بندی می‌شود. همچنین، این انیمه موضوعاتی مانند دوستی، عشق و همبستگی را نیز در بر می‌گیرد.

با وجود گذشت زمان، این انیمه همچنان یکی از پرطرفدارترین انیمه‌های ژاپنی و دنیا می‌باشد و به عنوان یک اثر بسیار مهم در تاریخ انیمه شناخته می‌شود.

بنابراین، اگر به دنبال دیدن یک انیمه پرهیجان با شخصیت‌های قوی و داستانی جذاب هستید، Sailor Moon به شما پیشنهاد می‌شود.

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

15. انیمه My Neighbor Totoro

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : داستان درباره‌ي ماجراجويي‌هاي “ساتسوکي” و خواهر چهار ساله‌اش “مِي” است وقتي آنها به خانه‌اي جديد در حومه‌ي شهر نقل مکان مي‌کنند. براي خوش‌گذراني به اين پي مي‌برند که همسايه‌ي جديد آنها يک روح جنگلي اسرارآميز است به نام “توتورو” که فقط به وسليه‌ي چشمان يک بچه قابل ديدن است. “توتورو” آن‌ها را به شخصيت‌هايي شگفت‌انگيز معرفي مي‌کند، شامل يک گربه که مي‌تواند خود را به اندازه‌ي دو برابر يک اتوبوس در آورد، او آن‌ها را به سفري در عجايب طبيعت مي‌برد.

 

 ژانرها : ماجراجویی , ماوراء طبیعی

آیا انیمه My Neighbor Totoro ارزش دیدن دارد؟

بله، انیمه My Neighbor Totoro که توسط استودیوی جیبلی در سال 1988 ساخته شده، یکی از آثار برجسته و معروف این استودیو به شمار می‌رود. داستان این انیمه درباره دو خواهر به نام‌های ساتسوکی و مئی است که به همراه پدر و مادرشان به خانه جدیدشان در منطقه‌ای روستایی نقل مکان می‌کنند و در آنجا با موجودی جادویی به نام توتورو آشنا می‌شوند.

این انیمه درامی خانوادگی و ماجرایی است که در آن روابط خانوادگی و دوستی را به تصویر می‌کشد و با سبک و زیبایی خاصی طراحی و ساخته شده است. این انیمه به دلیل داشتن داستان جذاب، کارگردانی برجسته هیئو میازاکی، طراحی دقیق و زیبا، موسیقی فوق العاده و همچنین برخورداری از موضوعاتی مانند طبیعت، دوستی و خانواده، ارزش دیدن دارد.

16. انیمه Avatar: The Last Airbender

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : در انیمیشن آواتار آخرین باد افزار پسری نوجوان به نام آنگ همراه با دوستانش، تلاش می‌کنند که نبرد ارباب آتش با دیگر ساکنان سیاره زمین را خاتمه دهند و صلح و آرامش را به جهان بازگردانند و…

 

 ژانرها : اکشن، ماجراجویی، فانتزی

آیا انیمه Avatar: The Last Airbender ارزش دیدن دارد؟

بله، انیمه Avatar: The Last Airbender از دیدگاه بسیاری از منتقدان و طرفداران انیمه‌ها، یکی از بهترین و محبوب‌ترین سریال‌های انیمه ای است. این سریال به داستان پسر جوانی به نام آنگ پرداخته و ماجراهایی که در جهان فراطبیعی خودش در پیش دارد را به تصویر می‌کشد. این انیمه به دلیل داستان جذاب، و عناصری مانند گرافیک، صداگذاری و موسیقی، مورد توجه قرار گرفته است.

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

17. انیمه Mirai no Mirai

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : داستان فیلم درمورد یه خونواده کوچیکه که در حومه شهر زندگی میکنند – پسر لوس 4 ساله این خونواده اسمش کون-چان ـه. وقتی که خواهر کوچیکتر کون-چان به اسم میرای به دنیا میاد، کون-چان حس میکنه که خواهرش عشق پدر و مادرش رو ازش دزدیده. کون چان با یه ورژن بزرگ تر میرای که از آینده اومده هم ملاقات میکنه.

 ژانرها : ماجراجویی , درام , فانتزی , سفر در زمان

آیا انیمه Mirai no Mira مناسب کودکان هست؟

انیمه Mirai no Mirai یک انیمه خانوادگی و فانتزی است که ممکن است برای بعضی از کودکان خوشایند باشد. با این حال، با توجه به پیچیدگی برخی از صحنه ها، بهتر است پیش از نشان دادن آن به کودکان، به صورت مشترک با اولیا یا سرپرستان آنها تماشا شود. به علاوه، برای مخاطبانی که به سنین بالاتر رسیده اند و از فانتزی و پیچیدگی داستان های جذاب لذت می برند، این انیمه پیشنهاد می شود.

18. انیمه Kiki's Delivery Service

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : کیکی، یک دانش آموز 13 ساله جادوگری، باید یک سال تمام رو به تنهایی در یک شهر دور افتاده بگذراند تا به یک جادوگر تمام عیار تبدیل شود. وقتی خانواده و دوستانش را به همراه گربه سیاهش جیجی ترک میکند این سنت را درک میکند

 

 ژانرها : ماجراجویی , کمدی , درام , فانتزی

آیا انیمه Kiki's Delivery Service ارزش دیدن دارد؟

بله، انیمه “Kiki’s Delivery Service” از استودیوی جیبلی به کارگردانی هایائو میازاکی یکی از انیمه های معروف و بسیار محبوب در ژانر فانتزی و خانوادگی است. داستان درباره یک دختر جوان جادویی به نام “کیکی” است که به همراه گربه خود “جیجی” به شهری جدید نقل مکان می‌کند و با توجه به استعداد خود به تبدیل شدن به یک پیک پستی، خدمات خود را به ساکنان شهر ارائه می‌دهد. این انیمه با ترکیب زیبایی هنری، موسیقی زیبا و داستان مهیج، یکی از آثار کلاسیک استودیوی جیبلی به شمار می‌رود.

19. انیمه Ponyo

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : پونیو ماهی عجیب و جادویی است که تصمیم میگیره که زندگی زیر آب رو رها کنه و با انسان ها زندگی کنه. یه پسر کوچک به اسم ساسوکه اون رو پیدا میکنه و باهاش دوست میشه. اما پونیو نمیدونه که تصمیم اون باعث شکسته شدن طلسمی میشه که دنیا رو در راستای نابودی قرار میده

 

 ژانرها : ماجراجویی , فانتزی ,

آیا انیمه Ponyo ارزش دیدن دارد؟

بله، انیمه “Ponyo” که توسط استودیوی جیبلی ساخته شده است، ارزش دیدن دارد. این انیمه داستان یک دختر کوچولویی به نام پونیو را روایت می‌کند که از اعماق دریا به ساحل می‌آید و با پسر بچه‌ای به نام سوسکه دوست می‌شود. داستان پونیو نشان می‌دهد که باور به دوستی، رویاپردازی و پیوند با طبیعت می‌تواند ما را به سمت شادی و خوشبختی هدایت کند. از دیدگاه فنی نیز، این انیمه با گرافیک زیبا و کیفیت صدا و موسیقی بسیار بالا، برای طرفداران ژانر انیمه‌های خانوادگی و فانتزی به شدت پیشنهاد می‌شود.

20. انیمه Wolf Children

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان :فیلم داستان عشق یه مادر به بچه هاشه . هانا عاشق مردی میشه که گرگینه است و حاصل این ازدواج “آمه” و “یوکی” هستن که هر دو گرگینن . نمایشی از غم ها و شادی هاییه که هانا بعنوان یه مادر می کشه تا بچه هاشو بزرگ کنه .

 

 ژانرها : فانتزی , زندگی روزمره

آیا انیمه Wolf Children ارزش دیدن دارد؟

انیمه “Wolf Children” یک انیمه درام و فانتزی محصول سال ۲۰۱۲ می‌باشد و داستانی پیچیده و شگفت‌انگیز دارد. در این فیلم، داستان یک مادر به نام هانا روایت می‌شود که دو فرزند نیمه‌گرگ دارد و تلاش می‌کند تا آن‌ها را بزرگ کند.

اگر چه این انیمه به عنوان یک اثر هنری بسیار زیبا و با داستانی جذاب و قابل تامل شناخته شده است، اما به دلیل داشتن مضمونی پیچیده و گاهی‌اوقات ترسناک، ممکن است مناسب کودکان کوچک نباشد.

اگر کودک شما هنوز بسیار جوان است و احتمال دارد دچار ترس و وحشت شود، بهتر است این فیلم را به تعویق بیاندازید و به دنبال انیمه با مضامین ساده‌تر و کودکانه تر بگردید.

این انیمه بیشتر مناسب سنین 14 به بالا میباشد.

21. انیمه Digimon Adventure

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

خلاصه داستان : توی کمپ تابستونی مدرسه ای در ژاپن، ناگهان برف و طوفان همه جارا فرا میگیرد. ۷ دانش آموز با نام های تای، سورا، مت، ایزی، میمی، جویی و تی.کی از این مدرسه با شی های عجیبی که از هوا به سمت آنها آمده است روبرو میشوند ( که نام آنها دیجیوایس ( Digivice ) است ) و ناگهان به دنیای دیجیتالی سفر میکنند. این ۷ نوجوان که اکنون نام آنها نجات دهنده دنیای دیجی هاس، با موجودات عجیب و هیولا مانند به نام دیجیمون ( Digimon که مخفف Digital Monster است ) مواجه میشوند. دیجیمون هایی که پارتنر هریک از قهرمانان ما هستند و در کنار آنها مبارزه خواهند کرد. مشخص میشود که بچه ها به دلیل نجات دنیای دیجی ها از تاریکی فرستاده شده اند تا با تربیت دیجیمون خود بتوانند نیروهای تاریکی را از بین ببرند…

 

 ژانرها : اکشن , ماجراجویی , کمدی , فانتزی , کودکانه , ایسکای

راستی بچه ها ما تو فروشگاه اوتاکو24 که مال خودمون هم هست و به تازگی راه اندازی شده میتونید اکشن فیگور شخصیت های انیمه ای رو به صورت تکی خریداری کنید، همچنین داخل فروشگاه اوتاکو 24 اکشن فیگور های انیمه ای ارزان و تکی هم موجود میباشد که میتونید براحتی و با خیال آسوده خرید کنید و درب منزل تحویل بگیرید. 🙂

نظر شما چیه ؟ تو کامنتا بهمون بگید.

معرفی بهترین انیمه های مناسب کودکان و نوجوانان

4.5/5 - (10 امتیاز)

saEEd

انیمه و بعضی از شخصیت های انیمه ای منو از دنیای تاریک زندگیم به یه دنیای روشن هدایت کردن، اونا منو از یه نقطه سیاه به رنگین کمون بردن و مهمترین و اساسی ترین درس های زندگی رو یادم دادن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا