فکتوان پیس
موضوعات داغ

۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید

حقایق جالب از زورو

۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید

تو این مقاله می‌خوایم ۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید از انیمه وان پیس را تقدیم شما کنیم . زورو معروف به شکارچی دزدان دریایی ، یک شمشیرزن و عضو خدمه کلاه حصیری ها است . او اولین نفر به این خدمه پیوست و با مانکی دی لوفی همراه سفر شد ، هدف او بزرگترین شمشیرزن دنیا شدن است که برای رسیدن به این هدف راه دراز و طولانی در پیش دارد .

آنچه در این مطلب میخوانید

۱. سبک سه شمشیر زورو به او آسیب میزد

۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید

تصور اینکه چگونه شخصی میتواند شمشیر را گاز بگیرد و آن را برای مدت طولانی نگه دارند بدونه اینکه دندان درد جدی داشته باشد سخت است . از این رو فردی از اودا پرسید که آیا زورو به دلیل سبک مبارزه اش آسیب دندانی دیده است ؟ اودا تایید کرد که این اتفاق افتاده است ، اما بخاطر قولی که زورو به کوینا داده بود ارزشش را داشت .

۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید

پاسخ کامل اودا به این سوال : درست است که دندان هایش درد میکند ، اما او هنوز تمام تلاشش را می‌کند و شمشیر خود را گاز میگیرد . دلیل آن قولی است که سال ها پیش به کسی که مرده است داد تا بزرگترین شمشیرزن جهان شود و شمشیری که زورو گاز میگیرد یادگاری است . به همین دلیل هر چقدر هم که دندان هایش درد بگیرد ، به گاز گرفتن ادامه می‌دهد تا روزی که بزرگترین شمشیرزن جهان شود .

۲.این شهرت زورو بود که باعث شد عضو خدمه کلاه حصیری ها شود

۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید

در بیشتر مواقع ، لوفی بطور تصادفی از هرکسی که میبیند و باهاش ارتباط برقرار میکند میخواهد تا به دزدان دریایی کلاه حصیری بپیوندند ، اما برای زورو اینگونه نبود . لوفی به دلیل شهرتی که زورو به عنوان یک شمشیرزن داشت و آن را از کوبی شنیده بود از همان لحظه اول که زورو را دید سعی کرد تا او را متقاعد کند تا به او بپیوندند.

۳. زورو دو نام دارد

۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید

۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید

اگر وان پیس را با دوبله انگلیسی دیده باشید ، یکی از گیج کننده ترین چیزها در مورد زورو این است که گاهی اوقات او را ‘ زولو ,Zolo ‘ خطاب میکنند . این تغییر و تبدیل به «ل ,L » بیشتر به دلیل دوبله و تعویض صدا از ژاپنی به انگلیسی است ، یکی از دلایل این تغییر هم حق کپی رایت هست .

۴. اگر زورو دزد دریایی نبود افسر پلیس میشد

۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید

با توجه به جاه طلبی زورو در تبدیل شدن به قوی ترین شمشیرزن جهان ، تصور اینکه او کار دیگری انجام دهد سخت است . با این حال ، برخی از فن ها این سوال را پرسیدند که اگر زورو دزد دریایی نمیشد ، زندگی او چگونه بود . اودا در جلد ۷۶ مانگا به پاسخ این سوال پرداخت ، او تایید کرد که اگر زورو دزد دریایی نمیشد افسر پلیس میشد .

۵. زورو هیچوقت سانجی را با اسمش صدا نزد

۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید

وقتی اسم زورو و سانجی کنار هم می آید ، همه به یاد رابطه ی پرتنش آنها می افتند . زورو هیچوقت سانجی را با نام خودش صدا نزد و از کلمات دیگری استفاده میکرد ، مثل احمق ، آشپز ، حرومزاده و…

۶. چرا زورو همیشه گم میشود

۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید

یکی از برجسته‌ ترین نقاط ضعف زورو ناتوانی در تشخیص جهات و در نتیجه گم شدنش است . زورو از چگونگی شناسایی جهت های اصلی اطلاعی ندارد و اغلب آنها را به چپ و راست تعبیر میکند (اونارم قاطی می‌کنه ) . در نهایت وقتی زورو میخواد به جایی بره به اونجا نمی‌رسه مگر اینکه یکی راه و بهش نشون بده .

۷. گوشواره های زورو نماد چیست؟

۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید

۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید

زورو به عنوان فردی که به لباس و ظاهرش اهمیت زیادی نمی‌دهد همیشه گوشواره هایش را در گوش دارد و این کمی عجیب است . خیلی ها معتقدند زورو پس از تسلط بر هر شمشیر یک گوشواره را در گوشش انداخته است و در نهایت که او بر سبک سه شمشیر تسلط پیدا کرد سه گوشواره به گوش انداخت .

۸. باندای زورو

۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید

همانطور که میدانید در ابتدا که زورو با کسی درگیر میشود از تمام قدرتش برای مبارزه استفاده نمیکند . اما زمانی که او مبارزه اش را جدی بگیرد و بخواهند از تمام قدرتش استفاده کند معمولا باندانایش را که دور بازویش بسته است به سرش می‌بندد .

۹.زخم چشم زورو از ابتدا برنامه ریزی شده بود

۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید

اگر چه دقیقا معلوم نیست این زخم چگونه در تایم اسکیپ بوجود آمده است اما از قبل برای این زخم برنامه ریزی شده بود . اودا مدتی بعد از پخش وان پیس به واتسوکی گفت که میخواهد زورو یک چشمش را از دست بدهد و او برای این اتفاق برنامه ریزی کرده بود .

۱۰. زورو تنها کلاه حصیری است که نام یک دزد دریایی واقعی را دارد

۱۰ فکت از زورو که شاید ندانید

زورو تنها عضو خدمه کلاه حصیری است که نامش از یک دزد دریایی واقعی از تاریخ الهام گرفته شده است . آن دزد دریایی که به عنوان یکی از خشن ترین و بی رحم ترین دزدان دریایی تاریخ شناخته میشد ، وقتی میخواست به کشی دزدان دریایی دیگری حمله کند یا شهری را غارت کند مردم را برای کسب اطلاعات شکنجه میکرد و حتی بعد از رسیدن به خواسته اش آنها را میکشت . هرچند شخصیت زورو مانند او نیست .

3.6/5 - (9 امتیاز)

saEEd

انیمه و بعضی از شخصیت های انیمه ای منو از دنیای تاریک زندگیم به یه دنیای روشن هدایت کردن، اونا منو از یه نقطه سیاه به رنگین کمون بردن و مهمترین و اساسی ترین درس های زندگی رو یادم دادن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا