مقالات
موضوعات داغ

قدرت های اصلی فرمانده اروین چه بود؟

قدرت های اصلی فرمانده اروین چه بود؟

فرمانده اروین یکی از شخصیت های محبوب انیمه اتک آن تایتان علاوه بر قدرت های جنگیش چه قدرت های دیگه ای داشت؟ اگر برای شما هم سوال هست که قدرت های اصلی فرمانده اروین چه بود؟ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا شخصیت محبوب دنیای اتک آن تایتان یعنی فرمانده اروین رو بهتر بشناسیم.

این مقاله دارای اسپویل از انیمه اتک آن تایتان (شخصیت اروین اسمیت) میباشد.

آنچه در این مطلب میخوانید

کمتر کسی در دنیای انیمه تا به حال اسم انیمه ی ” اتک آن تایتان” یا به ترجمه ی دقیق تر و ژاپنی اش ” تایتان حمله” را نشنیده و به همان میزان کمتر کسی هم هست که اسم فرمانده ی زیرک و باهوش ” ارتش بال های آزادی”، یعنی ” اروین اسمیت” را نشنیده باشد.

1.شروع انیمه اتک آن تایتان

قدرت های اصلی فرمانده اروین چه بود؟

انیمه ی ” اتک آن تایتان” با مرگ مادر ” ارن” شروع نشد، البته که در نگاه اول این طور به نظر می رسد که نقطه ی آغاز این انیمه ” ارن” و ” میل انتقام جویی” اوست اما این نظر فقط در سطح ماجرا درست است. در واقع آن چه این ماجرای تلخ و پر از مرگ را شروع کرد ” میل به حقیقت” بود که با دیدن عکس های دریا توی کتاب شروع شد. اما لایه ای درونی تر نیز در روند انیمه وجود دارد و آن ” میل توقف ناپذیر فرمانده اروین برای دانستن حقیقت” است.

این فرمانده اروین بود که تصمیم گرفت ” ارن” را نجات بدهد و از او به اسم ” تنها راه نجات بشریت” در گروه خود استفاده کند. حتا ” لیوای” نیز توسط اروین از زیرزمین بیرون آورده شد و تبدیل به ” قوی ترین سرباز بشریت” شد. اگرچه “لیوای” در این راه همه چیزش را از دست داد و نمی توان اسمش را ” نجات یافته” گذاشت اما تصور کنید اگر ارتش بال های آزادی کاپیتان لیوای را نداشت چه می شد؟

2. استراتژی های فوق العاده فرمانده اروین

قدرت های اصلی فرمانده اروین چه بود؟

” اروین” این فرمانده ی تزلزل ناپذیر حاضر است برای نجات بشریت سربازهایش را فدا کند، برای پیش بردن استراتژی های جنگی اش هیچ شکی به خود راه نمی دهد و در حالی که مقابل سربازانش پیش می رود آن ها را آگاهانه به کام مرگ می کشاند. او به هیچ کس اعتماد ندارد اما مطمئن است که به خوبی از دیگران توی استراتژی اش استفاده کند.

در واقع ” اعتماد کردن به دیگران” برای اروین موضوعی سطحی است چون او درست مثل یک فرمانده ی بی نقص به خود و استراتژی اش اعتماد دارد. تنها یک نفر است که در تمام مدت زندگی اش به او اعتماد می کند و افتخار شریک شدن راه و رویایش را به او می دهد و آن هم کاپیتان محبوب انیمه ی ” اتک آن تایتان” یعنی ” کاپیتان لیوای” است.

3.شخصیت پردازی اروین توسط ایسایاما

قدرت های اصلی فرمانده اروین چه بود؟

فدا کردن دیگران برای هدف خود اتفاقن خصلتی است منفور پس چه چیزی اروین را به فرمانده ای تا این حد محبوب تبدیل می کند؟ این موضوع را باید مدیون استعداد ایسایاما در شخصیت پردازی بدانیم. او اروین را فرمانده ای سنگدل به تصویر می کشد اما این فرمانده ی سنگدل در راه افشای حقیقت و بالاتر از آن، ” بخشیدن آزادی به نژاد بشریت” است که قدم برمیدارد.

4. هوش فوق العاده اروین اسمیت

قدرت های اصلی فرمانده اروین چه بود؟

 اروین تنها کسی است که در فصل اول انیمه به ” ارن” و در واقع به همه ی ما گوشزد می کند که آنچه ما میبینیم دشمن واقعی ما نیست. در قسمت 15 انیمه او کنار گوش ” ارن” خم می شود و سوال ساده اما عجیبی می پرسد؛ ” تو چی میبینی؟ فکر میکنی دشمنمون کیه؟” اما وقتی تعجب ارن را میبیند عذرخواهی می کند و می گوید سوال عجیبی پرسیدم. اروین تنها کسی است که در فصل اول سوالی را می پرسد که همه ی ما در فصل سوم و چهارم می پرسیم.

او تنها یک فرمانده ی باهوش نیست بلکه فرمانده ای است که شهامت پذیرفتن حقیقت و در پی آن بودن را دارد و این چیزی است که شخصیت اروین را بیش از هر چیزی مرموز و قابل گسترش می کند.

5.قدرت سخنرانی کردن اروین

قدرت های اصلی فرمانده اروین چه بود؟

اگر در مورد زندگی هیتلر خوانده باشید می دانید تاثیر سخنرانی تا چه حد در قدرت رهبری یک فرد موثر است. اروین اگرچه یک نژادپرست نیست اما شاید بتوان گفت به اندازه ی هیتلر در به دست گرفتن رهبری با سخنرانی خود قدرت دارد.

او با سخنرانی خود دیگران را به شور وا می دارد، اگر بخواهد آن ها را می ترساند چنان که در فصل اول و در اولین سخنرانی خود برای سربازهای تازه کار این کار را عمدن انجام داد، اگر بخواهد آن ها را وا می دارد که با او همراه شوند همان طور که این کار را با ” لیوای” جوان و ” ارن” انجام داد.

او حتی می تواند شما را راضی کند پشت سرش به سمت مرگ بدوید و البته بی راه نیست اگر بگوییم او می تواند قلب شما را تنها با فریاد زدن جمله ی ” قلب هایتان را فدا کنید” به دست بیاورد.

6.اروین برای چی میجنگد؟

قدرت های اصلی فرمانده اروین چه بود؟

شاید جواب این سوال ساده به نظر برسد؛ ” نجات بشریت” اما باید بدانیم او برای ” تداوم حیان بشریت” مبارزه نمی کرد بلکه منظور او از نجات بشریت در واقع ” نجات بشریت از جهل و نا آگاهی” بوده است.

این موضوع را در قسمتی که برای آخرین بار با لیوای، کاپیتان مورد علاقه و مورد اعتمادش حرف می زند متوجه می شویم. او می گوید که تمام زندگی اش می خواسته به پاسخ کنجکاوی خود برسد، به این که آیا آن چه پدرش برای آن جانش را از دست داد واقعا حقیقت دارد و اصلن این حقیقت چیست؟

او اعتراف می کند که حاضر است برای دانستنش هر کاری کند و حتی حاضر است جان خود را از دست بدهد؛ این به این معنی است که اروین فرمانده ی خودکامه ای نیست که تنها برای ارضای میل کنجکاوی خود با جان دیگران بازی کند بلکه او فرمانده ی آگاهی است که می داند رازهایی هستند که بشریت برای آزادی از جهل و بند زور باید آن ها را کشف کند و این راه به جان های بسیاری از جمله جان او و سربازانش نیاز دارد.

جمله ی مشهور لیوای به اروین حاکی از همین موضوع است. او به اروین می گوید ” از رویاهات دست بکش و بمیر”. با این حساب باید از این تصور سطحی که اروین فرمانده ای خودخواه است که جان دیگران برایش کوچک ترین ارزشی ندارد دست بکشیم و بدانیم که ” اروین” تنها کسی است که در طول انیمه ی ” حمله به تایتان” هدفی بزرگتر از صرفن کشتن تایتان ها و یا گرفتن انتقام هم رزمانش دارد.

نظر شما چیه ؟ تو کامنتا بهمون بگید.

4.5/5 - (8 امتیاز)

saEEd

انیمه و بعضی از شخصیت های انیمه ای منو از دنیای تاریک زندگیم به یه دنیای روشن هدایت کردن، اونا منو از یه نقطه سیاه به رنگین کمون بردن و مهمترین و اساسی ترین درس های زندگی رو یادم دادن...

یک دیدگاه

  1. خیلی خوب بود .
    من شخصا طرفدار پر و پا قرص فرمانده اروین بودم، اونم نه از اول انیمه.
    بار اول که اهل رو میدیدم متوجه منحصر به فرد بودن اروین شدم، اما با این حال باز هم برام جزو شخصیت های نسبتا عادی بود .اما توی فصل ۳ اونجایی که در جنگ برابر زیک و راینر و باقی مارلیایی ها در دیوار ماریا بود،اونجا بود که تازه متوجه شدم که این مرد کی بوده و چه کرده .. همون موقع چطور تونست سربازانش رو با خودش همراه کنه تا جونشون رو فدا کنن تا لیوای بتونه خودشو به تایتان میمونی برسونه . اونجا که کنار خرابه ها نشستن و با لیوای صحبت کرد ..حس میکنم اولین بار بود که داشتم به وضوح احساساتی رو میدیدم که فکر میکردم تمام مدت اروین در حال پنهان کردنشه.. شخصیت تکرار نشدنی و بی نظیری بود ،از همون کودکی فوق العاده بود😭😭😭🥺

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا