مقالات

اوچیها ایتاچی کیست؟ بررسی کامل شخصیت اوچیها ایتاچی​​ 🔥

اوچیها ایتاچی کیست؟ بررسی کامل شخصیت اوچیها ایتاچی

اوچیها ایتاچی کیست؟ چرا کسایی که حتی انیمه ناروتو رو ندیدن عکسای این شخصیت رو انقدر تو جاهای مختلف میبینن؟ به نظر من اوچیها ایتاچی نه فقط تو انیمه ناروتو بلکه تو کل دنیای انیمه جز برترین و محبوب ترین شخصیت های انیمه ای به حساب میاد.

بی شک نام ” اوچیها ایتاچی” به عنوان یکی از محبوب ترین و خاص ترین کاراکترهای انیمه ای قرار است تا سال های زیادی باقی بماند، نامی که کمتر کسی با شنیدنش حس احترام و غم را تجربه نمی کند.در ادامه به بررسی این کاراکتر محبوب انیمه ی ” ناروتو ” و ” ناروتو شیپودن” می پردازیم.

تو این مقاله راز و داستان ایتاچی تا حدودی فاش میشود اگر ناروتو رو ندیدین لطفا این مقاله رو نخونین. چون دارای اسپویل است.

آنچه در این مطلب میخوانید

1. اوچیها ایتاچی کیست؟

اوچیها ایتاچی کیست؟ بررسی کامل شخصیت اوچیها ایتاچی

” ایتاچی” یکی از باهوش ترین نینجاهای دهکده ی ” مخفی برگ” یا ” کونوها” است که از اعضای ” اوچیها” نیز می باشد؛ خاندانی با قدرت چشمی خاص و احساساتی ویژه. حالا تصور کنید که کسی در میان یک خاندان ویژه، ویژه باشد؛ این یعنی ویژگی منحصر به فردی که او را از تمام افراد دهکده متمایز می کند.

ایتاچی اوچیها یکی از شخصیت‌های اصلی سریال انیمه و مانگای ناروتو است. او عضو خانواده‌ی اوچیها بود که یکی از خانواده‌های قدرتمند و معروف در دنیای نینجاهاست. ایتاچی اولین بار در فصل دوم سریال ناروتو معرفی شد و در طول سریال نقش مهمی را ایفا کرد. او یک نینجا بسیار قوی و با استعداد بود که در بسیاری از جنگ‌های نینجا شرکت کرد و در داستان ناروتو نقش‌های مختلفی از جمله یک عضو از اعضای سازمان آکاتسوکی، یکی از بزرگترین گروه‌های جاسوسی در دنیای نینجا، را بازی کرد. ایتاچی یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های سریال ناروتو است و با استفاده از قدرت‌های اوچیها، توانایی‌های بسیاری در قالب گنجوتسویی، فنون نینجا و استراتژی‌های جنگی دارد.

بررسی قدرت های اوچیها ایتاچی

2. چرا ایتاچی انقدر به صلح اهمیت میدهد؟

اوچیها ایتاچی کیست؟ بررسی کامل شخصیت اوچیها ایتاچی

شاید بتوان گفت ایده ای که تمام ذهنیت ” ایتاچی ” را می ساخت، ایده ی صلح بوده است؛ کلمه ای که روی انگشترش هم حک شده بود و تمام اعمالش را در حیطه ی خود داشت.

دلیل صلح طلب بودن ” ایتاچی ” این بود که در کودکی در یکی از جنگ های بزرگ نینجایی پدرش را همراهی کرد، پدرش بود که به او دنیای جنگ زده را نشان داد و گفت ” جنگ چنین کاری می کند” ، اما در واقع تولد ساسکه بود که ایده ی صلح را در سر ایتاچی پرورانید، اینکه او می خواست از برادر کوچک ترش در مقابل جهانی پر از جنگ محافظت کند دلیل توجه ” ایتاچی” به مفهوم صلح بود. در زمان جنگ سوم نینجاها، ایتاچی تنها 4 سال داشته که این برای یک بچه، تجربه ای بسیار زودهنگام است اما حتی در آن زمان نیز وقتی سربازی از دشمن قصد حمله به او را دارد ایتاچی در واکنشی سریع او را می کشد.

در واقع ایتاچی آن قدر به حفظ صلح اهمیت می داد که برای حفظ آن حاضر شد دست به کشتاری عظیم بزند، کشتاری که با له کردن قلب خودش همراه بود و آن چنان که با درد شروع شد با اشک او بر بالای سر پدر و مادرش نیز پایان یافت. قلب او آن چنان در راه حفظ صلح درد کشیده بود که می خواست برادر کوچک ترش به قدرتی عظیم تر از او برسد و با خشم و کینه به سراغش برود؛ او خود را لایق انتقام می دانست اگرچه این ایتاچی بود که بزرگترین فداکاری را در جهت حفظ صلح کرده بود.

اهمیت صلح برای او حتی بعد از مرگ نیز کم نشد و زمانی که ادوتنسه شد، تنها کسی بود که توانست خودش را از کنترل ” کابوتو” خارج کند و برای پایان دادن به جنگ بزرگترین اقدام را انجام دهد؛ یعنی پایان دادن به ادوتنسه. حتی زمانی که می توانست از زمانش با ” ساسکه”، برادر کوچکی که همیشه دوستش داشت استفاده کند این کار را نکرد و ترجیح داد ادوتنسه را هر چه زودتر به پایان برساند.

3.خاص بودن به روش ایتاچی

اوچیها ایتاچی کیست؟ بررسی کامل شخصیت اوچیها ایتاچی

راستش ” ایتاچی” آن قدر ویژگی های منحصر به فردی دارد که نمی توان هیچکس را با او مقایسه کرد حتی اگر آن ها هیولاهای نینجوتسو باشند. هیچ معلوم نیست اگر در مبارزه ای شرکت کند بتواند قوی ترین نینجاها را هم شکست بدهد و دلیلش هم این است که او تنها به ” اوچیها” بودنش بسنده نکرده و آن قدر ابزارهای مختلفی دارد که نمی توان مطمئن بود که اگر بخواهد جدی مبارزه کند چه بلایی سر حریفش می آید.

از چشم شیسویی، دوستش، که آن را در چشم کلاغی می گذارد و به وسیله اش از ادوتنسه ی کابوتو خارج می شود گرفته تا شمشیری که حتی اوروچیمارو دنبالش بوده و پیدایش نکرده.

در واقع دلیل قدرت ویژه ی ایتاچی، اوچیها بودنش نیست بلکه او به این دلیل قدرت مند است که می داند چگونه باید از ابزارهای مختلف در جای درستش استفاده کند. ایتاچی نمونه ی بارز نابغه ای است که هیچ چیز را در زندگی هدر نداده و از هر چیزی، حتی کوچک ترین تجربه ها در زندگی اش استفاده کرده است.

اوچیها ایتاچی کیست؟ بررسی کامل شخصیت اوچیها ایتاچی

4.قدرت چشمی خاص ایتاچی

اوچیها ایتاچی کیست؟ بررسی کامل شخصیت اوچیها ایتاچی

اگرچه خاندان ” اوچیها” به داشتن قدرت چشمی مشهور است اما در میان این چشم های خاص، بعضی هایشان خاص تر از بقیه اند که می توان به چشم های شیسویی، دوست نزدیک و صمیمی ایتاچی، و چشم های اوبیتو و مادارا اشاره کرد.

اما هیچ یک از این چشم های قدرتمند قادر نیستند آتشی به سوزانندگی آتش چشم های ایتاچی ایجاد کنند. اصلا مگر می شود دوست دار انیمه ی ” ناروتو” و ” ناروتو شیپودن” بود و حداقل یک بار با گفتن ” آماتراسو”ی ایتاچی به لذت نرسیده باشیم؟

5.فلسفه ی قدرت چشمی ایتاچی آماتراسو چیست؟

اوچیها ایتاچی کیست؟ بررسی کامل شخصیت اوچیها ایتاچی

آماتراسو در واقع در اساطیر ژاپن، یکی از سه فرزند ” ایزاناگی” است؛ ایزاناگی یکی از خدایانی است که در مذهب شینتوی ژاپن وجود دارد و ژاپنی ها معتقدند که او به همراه ” ایزانامی” جزایر ژاپن را ایجاد کرده اند. آماتراسو فرزند بزرگ ایزاناگی است که ” ایزدبانوی خورشید” به شمار می رود؛ از طرفی خورشید نماد کشور ژاپن نیز هست.

تکنیک آماتراسو در واقع شامل شعله­ هایی سوزان است که تا سوزاندن هدفش روشن می ماند. به خاطر بیاورید که وقتی ایتاچی در شکم وزغی که ” جیرایا سنسه” احضار کرده بود اسیر شد از ” آماتراسو” برای رهایی خودش و ” کیسامه” استفاده کرد.

ایتاچی پس از مرگ خود آماتراسوی خود را در چشم ساسکه، برادرش، می گذارد تا از او در برابر مادارا و توبی محافظت کند. که این مدرکی دیگر بر هوش بالای ایتاچی است.

اوچیها ایتاچی کیست؟

6.قدرت سوسانو

اوچیها ایتاچی کیست؟ بررسی کامل شخصیت اوچیها ایتاچی

این تکنیک تنها یک بار در طول انیمه دیده می شود آن هم زمانی است که ایتاچی از آن در مبارزه با ساسکه استفاده می کند. (البته جنگ آخر هم یکبار جلوی ناگاتو استفاده میشه )به گفته ی خود ” ایتاچی”، این تکنیک زمانی فعال می شود که کاربرش توانسته باشد مانگکیو رو در دو چشمش فعال کرده باشد.

قدرت سوسانو در انیمه ناروتو یکی از قوی‌ترین و مرموزترین قدرت‌های نینجا محسوب می‌شود. این قدرت توسط خاندان اوچیها، یکی از خانواده‌های برجسته دنیای نینجا، به وجود آمده است. برخلاف دیگر تکنیک‌های خانواده اوچیها که معمولا با چشم‌های شارینگان به کار می‌روند، سوسانو توسط چشم‌های خاصی به نام “مانگکیو شارینگان” فعال می‌شود. و قدرت دفاعی و حمله ای بسیار بالایی رو به استفاده کننده میدهد.

7.آینه ی یاتا

این آینه از ابزارهایی است که ایتاچی برای محافظت استفاده می کرد، در واقع این ابزار از ابزارهای خاصی بود که این پسر جوان و باهوش قادر بود به راحتی از آن استفاده کند. این تکنیک قادر است هر حمله ای را دفع کند.

8. ایزانامی

ایزانامی نیز در فرهنگ ژاپن نام یکی از خدایانی است که جزایر ژاپن را ایجاد کردند، در انیمه ی ناروتو، ایزانامی تکنیکی ممنوعه است که برای مقابله با ایزاناگی ایجاد شده است؛ تکنیکی که فرد را رها می کند و او را با خود واقعی اش رو در رو می سازد. در میان نینجاهای شناخته شده تنها دو نینجا هستند قادر به استفاده از این تکنیک اند؛ اولی زنی است که برای اولین بار از این تکنیک استفاده کرده و دومی ایتاچی است.

اوچیها ایتاچی کیست؟ بررسی کامل شخصیت اوچیها ایتاچی

8. تفاوت ایزانامی با ایزاناگی چیست؟

اوچیها ایتاچی کیست؟ بررسی کامل شخصیت اوچیها ایتاچی

در سریال ناروتو، ایزاناگی و ایزانامی دو تکنیک نینجوتسویی قدرتمند هستند که به گفته‌ی افسانه‌ای از خاندان اوچیها، به یکی از خاندان‌های قدرتمند و مشهور در دنیای ناروتو برمیگردند.

ایزانامی : تکنیک ایزانامی، از سوی دیگر، یک گنجوتسوی قدرتمند است که برای بستری کردن حریف در یک حلقه‌ی بی‌پایان و زمانی که استفاده می‌شود کاربر حریف را مجبور به تکرار یک لحظه خاص در زمان می‌کند تا به یک فهمیدنی یا پذیرشی خاصی برسد. پس از اینکه این اتفاق می‌افتد، گنجستو تکمیل شده و حریف تا زمانی که واقعیت رو قبول نکند نمیتواند از آن خارج شود.

ایزاناگی :

تکنیک ایزاناگی یک گنجوتسویی قدرتمند است که به کاربرش امکان تغییر واقعیت را می‌دهد. زمانی که این تکنیک استفاده می‌شود، کاربر می‌تواند واقعیت خود را تغییر داده و به‌طور معجزه آسا زمان را برگردانده و هر آسیب یا خسارتی که در جنگ تحمل کرده باشد را باطل کند. این تکنیک اغلب به عنوان آخرین راه‌حل توسط اعضای خاندان اوچیها استفاده می‌شود که در موقعیتی ناامیدکننده قرار گرفته‌اند و نیاز دارند که فرار کنند، بهای انجام این تکنیک فدا کردن یک شارینگان میباشد که دانزو به صورت مکرر در جنگ با ساسکه استفاده میکرد.

9. درک بالای ایتاچی

اوچیها ایتاچی کیست؟ بررسی کامل شخصیت اوچیها ایتاچی

در چهار سالگی با مفهوم جنگ و مرگ آشنا شد، بعدتر با مفهوم تولد، تولد برادری کوچک، آشنا می شود. اما همه چیز برای او با همین تجارب شروع می شود؛ او شروع به پرسیدن سوال هایی می کند که یک فیلسوف می تواند زندگی اش را به فکر کردن به آن ها بگذراند، اینکه مرگ چیست؟ دهکده چیست؟ صلح چیست؟ و چرا جنگ بین نینجاها وجود دارد؟ به گفته ی هیروزن، هوکاگه ی سوم، ایتاچی در کودکی عقل یک هوکاگه را داشته است. او با خود می اندیشد که ” زندگی به دنیا میاد، زندگی از بین میره، و زندگی نجات پیدا می کنه” و برای همین است که او تصمیم می گیرد به نجات زندگی دیگران بپردازد.

در واقع پاسخ او به همین پرسش هاست که مسیر زندگی اش را در جهت فداکاری قرار می دهد و او حاضر می شود نقش یک قربانی را ایفا کند در حالی که به چشم همه یک ضدقهرمان است.

در یازده سالگی از اعضای ” آنبو” می شود و در کنار کاکاشی کار می کند. او آنقدر چشمگیر است که چشم دانزوی پلید را می گیرد و شاید همین هم باعث می شود او در مسیری رو به تباهی مجبور به قهرمانی شود.

او در سیزده سالگی تصمیمی می گیرد که از شروع یک جنگ جلوگیری می کند اما لازمه ی این تصمیم، فدا کردن روح خودش و زندگی خاندانش است.

10. قهرمانی در پوشش ضدقهرمان

اوچیها ایتاچی کیست؟ بررسی کامل شخصیت اوچیها ایتاچی

اوچیها ایتاچی کیست؟ بررسی کامل شخصیت اوچیها ایتاچی

بیراه نیست اگر بگوییم ایتاچی یک قهرمان کاملا متفاوت نسبت به تمام قهرمانان دنیای ” ناروتو” و ” ناروتو شیپودن” است. او قهرمانی است که حتی در لحظه ی مرگش هم به امیال خودش توجه نمی کند و سعی می کند سر قولی که به ناروتو داده بماند؛ یعنی باطل کردن ادوتنسه.

پس از کشتار خاندان ” اوچیها” ، ایتاچی سیزده ساله برای نجات برادرش از جهان پر از جنگ نینجاها، سعی می کند به او این دروغ را به جای حقیقت بقبولاند که به خواست خودش خاندانش را قتل عام کرده تا مبادا کینه ی ساسکه را نسبت به افراد ” دهکده ی مخفی برگ” برانگیزاند.

اما دلیل دیگر این اقدام او این است که او همچنان می خواهد به قهرمانانه زندگی کردن برای روستایش ادامه بدهد و به عنوان جاسوس وارد گروه ” آکاتسوکی” بشود تا از اهدافشان سردربیاورد. او برای ” آکاتسوکی” یک شرط می گذارد، اینکه گرفتن ” کیوبی ” را به آخرین مرحله بیندازند و بعد از مرگش ” توبی” این موضوع را می گوید که با مرگ ایتاچی، حالا می تواند راحت به ” کونوها” حمله کند.

جمع بندی

یکی از چیز هایی که انیمه ی ناروتو رو به یک شاهکار تبدیل میکنه جدا از موسیقی متن و بخش های دیگه شخصیت پردازی های کرکتر هاست، شخصیت هایی که ما با دید اولمون کلی اونا رو قضاوت کردیم بدون اینکه بدونیم که چی شد که اونا به اینی که هستن تبدیل شدن.

نظر شما چیه ؟ تو کامنتا بهمون بگید.

اکشن فیگورهای ایتاچی

4.6/5 - (10 امتیاز)

saEEd

انیمه و بعضی از شخصیت های انیمه ای منو از دنیای تاریک زندگیم به یه دنیای روشن هدایت کردن، اونا منو از یه نقطه سیاه به رنگین کمون بردن و مهمترین و اساسی ترین درس های زندگی رو یادم دادن...

‫4 دیدگاه ها

  1. من عاشق ناروتو و بروتو شدم و حتی ی قسمتشم از دست ندادم واقعا عالیه و این مدت که بروتو دیگه پخش نمیشه حتی میخاستم به کارگردانش ایمیل بزنم تا بدونه تو سراسر دنیا طرفدار داره و مبادا نیمه کاره رهاش کنه ولی مقدور نشد اگه شما میتونید به نمایندگی ما اینکارو انجام بدید.

  2. داش یکم تعریف زیادی بود از ایتاچی. تو مبارزات سریع کم میورد به علت ضعف بدنی
    ولی جالب میشه یه مقاله همینطوری راجب اوبیتو بنویسی
    بنویس من منتظر میمونم چون اونم شخصیت جالبیه. کل انیمه رو تحت تاثیر کاراش قرار داد . میشه گفت جنگ جهانی چهارم کار خودش بود . ولی به اندازه ایتاچی و مادارا بهش نپرداختن
    پس حتما بنویسیا!!

  3. ایتاچی واقعا یه قهرمان عالی با سرگذشتی فوق غمگین بود، واقعا لایق احترام و عشقه و من خیلی دوسش دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا