مقالات

اوچیها مادارا کیست؟ و چه قدرت هایی دارد؟​​ 🔥

اوچیها مادارا کیست؟ و چه قدرت هایی دارد؟

برای دوست داران انیمه اسم ” اوچیها مادارا” به عنوان یکی از با ابهت ترین کاراکتر های انیمه ای، اسمی آشناست اما آیا ” مادارا” تنها برای قدرت بی نظیرش است که تا این حد شناخته شده است؟

در واقع جهان ” ناروتو” آن قدر اعجاب انگیز است که اگر بگوییم ” مادارا” تنها برای قدرتش شناخته شده است یک توهم محض است. در ادامه به بررسی این کاراکتر پرداخته می شود

این مقاله تا حدودی دارای اسپیل از انیمه ناروتو میباشد.

آنچه در این مطلب میخوانید

1. مادارا کیست؟

اوچیها مادارا کیست؟ و چه قدرت هایی دارد؟

او یک ” اوچیها”ی قدرت مند است که در نوجوانی با دوستش ” هاشیراما سنجو” تصمیم می گیرد کاری کند که جنگ های احمقانه ی نینجاها پایان بگیرند، به رغم وعده ای که دو دوست با هم می گذارند توسط پدرانشان مجبور به جبهه گرفتن می شوند و اینجاست که مادارا و هاشراما پیش از موعد، پا به جهان واقعی آدم بزرگ ها می گذارند؛ جهانی که در آن دوستی از بین می رود و جنگ همه چیز است. اما هاشیراما همچنان سعی بر تغییر این جهان دارد در حالی که مادارا در کنترل قدرت و خشم است. به رغم کشمکش هایی که وجود دارد در نهایت هاشیراما موفق می شود دوستش را بار دیگر به جهانی از محبت برگرداند. مادارا بعد از هاشیراما، قوی ترین شینوبی شناخته شده است و این دو هیولای عظیم نینجوتسو، با هم ” کونوها” یا ” دهکده ی مخفی برگ” را بنیان می گذارند.

مادارا روح اوچیهاست و هیچ اوچیهایی در برابرش توان مبارزه ندارد. در واقع القاب و تعاریف زیادی برای توصیف مادارا وجود دارند اما هیچ یک نمی توانند قدرت او را به خوبی توصیف کنند.

برای توصیف مادارا همین کافیست که بدانیم او در برابر ” پنج کاگه” ی فوق العاده مبارزه کرد و نهایت کاری که توانستند بکنند این بود که روی سوسانوی او که البته سوسانوی کاملش هم نبود ترک بیندازند. مبارزه برای او مثل رقصیدن است و در میانه ی جنگ طوری مبارزه می کند که انگار دارد تانگو می رقصد.

به زبان کوتاه مادارا اوچیها ، یک شخصیت در مانگا و انیمه ناروتو است. اون یکی از بزرگترین نینجا در تاریخ نینجاهای ناروتو است و بزرگ ترین رهبر خاندان اوچیها همچنین تناسخ ایندرا اوتسوتسوکی است . او یکی از دو بنیانگذار دهکده برگ است و حتی نامش باعث شروع یک جنگ میشود .

بررسی قدرت های اوچیها مادرا

2. مادارا اوچیها کاراکتری خدا گونه که هم هست و هم نیست

اوچیها مادارا کیست؟ و چه قدرت هایی دارد؟

اگر به یاد داشته باشید در انیمه ی ” ناروتو” و ” ناروتو شیپودن” تاکید بر این است که ” مادارا” در دره ی مرگ با هوکاگه ی اول جنگیده و توسط او کشته شده است. کسی که او را به عنوان ” روح اوچیها” می شناسیم، همچنان تا قسمت زیادی از انیمه و مانگا یک روح باقی می ماند، البته تا زمانی که شخصی با ماسک خودش را مادارا معرفی می کند و این احتمال که ” شاید مادارا واقعا نمرده” را برای مخاطب زنده می کند. اما ماجرا به اینجا ختم نمی شود و هر چه بیشتر پیش می رویم متوجه این موضوع می شویم که اگرچه ” اوچیها مادارا” در بخش زیادی از مانگا حضور نداشته اما در واقع او مثل یک عروسک گردان نخ های کاراکترهای زیادی را در دست داشته و آن ها را به سمتی که می خواسته هدایت می کرده. چه چیزی اعجاب انگیز تر از این؟ این دقیقا ویژگی ای است که او را به یک خدا شبیه می کند.

3.مادارا و سوسانوی بی نقصش

اوچیها مادارا کیست؟ و چه قدرت هایی دارد؟

سوسانو قدرتی است ویژه ی خاندان اوچیها آن هم نه همه ی آن ها، تنها افرادی می توانند این قدرت را بیدار کنند که هر دو چشمشان ” مانگکیو شارینگان” یا ” شارینگان ابدی” را بیدار کرده باشد.

اولین باری که با ” سوسانو” مواجه می شویم، زمانی است که ” اوچیها ایتاچی” با برادرش “ساسکه” مبارزه می کند اما باید بگویم سوسانوی ایتاچی دوست داشتنی به هیچ وجه در حد و اندازه ی سوسانوی تمام قد ” اوچیها مادارا”،  جد خاندان قدرت مند ” اوچیها” نیست.

او سوسانویی دارد که او را در برابر حمله های ” پنج کاگه” محافظت می کند، به ” پنج کاگه ” حمله می کند و آن ها را تا سر حد مرگ، بله دقیقا تا سر حد مرگ پیش می برد. هیچ دفاع و حمله ای نمی تواند به او آسیب بزند مگر حمله ی ترکیبی ” گارا” و ” ناروتو” که آن هم بیرون از سپر دفاعی سوسانوی کامل او اتفاق می افتد.

مورد جالب دیگر درباره ی سوسانوی مادارا این است که این سوسانو زمانی ” کیوبی” یا ” کوراما” را در خود حبس کرده و همچون زره برای کیوبی دور او پیچیده – البته لازم است یادآوری شود که در آن زمان کیوبی توسط شارینگان مادارا کنترل می شده- اما به هر حال این امتیازی است که نصیب هر کسی نمی شود.

اوچیها مادارا کیست؟ و چه قدرت هایی دارد؟

4.شارینگان هایی ویژه

اوچیها مادارا کیست؟ و چه قدرت هایی دارد؟

همانطور که می دانیم، شارینگان ها ویژگی های مشترکی دارند اما این طور نیست که همه شان مثل هم باشند، بعضی از آن ها ویژگی هایی منحصر به فرد دارند که باعث قدرت بیشتر صاحبشان می شوند. شارینگان مادارا این قدرت را دارد که دیگران را کنترل کند، نه مثل بقیه ی شارینگان ها، بلکه او می تواند اعمال خارجی دیگران را کنترل کند و آن ها را وادار کند کارهایی کنند که او می خواهد؛ به خاطر بیاورید که او چگونه ” کوراما” را با شارینگان خود کنترل می کرد و از او مثل حیوان خانگی خودش در نبرد با هوکاگه ی اول استفاده می کرد. این کنترل تا حدی شدید بود که حتی ” کوراما” را هم به خشم وامی داشت اما در برابر چشمان قدرت مند مادارا، کاری از او ساخته نبود جز تن دادن به آن چه که به او تحمیل میشد.

5. زیرکی فوق العاده ی مادارا

اوچیها مادارا کیست؟ و چه قدرت هایی دارد؟

مادارا از بنیان گذاران ” کونوها” یا ” دهکده ی مخفی برگ” است اما اتفاقا او کسی است که قصد می کند این دهکده را نابود کند. او اولین کسی است که راز کنترل کردن کیوبی بدون جینچوریکی را کشف می کند و او را به ابزار خود تبدیل می کند. او کسی است که سالها منتظر می ماند تا بتواند پروژه ی خود را برای دنیا عملی کند و در این مسیر ریز به ریز حوادثی را که به نظر اتفاقی هستند کنترل می کند. این مادارا است که از ” ابیتو”ی مهربان و دل رحم یک ” توبی” بی رحم و سرد می سازد آن هم با برنامه ریزی دقیق در حالی که به خواب رفته. او حتی در لحظه ی پایانی مبارزه اش با هوکاگه ی اول راهی برای نجات خودش از مرگ می یابد و از سلول های شفابخش ” هاشیراما” برای زنده ماندن استفاده می کند؛ این دقیقا یعنی زنده ماندن آن هم از طریق دشمن، که کاری بسیار زیرکانه است.

مادارا به حدی زیرک است که هر چه بیشتر پیش می رویم بیشتر متعجبمان می کند، اما همین شینوبی زیرک توسط یکی از احمق ترین کاراکترهای ” ناروتو شیپودن” فریب می خورد و این شاید بزرگترین شکست او باشد، در واقع اگر او توسط ” هاشیراما” رقیب محترمش شکست می خورد می توانست با خوشحالی بمیرد اما او توسط یکی از بی اراده ترین کاراکترها فریب می خورد و این فریب است که مرگ این کاراکتر با ابهت را رقم می زند.

اوچیها مادارا کیست؟

6.ایده ی " سوکی نو مه" یا " ماه خونین"

اوچیها مادارا کیست؟ و چه قدرت هایی دارد؟

شاید یکی از دیوانه کننده ترین ایده هایی که تا به حال در جهان های انیمه ای به کار رفته اند ایده ی ” سوکی نو مه” باشد، ایده ای که ” اوچیها مادارا” برای مقابله با رنج دنیا پیشنهاد می دهد. مادارا در نوجوانی متوجه می شود که باید با دوست صمیمی اش ” هاشیراما سنجو” مبارزه کند، بعد تنها برادر باقی مانده اش را در جنگ از دست می دهد و رنجش به نهایت خود می رسد، بعد متوجه می شود که هرگز نمی تواند ” هاشیراما” را شکست بدهد و از طرفی در میان قبیله ی خودش نیز ” غریب” است، اینجاست که او لوح اوچیها را می خواند و با سوبرداشت آن را تعبیر می کند؛ اگر در جهان نوری هست باید تاریکی هم باشد تا بتواند پابرجا بماند؛ این نوشته او را به این فکر وامی دارد که به تاریکی تبدیل شود و در برار دنیا بایستد. او بهترین و شاید تنها دوستش را به مبارزه می طلبد، دهکده ای را که ساخته تهدید به نابودی می کند، و در نهایت شکست می خورد. اینجاست که ایده ی ” ماه خونین” به ذهنش خطور می کند و تصمیم می گیرد به جای زیستن در جهانی از درد، مردم را وادار به خوابیدن در جهانی از رویاهای خوش کند. این ایده آنقدر دیوانه کننده است که حتی برای لحظاتی ارتش متحد نینجاها را دچار تردید می کند؛ اشکالش چست که در رویایی شیرین زندگی کنیم به جای این که مدام در هراس و جنگ زندگی کنیم؟

” ماه خونین” به قدرتی فراتر از حد تصور نیاز دارد، در واقع مادارا تنها شینوبی ای است که قادر است این پروژه را به انجام برساند. او می خواهد با ماه، به تمام جهان حکمرانی کند و برای لحظاتی این کار را هم می کند؛ لحظاتی که همه ی ما با این وحشت مواجه می شویم که دیگر همه چیز تمام شده و دنیا در اختیار گنجوتسوی مادارا و ماهی به رنگ خون است.

7.قدرت های اوچیها مادارا چیست؟

اوچیها مادارا کیست؟ و چه قدرت هایی دارد؟

اوچیها مادارا، یکی از شخصیت‌های اصلی سری ناروتو، دارای طیف گسترده‌ای از توانایی‌های قدرتمند نینجایی بود که بارها خودش را به عنوان یکی از قویترین نینجاهای شناخته شده ثابت کرد.

  1. شارینگان : مادارا اوچیها شارینگان را در اختیار داشت که یک تکنیک منحصر به فرد چشمی منحصر به قبیله اوچیها هست. این دوجوتسو  ادراک بصری او را افزایش میداد و به او اجازه می داد حرکات حریف خود را با دقت زیاد بخواند و پیش بینی کند. با شارینگان، مادارا همچنین می‌توانست چاکرا را ببیند، گنجوتسو را درک کند و تکنیک‌های نینجایی را کپی و علیه دشمنان خود استفاده کند.
  2. مانگکیو شارینگان : مادارا با تجربه کردن مرگ عزیزترین اشخاص زندگیش و لحظات عاطفی شدید، مانگکیو شارینگان خود، که همان شکل پیشرفته شارینگان هست را بیدار کرد. این قدرت چشمی قدرت بصری او را بیشتر کرده و توانایی‌ها و قابلیت های جدیدی به مادارا داد، هنوز اطلاعاتی درمورد قدرت تخصصی مانگکیوش وجود نداره ولی داخل بازی ناروتو مادارا قدرت برگردوندن زمان رو در اختیار خودش داره.
  3. مانگکیو شارینگان ابدی: وقتی مادارا در جنگ با سنجو هاشیراما هوکاگه اول از مانگکیو شارینگان خود بیش از حد استفاده کرد باعث شد که جفت چشماش رو از دست بده و برادرش ایزونا که در جنگ با توبیراما زخمی شده بود چشمانش رو به مادارا داد تا انتقام اوچیها رو بگیره و به این ترتیب مانگکیو ابدی مادارا که دارای قدرت های وحشتناک سوسانوی پیشرفته و تمام قدر بود بیدار شد.
  4. یکی از نمادین ترین توانایی های مرتبط با مانگکیو شارینگان، سوسانو است. مادارا می‌توانست این جنگجوی غول‌پیکر را در اطراف خود نشان دهد و دفاع و حمله عظیمی را ارائه دهد. سوسانو می‌توانست از سلاح‌های مختلف استفاده کند، و حملات ویرانگری را را به دشمنانش هدیه کند، همچنین سوسانو یک دفاع مطلق هستش که هر ضربه ای رو دفع میکند، همچنین اوچیها مادارا میتونه تکنیک بدل های سایه رو روی سوسانو های خود اجرا کنه.
  5. سوسانوی کامل و تمام قد: پس از به دست آوردن رینگان، مادارا سوسانو خود را بیشتر به شکل عالی آن ارتقا داد. این نوع سوسانو بزرگتر و قدرتمندتر بود و مجهز به سلاح ها و زره های اضافی بود. از قدرت و دوام باورنکردنی برخوردار بود و به مادارا اجازه می داد حتی در برابر قوی ترین حملات مقاومت کند.
  6. قدرت عنصر چوب: مادارا با ادغام سلول های هاشیراما سنجو در بدنش، توانایی استفاده از Wood Release را به دست آورد. این kekkei genkai به او اجازه داد تا عنصر چوب را کنترل و دستکاری کند، و تمام تکنیک های سنجو هاشیراما رو اجرا کند
  7. رینگان : این قدرت رو بعد از به ترکیب چاکرای خودش با هاشیراما بدست آورد و رینگان خود را بیدار کرد و تونست از قابلیت های این قدرت چشمی وحشتناک استفاده کند
  8. لیمبو: به طور خلاصه یه کلون، یا سایه نامرئی از خود مادارا هستش که تمام قدرت های مادارای اصلی رو داره با این تفاوت که نامرئی هستش.این قدرت در جنگ آخر به شدت ناروتو و ساسکه رو اذیت کرد.
  9. قدرت تایجتسو فوق العاده: بدون تکیه به نینجتسو مادارا یه تایجتسو کار ماهر هستش که به تنهایی میتونه با یک ارتش با دست خالی مبارزه کنه و اگر در کنارش شارینگانش هم فعال باشه این قدرت چندبرابر میشه چون براحتی حرکات دشمنانش رو پیش بینی میکنه.

جمع بندی

اوچیها مادارا نه تنها فقط با قدرت هاش بلکه به نظرم با ابهتش و با کاریزمایی که داشت تونست بود به یه ویلن خفن دنیای انیمه تبدیل بشه اون به روش خودش میخواست دنیا شینوبی رو به جای بهتری تبدیل کنه که گویا تو این مسیر موفق نشد.

نظر شما چیه ؟ تو کامنتا بهمون بگید.

4.6/5 - (10 امتیاز)

saEEd

انیمه و بعضی از شخصیت های انیمه ای منو از دنیای تاریک زندگیم به یه دنیای روشن هدایت کردن، اونا منو از یه نقطه سیاه به رنگین کمون بردن و مهمترین و اساسی ترین درس های زندگی رو یادم دادن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا